Постанова № 16036877, 25.05.2011, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.05.2011
Номер справи
2а-0770/559/11
Номер документу
16036877
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Cправа № 2а-0770/559/11

Ряд стат. звіту № 10.1

Код - 03

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 травня 2011 року м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд під головуванням судді Шешеня О.М. за участю секретаря судового засідання Сочка О.Я. сторін та осіб, які беруть участь у справі:

прокурора: не зявився;

позивача: Управління Пенсійного фонду України в Тячівському районі Закарпатської області - представник Червак О.С.;

відповідача: ПРАТ «Тячівське автотранспортне підприємство 12141», представник - Молнар І.В.;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Прокурора Тячівського району в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у Тячівському районі до ПРАТ "Тячівське автотранспортне підприємство 12141" про стягнення заборгованості в сумі 178396,54 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 25 травня 2011 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано протягом 27 травня 2011 року.

Позивач, Прокурор Тячівського району в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у Тячівському районі Закарпатської області, звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до ПРАТ "Тячівське автотранспортне підприємство -12141" про стягнення заборгованості в сумі 178396,54 грн.

Згідно п. 6 ч. 2 ст. 20 Закону України “Про прокуратуру” при виявленні порушень закону прокурор або його заступник в межах своєї компетенції мають право звертатися до суду з заявою про захист прав і законних інтересів громадян, держави, а також підприємств та інших юридичних осіб. Представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, прямо передбачених законом. Однією з форм представництва є звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави або про визнання незаконними правових актів, дій чи рішень органів і посадових осіб.

До початку судового розгляду від представника прокуратури надійшла письмова заява, в якій він позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить суд розглянути адміністративну справу без його участі.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив суд задовольнити їх в повному обсязі.

Відповідач жодних заперечень щодо задоволення позову не надав, в судовому засіданні позовні вимоги визнав в повному обсязі.

Розглянувши подані сторонами документи та матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що ПРАТ "Тячівське автотранспортне підприємство 12141" являється платником страхових внесків відповідно до ст.15 Закону України "Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування" від 09.07,2003 р. №1058, який набув чинності з 01.01.2004 року.

Згідно ст.4 п.1 Закону № 400/97- ВР від 26.06.97р., для платників збору, визначених п.1 та п.2 статті 1 цього Закону (а саме субєктів підприємницької діяльності, незалежно від форм власності, юридичних та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників) встановлюються ставки збору в розмірі 33,2% з 01.01.2007р. від обєкта оподаткування визначеного п.1 ст.2 цього Закону (суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці" ( 108/95 - ВР ), виплати винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком з доходів фізичних осіб, а також суми сплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю).

Відповідно до п.1 ст.14 Закону №1058 від 09.07.2003 р. роботодавці - юридичні та фізичні особи субєкти підприємницької діяльності, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру - являються страхувальниками, тому, відповідно до ст.15 Закону 1058 від 09.07.2003 р. вони є платниками страхових внесків до солідарної системи Пенсійного фонду України та зобовязані сплачувати внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

За період з серпня 2009 року (строк сплати 21.09.2009 р.) по грудень 2010 року (строк сплати 20.01.2011 року) підприємство, здійснюючи нарахування та виплату заробітної плати нарахувало та задекларувало в щомісячних розрахунках страхові внески в загальній сумі 266920,46 грн.

Оскільки, підприємство не сплатило самостійно нараховані страхові внески за відповідний базовий звітній період, не пізніше через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду визначені ч.6 ст.20 Закону №1058 від 09.07.2003 року, то відповідно до п.2 ст.106 вони стали вважатися простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (недоїмкою).

Відповідно до п.2 ч.9 ст.106 Закону за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.

Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

У відповідності до п.9 ст.106 ЗУ № 1058 до підприємства були застосовані фінансові санкції на загальну суму 19 042,04 грн. та нараховано пеню в сумі 19273,95 грн., про що винесені рішення №648 від 06.10.2009р., №711 від 05.11.2009р., №553 від 01,09.2009р., №55 від 08.02.2010р., №154 від 05.03.2010р., №236 від 12.04.2010р., №286 від 11.05.2010р., №390 від 07.06.2010р., №457 від 06.07.2010р., №752 від 17.09.2010р., №1026 від 29.10.2010 р., №1155 від 06.12.2010р., №1356 від 20.12.2010р., які надіслані платнику з повідомленням про вручення і не оскаржені платником.

На час розгляду адміністративного позову, платником самостійно сплачено за вказаний період 126839,91грн., які згідно ч.5 ст. 106 Закону України: №1058 від 09.07.2003 року були зараховані в порядку календарної черговості виникнення боргу:

116 536, 29 грн. - страхові внески;

6 466,23 грн. - фінансові санкції;

3 837,39 грн. - пеня.

А отже, станом на 01.02.2011 року, відповідно до особової картки платника, підприємство має заборгованість в сумі 178 396,54 грн., в тому числі по страхових внесках 150 384,17 грн., по фінансових санкціях 12 575,81 грн., по пені 15436,55 грн.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

Судові витрати по справі згідно ч.4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 19, 94, 104-107, ч.6 128, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Прокурора Тячівського району в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у Тячівському районі до ПРАТ "Тячівське автотранспортне підприємство -12141" про стягнення заборгованості в сумі 178396,54 грн. - задовольнити.

2.Стягнути з ПРАТ «Тячівське автотранспортне підприємство 12141»(90500, м. Тячів, вул. Леніна, 205, р/р 26009358077410, МФО 312668 у Закарпатській філії ПАТ «Брокбізнесбанк»код ЄДРПОУ 03113940) заборгованість у сумі 178396 (сто сімдесят вісім тисяч триста дев'яносто шість) гривень 54 коп. на користь Управління Пенсійного фонду України у Тячівському районі.

3.Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Шешеня О.М.