Постанова № 15953541, 30.05.2011, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.05.2011
Номер справи
2а/1570/3145/2011
Номер документу
15953541
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 2а/1570/3145/2011

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 травня 2011 року

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бутенко А.В., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Одеській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у розмірі 5760 грн. 00 коп.

В С Т А Н О В И В:

З позовом до суду звернулось регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації України в Одеській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у розмірі 5760 грн. 00 коп. зазначивши, що 19.02.2011 року державними податковими інспекторами РУ Департаменту САТ ДПА України в Одеській області була проведена перевірка господарської одиниці складу, який розташований за адресою: Овідіопольский район, промринок «7км»та перебуває у користуванні відповідача. В ході перевірки був встановлений факт зберігання тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка. Вартість наявної партії товару становила 2880 грн., чим порушено ст.11 Закону України „Про державне регулювання виробництва обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” зі змінами та доповненнями від 19.12.1995 року №481/95-ВР( далі - Закон України №481/95-ВР). Також під час перевірки було встановлено, що відповідачем проводиться зберігання тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру місць зберігань, що є порушенням ст.15 Закону України №481/95-ВР. По даним правопорушенням державними податковими інспекторами був складений акт №43/32-02/НОМЕР_1 від 21.02.2011 року. Відповідно до цього акту, 15.03.2011 року начальником Регіонального управління САТ ДПА України в Одеській області прийняте рішення №150911 про застосування до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 фінансових санкцій у розмірі 5760 грн., однак вказану суму штрафу відповідач не сплатив.

17.05.2011 року на адресу суду повернуто ухвалу про відкриття скороченого провадження з відповідною відміткою. Відповідно до ч.4 ст.33 КАС України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються юридичним особам та фізичним особам-підприємцям за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осібпідприємців. Згідно з ч. 11 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України із змінами та доповненнями, внесеними Законом України “Про судоустрій і статус суддів” від 07.07.2010р. №2453, у цьому випадку судова повістка вважається такою, що вручена належним чином. Разом з тим, у строк, встановлений ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідачем не подано до суду заперечень проти позову.

Позивач на підставі ст.1 Закону України «Про державну податкову службу»є місцевим підрозділом центрального органу державної виконавчої влади та згідно ст.7,10,11 цього ж Закону здійснює повноваження щодо встановлення порушень податкового законодавства, нарахування стягнення заборгованості з податків та зборів, штрафних санкцій у тому числі й в судовому порядку, а тому справи за позовами щодо стягнення податкової заборгованості на підставі п.5 ч.2 ст.17, п. 5 ч.4 ст.50 КАС України підвідомчі адміністративним судам та повинні розглядатись за правилами адміністративного судочинства.

Дослідивши наявні в справі письмові докази суд доходить до висновку про необхідність задоволення позовних вимог з наступних підстав.

Судом встановлено, що 19 лютого 2011 року державними податковими інспекторами РУ Департаменту САТ ДПА в Одеській області, на підставі направлення №45 від 18.02.2011 року, була здійснена перевірка господарської одиниці складу, який розташований за адресою: АДРЕСА_2»субєкта підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_1.

За наслідками проведеної перевірки позивачем складено акт перевірки з питань додержання субєктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обовязковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами №43/32-02/НОМЕР_1 від 21.02.2011 року із додатками, згідно з яким державними податковими інспекторами РУД САТДПА в Одеській області в ході проведення перевірки було виявлено порушення ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»№ 481/95-ВР від 19.12.1995 року, а саме, було встановлено факт зберігання тютюнових виробів у місці, не внесеному до Єдиного державного реєстру місць зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Відповідно до ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»передбачено, що зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.

Згідно з абз.9 ч.2 ст.17 Закону України №481/95-ВР за зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру передбачений штраф у розмірі 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень.

Вартість наявної партії товару становила 2880,00 грн., що підтверджується копією додатка до акта перевірки., а тому штрафна санкція була застосована на суму 2880 грн.

Крім того, перевіркою було встановлено порушення ст.11 Закону України №481/95-ВР, а саме встановлено зберігання тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка.

Згідно зі ст.11 Закону України №481/95-ВР алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного збору в порядку, визначеному законодавством.

Відповідно до абз.13. ч.2 ст.17 Закону України №481/95-ВР, до субєктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі, зокрема зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.

Як встановлено, вартість наявної партії товару становила 2880,00 грн., а тому позивачем також за порушення ст. 11 Закону України №481/95-ВР було застосовано штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 2880,00 грн.

Відповідно до п.1.3 Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, який затверджений наказом Державної податкової адміністрації України від 10.08.2005р. №327 та зареєстрований в Міністерстві юстиції за №925/11205 акт - службовий документ, який стверджує факт проведення невиїзної документальної або виїзної планової чи позапланової перевірки фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарювання і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства суб'єктами господарювання.

Відповідно до п.5 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, затвердженого постановою КМУ від 02.06.2003 року № 790, підставою для застосування фінансових санкцій є матеріали правоохоронних, податкових та інших органів виконавчої влади щодо недотримання суб'єктами підприємницької діяльності вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Рішення про застосування фінансових санкцій приймаються керівником, а у разі його відсутності - заступником керівника органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами (Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації, його регіональні управління та їх територіальні підрозділи).

Відповідно до ч.2 ст. 17 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, на підставі акту перевірки, 15.03.2011 року начальником РУ Департаменту САТ ДПА України в Одеській області було прийняте рішення №150911 про застосування до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 5760 грн.

Станом на 30.05.2011 року сума фінансових санкцій у розмірі 5760 грн. ФОП ОСОБА_1 не сплачена.

Згідно з положенням ст. 17 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” у разі невиконання субєктом підприємницької діяльності рішення про застосування штрафних санкцій, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

На підставі викладеного, суд прийшов до висновку, що позивач довів суду обставини на яких ґрунтуються позовні вимоги та надав необхідні докази, а тому позовні вимоги регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Одеській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 обґрунтовані, підтверджені доказами, відповідають чинному законодавству, а отже підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 158-163 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В:

1. Адміністративний позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Одеській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 задовольнити повністю.

2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (Ідентифікаційний код НОМЕР_1; 65000, АДРЕСА_1) на користь державного бюджету (р/р 31111106700008, код бюджетної класифікації 21081100, одержувач: ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011, одержувач ГУДКУ в Одеській області; код 23213460) фінансові санкції у сумі 5760 (пять тисяч сімсот шістдесят) гривень 00 коп.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 КАС України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

30 травня 2011 року

Суддя Бутенко А.В.