Постанова № 16036787, 23.05.2011, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.05.2011
Номер справи
2а-0770/1258/11
Номер документу
16036787
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Cправа № 2а-0770/1258/11

Рядок статзвіту № 10.3.4

Код - 11

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 травня 2011 року м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд під головуванням судді Маєцька Н.Д. за участю секретаря судового засідання Сідей І.І. та сторін, які беруть участь у справі:

позивача: представник - не з’явився;

відповідача: представник - не з’явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Закарпатського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до відкритого акціонерного товариства "Виноградівське автотранспортне підприємство - 12144" про стягнення суми фінансових санкцій в розмірі 15356,92 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 23 травня 2011 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 27 травня 2011 року.

Позивач, Закарпатське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до відкритого акціонерного товариства "Виноградівське автотранспортне підприємство 12144" (далі - ВАТ "Виноградівське АТП-121144"), в якій просить стягнути з відповідача адміністративно-господарську санкцію за недотримання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів в розмірі 15356,92 грн..

Ухвалою суду від 11.05.2011 року, яка занесена до журналу судового засідання замінено неналежного відповідача з відкритого акціонерного товариства «Виноградівське автотранспортне підприємство-12144»на належного –Приватне акціонерне товариство "Виноградівське автотраспортне підприємство-12144" (далі - ПАТ "Виноградівське АТП-12144"), згідно свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серії А01 №471087.

23.05.2011 року від представника позивача до суду надійшла заява, в якій він просить розглянути справу без його участі, за наявними у справі матеріалами.

Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання не з'явився, однак 23.05.2011 року до суду надійшло клопотання, в якому просить розглянути справу без його участі.

Фіксування судового засідання не здійснювалось, оскільки відповідно до ч. 1 ст. 41 КАС України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до ст. 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" № 875 (далі - Закон) для підприємств, установ і організацій установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік.

Підприємства, установи, організації, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого ч.1 ст. 19 Закону, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення.

Підприємства, установи, організації які використовують найману працю, самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць.

Згідно Закону України "Про реабілітацію інвалідів в Україні" від 06.10.2005 року №2961-ІV робоче місце інваліда - місце або виробнича ділянка постійного або тимчасового знаходження осіб у процесі трудової діяльності на підприємствах, в установах і організаціях.

Виконанням нормативу робочих місць у кількості, визначеній згідно ч.1 ст. 19 Закону, вважається працевлаштування підприємством, установою, організацією інвалідів, для яких це місце роботи є основним. Підстав звільнення від виконання обов'язку Закон не містить.

Підприємства щороку подають до Закарпатського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (далі - Фонд) звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за формою, що затверджується наказом Мінпраці.

Відповідачем подано до Фонду звіт форми №10-ПІ річна "Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів" за 2010 рік, з якого випливає, що відповідач вимогу Закону не виконав. Згідно рядка 03 звіту, кількість інвалідів, які повинні працювати на підприємстві відповідно до вимог ст. 19 Закону становить 3 особи, в той же час, згідно рядка 02 звіту, на підприємстві протягом 2010 року середньооблікова кількість інвалідів становила 2 особи.

Згідно ст. 20 Закону підприємства, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж встановлено нормативом, щороку сплачують адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.

Відповідач повинен був самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком в якому відбулось порушення, розрахувати та сплатити адміністративно-господарські санкції. Оскільки, середньорічна зарплата штатного працівника у відповідача в 2010 році становила 15356,92 грн., то за не працевлаштування інвалідів у необхідній кількості, а отже, невиконання нормативу відповідач повинен сплатити в дохід Державного бюджету 15356,92 грн.(15356,92 х 1 = 15356,92 грн.).

На час розгляду даної адміністративної справи відповідач адміністративно-господарські санкції не сплатив.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

Судові витрати по справі згідно ч.4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 11, 70, 71, 86, 94, 104-107, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов Закарпатського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Приватного акціонерного товариства "Виноградівське автотранспортне підприємство-12144" про стягнення суми адміністративно-господарських санкцій в розмірі 15356,92 грн. - задоволити повністю.

2. Стягнути з Приватного акціонерного товариства "Виноградівське автотранспортне підприємство-12144" (вул. І. Франка, 84, м. Виноградів, Закарпатська область, 90300, код 03353584) на користь Державного бюджету адміністративно-господарські санкції в розмірі 15356,92 грн. (п'ятнадцять тисяч триста п'ятдесят шість гривень дев'яносто дві коп.).

3. Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя: Маєцька Н.Д.