Постанова № 16036387, 23.05.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.05.2011
Номер справи
2а/0570/6388/2011
Номер документу
16036387
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 травня 2011 р. справа № 2а/0570/6388/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 12-10 год.

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Чекменьова Г.А.

при секретаріТокмаковій Є.А.

за участю представника позивачаШукост О.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50-ї Гвардійської Дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Макіївського міського центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до ОСОБА_2 про стягнення коштів виплачених як матеріальне забезпечення на випадок безробіття у сумі 6859, 39 грн., -

В С Т А Н О В И В:

Макіївський міський центр зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення коштів виплачених як матеріальне забезпечення на випадок безробіття у сумі 6859, 39 грн.

В обґрунтування позову вказав, що до Макіївського міського центру зайнятості у червні 2009 року звернулася ОСОБА_2 за сприянням у працевлаштуванні. 10.06.2009 року їй наданий статус безробітної та була призначена виплата допомоги по безробіттю відповідно до п. 1,3,4 ст. 22, п. 1 ст.23 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття». 07.06.2010 року відповідач була знята з обліку у звязку із поданням письмової заяви про відмову від послуг служби зайнятості.

Згідно з «Порядком обміну інформацією між Державно податковою адміністрацією України, Пенсійним фондом України та Державним центром зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України», затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 12.07.2006 року № 259/207 Макіївським міським центром зайнятості було здійснено обмін інформацією з Державно податковою адміністрацією України. В результаті звірки була одержана інформація щодо отримання ОСОБА_2 доходів у період перебування її на обліку в центрі зайнятості як безробітної у Макіївському професійному ліцеї комунального господарства та побуту.

Відповідно до ч. 3 ст. 36 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття» сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обовязків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та наданих соціальних послуг.

На підставі розрахунку суми позову, незаконно отримана допомога по безробіттю, складає 6859, 39 грн. Тому просять стягнути з відповідача на їх користь виплачене безробітній ОСОБА_2 матеріальне забезпечення на випадок безробіття в сумі 6859, 39 грн. Також, просили поновити строк звернення до суду.

Представник позивача у судовому засіданні надала заяву про зменшення розміру позовних вимог, оскільки відповідачем було частково сплачено заборгованість у розмірі 300 грн., що підтверджується випискою з рахунку Макіївського міського центру зайнятості за 28.03.2011 року. Таким чином, залишок несплачених коштів виплачених як матеріальне забезпечення на випадок безробіття складає 6559,39 грн., яку позивач просить стягнути з ОСОБА_2.

Відповідач у судове засідання не зявилася, про дату, час і місце судового розгляду повідомлялася належним чином, про що свідчить поштове повідомлення про отримання судової повістки, надіслала до суду заяву про розгляд справи за її відсутності. Також, у заяві зазначила, що позовні вимоги Макіївського міського центру зайнятості у розмірі 6559, 39 грн. визнає та не заперечує проти стягнення з неї зазначеної суми. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за її відсутності на підставі наявних у справі доказів.

Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Частиною 3 ст. 136 КАС України передбачено, що судове рішення у звязку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 КАС України.

Згідно вимог ст. 112 КАС України зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Таким чином, суд приймає визнання адміністративного позову, оскільки ці дії відповідача не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, та приймає постанову про задоволення адміністративного позову, виходячи при цьому з наступного.

На час здійснення виплати допомоги по безробіттю, стягнення (повернення) якої є предметом позову, діяла редакція статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі КАС України), що передбачала річний строк звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи, який обчислювався з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Законом України від 07.07.2010 № 2453-VI внесені зміни до статті 99 КАС України, відповідно до ч. 2 якої для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Оскільки позивач звернувся до суду 18.02.2011р., тобто, в межах шестимісячного строку, з моменту, коли він дізнався про порушення своїх прав згідно акту перевірки від 31.08.2010р. (а.с. 8), суд вважає, що позивачем строк звернення до адміністративного суду не порушений.

Відповідно до ст. 12 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» Макіївський міський центр зайнятості робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття контролює правильність витрат за страхуванням на випадок безробіття та проводить розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення.

Розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення здійснюється шляхом звіряння даних, зазначених у документах страхувальника, з базою даних Пенсійного фонду України та Державної податкової адміністрації України, а в разі необхідності - шляхом проведення виїзних планових та позапланових перевірок страхувальників.

Відповідно до ст. 39 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття» спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.

Як встановлено у судовому засіданні, ОСОБА_2 у червні 2009 року звернулася до Макіївського міського центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні та була зареєстрована, як така, що шукає роботу (а.с.4).

Згідно з ст. 1 Закону України «Про зайнятість населення» зайнятість це діяльність громадян, повязана із задоволенням особистих та суспільних потреб і така, що приносить доход у грошовій або іншій формі.

Згідно ч. 2 Закону України «Про зайнятість населення» безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.

Відповідно до вимог статті 2 Закону України «Про зайнятість населення», ст.ст. 22, 23 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» відповідачу 10.06.2009 року було надано статус безробітної та призначена виплата допомоги по безробіттю (а.с.7).

Згідно ч.2 ст. 36 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття» застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобовязані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.

В результаті здійснення обміну інформацією з Державно податковою адміністрацією України було отримано інформацію щодо навчання ОСОБА_2 в період перебування її на обліку як безробітної у центрі зайнятості у Макіївському професійному ліцеї комунального господарства та побуту про що Макіївським міським центром зайнятості було складено відповідний акт №147 від 31.08.2010 року. ОСОБА_2 навчалася у Макіївському професійному ліцеї комунального господарства та побуту з 01.09.2009 року, що підтверджується наказом № 7 «З-У ДЗ» від 28.08.2009 року про зарахування до складу учнів, прийнятих на навчання за державним замовленням. За період навчання з 01.09.2009 року по 30.06.2009 року ОСОБА_2 була нарахована та виплачена стипендія (а.с. 9-11, 12-13,14).

Відповідно до ч. 3 ст. 36 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття» сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обовязків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та наданих соціальних послуг.

Згідно довідки незаконно отримана допомога по безробіттю, складає 6859,39 грн. (а.с. 17). Представником позивача було зменшено розмір позовних вимог до 6559, 39 грн., оскільки відповідачем було часткового погашено заборгованість у розмірі 300 грн., що підтверджується випискою з рахунку Макіївського міського центру зайнятості за 28.03.2011 року (а.с. 38). Вказана сума відповідачем ОСОБА_2 сплачена не була.

Відповідно до «Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення безробітним», затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 13.02.2009 року № 60/62, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 12.03.2009 року за № 232/16248 директором Макіївського міського центру зайнятості було прийнято наказ № 718 від 13.09.2010 року про відшкодування ОСОБА_2. виплачених сум матеріального забезпечення на випадок безробіття (а.с.15).

Також, з метою досудового урегулювання спору Макіївським міським центром зайнятості відповідачу направлено лист від 14.09.2010 року № 04-11/7229, в якому був встановлений пятнадцятиденний термін для добровільної сплати суми незаконно отриманої допомоги по безробіттю, але до теперішнього часу відповіді на лист не надійшло та суму боргу на момент подачі позову не сплачено. (а.с.16)

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі і з відповідача на користь позивача необхідно стягнути матеріальне забезпечення на випадок безробіття у сумі 6559,39 грн.

Зазначена сума заборгованості представником відповідача визнається, у звязку з чим суд відповідно до вимог ч. 3 ст. 72 КАС України вважає ці обставини доведеними як такі, що визнаються сторонами.

Відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати з відповідача, який не є субєктом владних повноважень не стягуються.На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 11, 17, 69-72, 86, 94, 121, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

П О С Т А Н О В И В :

Задовольнити позов Макіївського міського центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до ОСОБА_2 про стягнення коштів виплачених як матеріальне забезпечення на випадок безробіття у сумі 6559,39 грн.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь Макіївського міського центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття кошти виплачені як матеріальне забезпечення на випадок безробіття у сумі 6559 (шість тисяч пятсот пятдесят девять) грн. 39 коп. на розрахунковий рахунок № 37179300901064 в ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, ОКПО 13543682.

Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини 23 травня 2011 року.

Повний текст постанови складений 27 травня 2011 року.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову може бути подана через Донецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Чекменьов Г.А.