ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"01" лютого 2011 р. справа № 2a-91/11/0970
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Могила А.Б., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Головавтотрансінспекції в особі територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області до ПВП «Насосенергопром»про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Головавтотрансінспекція в особі територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області звернулася до суду з адміністративним позовом до ПВП «Насосенергопром»про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700 грн.
Позовні вимоги мотивовано тим, що 02.12.2009 року державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції у Львівській області складено акт № 176883 про порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт під час надання ПВП «Насосенергопром»послуг з перевезення вантажу. Під час перевірки виявлено відсутність в дорожньому листі відмітки лікаря про проведення передрейсового огляду водія. 29.12.2009 року враховуючи допущені порушення, начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області щодо ПВП «Насосенергопром»винесено постанову № 092774 на суму 1700 гривень за порушення передбачені абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».
19.01.2011 року на адресу суду повернулася копія ухвали суду про відкриття скороченого провадження в даній адміністративній справі, копія позовної заяви та додані до неї документи для відповідача з довідкою Івано-Франківського відділення УДППЗ «Укрпошта»про її повернення в зв'язку із тим, що адресат вибув.
Згідно із пункту 2 частини 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Заперечення на позов від відповідача суду не надійшло. Місцезнаходження ПВП «Насосенергопром»зареєстровано по вул. Вовчинецькій, 225/607 м. Івано-Франківськ.
Оцінивши письмові докази та інші матеріали справи в порядку скороченого провадження, відповідно до вимог ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
02.12.2009 року працівниками територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Львівській області складено акт № 176883 про порушення вимог ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт»під час перевезення відповідачем вантажу, а саме виявлено відсутність в дорожньому листі відмітки лікаря про проведення передрейсового огляду водія.
Водій ПВП «Насосенергопром»ОСОБА_1 з актом ознайомився і в графі «пояснення водія про причини порушення»зазначив, що «лікаря не пройшов через ранній виїзд».
29.12.2009 року, враховуючи допущені порушення, начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області, згідно абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»щодо ПВП «Насосенергопром»винесено постанову № 092774 про застосування фінансової санкції у розмірі 1700 грн.
Згідно листа територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківської області від 13.12.2010 року, ПВП «Насосенергопром»ліцензію на право провадження господарської діяльності щодо надання послуг з перевезення вантажів автомобільним транспортом отримало 20.09.2006 року (а.с.14). Ліцензійну картку на транспортний засіб марки ГАЗ 33023, державний номерний знак НОМЕР_1, яким відповідач здійснював перевезення вантажу, згідно даних цього ж листа, не видавалася.
Засади організації та діяльності автомобільного транспорту в Україні визначені Законом України «Про автомобільний транспорт».
Статтею 6 Закону України «Про автомобільний транспорт»встановлено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Відповідно пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року за №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному
транспорті»органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та м. Севастополі.
Стаття 48 Закону України «Про автомобільний транспорт»визначає перелік документів для юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, а саме: для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.
Крім зазначеної норми закону перелік документів, необхідних для здійснення перевезення вантажу автомобільним транспортом у внутрішньому сполученні, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25 лютого 2009 р. N 207. В цьому переліку зазначено, що для водія юридичної особи або фізичної особи-підприємця, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах або для власних потреб одним з необхідних документів є дорожній лист з відмітками про проведення передрейсового медичного огляду водія та огляду технічного стану транспортного засобу.
Таким чином однією з ознак належно оформленого дорожнього листа є відмтіка лікаря.
Відповідно до п. 5.1 Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв, транспортних засобів, затвердженого наказом Міністерства охорони здоровя України та Міністерства внутрішніх справ України від 05.06.2000 року № 124/345, щозмінний передрейсовий медичний огляд проводиться для водіїв до їх виїзду на зміну, після чого в дорожньому листі ставиться штамп з висновком про придатність до керування транспортом.
Неоформлений дорожній лист є порушенням, яке тягне за собою відповідальність згідно Закону України «Про автомобільний транспорт». Абзацом 2 частини 1 статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»встановлено, що за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів встановлюється штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до пунктів 21, 27 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року за №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. При виявленні порушення законодавства складається акт, на підставі якого керівник органу державного контролю виносить постанову про застосування фінансових санкцій, що є обовязковою до виконання.
Пунктом 28 вказаної Постанови Кабінету Міністрів України фінансова санкція повинна бути перерахована субєктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом пятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.
У передбачений законом термін сума застосованих фінансових санкцій відповідачем добровільно не сплачена. Постанова в порядку передбаченому пунктом 32 «Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після її винесення чи до суду не оскаржувалася.
При здійсненні відповідачем перевезення вантажу наявність документів, передбачених статтею 48 Закону України «Про автомобільний транспорт»є обовязком відповідача, порушення якого тягне наслідки у вигляді застосування штрафних санкцій, передбачених статтею 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».
Таким чином, позовні вимоги про стягнення в дохід Державного бюджету з ПВП «Насосенергопром»фінансової санкції в розмірі 1700 гривень є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.
Враховуючи вищевикладене, на підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 2, 8-14, 86, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ПОСТАНОВИВ :
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з приватного виробничого підприємства «Насосенергопром» в користь державного бюджету (рахунок 31110106700002, УДК в м. Івано-Франківську, код платежу 21081100, МФО 836014, код одержувача 20568100) фінансові санкції в розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.
Постанова підлягає до негайного виконання.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя(підпис) Могила А.Б.