Справа № 2а-1206/08
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
“25” січня 2008 року м. Харків
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого – судді Зінченко А.В.,
За участю секретаря – Пономарьової Ю.А.,
За участю представника позивача Руденко Ю.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Прокурора Червонозаводського району м.Харкова в інтересах держави – Міністерства палива та енергетики УкраїниДержавного підприємства «національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до товаристваз обмеженою відповідальністю «Укрпромтехнологія» про стягнення суми штрафу,-
ВСТАНОВИВ:
Прокурор звернувся до суду з позовною заявою про стягнення з відповідача на користь державного бюджету України 1700 грн. штрафу за порушення законодавства про електроенергетику. Свої позовні вимоги обгрунтовує тим, що Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Харківській області 22.01.2007 року було проведено обстеження технічного стану електричного обладнанняТОВ «Укрпромтехнологія», про що було складено акт обстеження № Схо-18-07. За результатами обстеження було видано обов’язковий до виконання припис № СХ-18-07П від 22.01.2007р. про усунення виявлених порушень, який відповідачем у встановлений термін не виконано, що підтверджується актом перевірки № СХП-16-07 від 23.04.2007 року.
Старшим державним інспектором України з енергонагляду у Харківській області за порушення вимог діючого законодавства про електроенергетику на відповідача було накладено штраф, про що було винесено відповідну постанову та припис № Х-73-07/П від 08.05.2007 року.
27.06.2007 року інспекцією Держенергонагляду у Харківській області було проведено перевірку виконання припису № Х-73-07/П від 08.05.2007 року і встановлено, що припис не виконано відповідачем, що підтверджується актом перевірки № СХП-29-07.
Старшим державним інспектором України з енергонагляду у Харківській області 03.07.2007 року за раніше виявлені порушення вимог діючого законодавства про електроенергетику було накладено штраф, про що було винесено відповідну постанову № Х-108-07/П від 03.07.07р. про накладення на відповідача штрафу на суму 2040 грн. Але до теперішнього часу штраф не сплачений.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала та просила позов задовольнити.
Відповідач заперечення на позов суду не надав, представника в судові засідання 18.12.2007 року та 25.01.2008 року не надіслав, будь-яких поважних причин неявки представника суду не надав, був повідомлений про час та місце судового засідання належним чином та завчасно, і тому суд вважав за можливе розглянути справу за відсутності представника відповідача.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи в їх сукупності встановив наступне.
Згідно зі ст. 2 Закону України „Про електроенергетику” закон регулює відносини, пов’язані з виробництвом, передачею, постачанням енергії і використанням енергії, державним наглядом за безпечним виконанням робіт на об’єктах електроенергетики незалежно від форм власності, безпечною експлуатацією енергетичного обладнання і державним наглядом за режимами споживання електричної і теплової енергії. Згідно ст. 9 Закону України „Про електроенергетику”, державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій та мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку встановленому Кабінетом Міністрів України. Цей порядок встановлений постановою від 17.05.2002 року №665 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів від 07.08.1996 року №929”, якою затверджено Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії. Повноваження державних інспекцій та їх підрозділів визначені ст. 9 Закону України “Про електроенергетику” та Положенням про порядок накладення на суб’єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №1312 від 21.07.1999 року.
Згідно вищевказаних нормативних актів в компетенцію Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії входить здійснення нагляду за технічним станом та організацією технічної експлуатації електричних установок, тепловикористовуючих установок і теплових мереж, дотриманням вимог правил і нормативних актів з питань енергопостачання.
Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Харківській області провела обстеження електричного обладнання відповідача, про що було складено акти обстеження (перевірки).
На підставі зазначених актів відповідачу були видані обов’язкові до виконання приписи № Х-73-07/П від 08.05.2007 року про усунення виявлених порушень, які відповідач у встановлений термін не виконав у повному обсязі, що підтверджується актом перевірки №СХП-29-07 від 27.06.2007 року.
За порушення вимог законодавства про електроенергетику передбачена відповідальність згідно зі ст. 27 Закону України "Про електроенергетику" та п.5 "Положення про порядок накладення на суб’єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику", затвердженого Постановою КМУ №1312 від 30.07.1999 року. На підставі перелічених нормативних актів до відповідача застосовано фінансову санкцію, а саме Постановою Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної енергії і теплової енергії у Харківській області № Х-108-07 від 03.07.2007 року було накладено штраф у розмірі 2040 грн. Листом № 397-20 від 04.07.2007 року постанова №Х-108-07 від 03.07.2007 року була направлена відповідачу, що підтверджено супровідним листом позивача та поштовим повідомленням, належним чином засвідчені копії яких залучені до матеріалів справи. Відповідачем вказана постанова не оскаржувалась у встановленому законодавством порядку.
Згідно з п.10 вказаного положення суб’єкт господарської діяльності повинен сплатити встановлений штраф у доход держбюджету України протягом 30 днів з моменту прийняття постанови про його накладення, але відповідачем до цього часу не сплачена сума штрафу у доход держбюджету у розмірі 1700 грн. За таких підстав, враховуючи доведеність факту порушення відповідачем чинного законодавства, суд вважає позовні вимоги про стягнення 2040 грн. штрафних санкцій законними, обґрунтованими та підлягаючими задоволенню.
Відповідно ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись Законом України “Про електроенергетику”, "Положенням про порядок накладення на суб’єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику", затвердженого Постановою КМУ №1312 від 30.07.1999 р., «Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії» затвердженого Постановою КМУ №665 від 17.05.2002 р. та керуючись ст. ст. 94, 160-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Прокурора Червонозаводського району м.Харкова в інтересах держави – Міністерства палива та енергетики УкраїниДержавного підприємства «національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" дотоваристваз обмеженою відповідальністю «Укрпромтехнологія» про стягнення суми штрафу - задовольнити.
Стягнути з товаристваз обмеженою відповідальністю «Укрпромтехнологія» (63702, Харківська обл., м.Купянськ, вул. 8 березня, 7, у тому числі р/р 26000321934001 у ВБХФКБ «Промінвестбанк» м.Купянська, МФО 351533, код 21214188) в дохід державного бюджету України (одержувач коштів: р/р 31117106700013 УДК м.Купянська, МФО 851011, код ЄДРПОУ 24134515, код платежу до держбюджету 21081100) 2040 (дві тисячі сорок) грн. 00 коп. штрафу.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня складення постанови в повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.5 ст. 186 КАС України.
Постанова в повному обсязі виготовлена 28.01.2008 року.
Суддя А.В. Зінченко