Постанова № 15953225, 18.05.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.05.2011
Номер справи
2а/0570/3673/2011
Номер документу
15953225
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 травня 2011 р. справа № 2а/0570/3673/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Христофорова А.Б.

при секретаріСметана М.В.

за участю :

представника позивача - Совтус О.М.,

представника відповідача - Анохіної Т.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Кіровської обєднаної державної податкової інспекції до Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» про стягнення податкового боргу на суму 35084,18 гривень,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Кіровська обєднана державна податкова інспекція, звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» про стягнення податкового боргу на суму 95107,48 гривень.

В обґрунтування позову зазначила, що станом на момент звернення до суду за відповідачем рахується заборгованість з податку на прибуток.

Зазначає, що відповідач не сплачуючи заборгованість порушує інтереси держави, тому враховуючи викладене просить задовольнити позовні вимоги.

Представник позивача у судовому засіданні надала суду заяву згідно якої зменшила позовні вимоги та просить стягнути податковий борг з податку на прибуток на суму 35084,18 гривень.

Представник позивача у судовому засіданні зменшені позовні вимоги підтримала, просила їх задовольнити.

Представник відповідача у судовому засіданні зменшені позовні вимоги не визнала, заперечувала, просила відмовити у задоволенні позовних вимог.

Суд, заслухавши представників сторін, що зявились, заслухавши доводи адміністративного позову та заперечень проти нього, дослідивши та проаналізувавши матеріали справи, встановив наступне.

Згідно абз.1-2 ст. 2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”,- завданнями органів державної податкової служби є, зокрема здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Згідно п. 1 ч.1 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”,- державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані спеціалізовані державні податкові інспекції зокрема виконують такі функції як здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів.

Відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України,- органи державної податкової служби мають право, зокрема звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до п.п. 41.1.1. п.4.1 ст.41 Податкового кодексу України,- контролюючими органами є, зокрема органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.

Відповідно до п.п. 14.1.137 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України,- орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Відповідно до п.4.15 ст.41 Податкового кодексу України,- органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.

Таким чином, позивач Кіровська обєднана державна податкова інспекція (Далі за текстом,- Кіровська ОДПІ), - є субєктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує повноваження надані йому Податковим кодексом та Законом України „Про державну податкову службу в Україні”.

Відповідач, Обласне комунальне підприємство «Донецьктеплокомуненерго», згідно свідоцтва про державну реєстрацію, - є юридичною особою, дата проведення державної реєстрації 23.02.2001 року (а.с.5).

Виробнича одиниця обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» «Жданівкатепломережа», не є юридичною особою, з 28.11.2003 року, перебуває на обліку в Кіровській ОДПІ, як платник податків за № 311 (а.с.7).

Заборгованість відповідача перед бюджетом утворилась у звязку із несплатою Виробничою одиницею обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» «Жданівкатепломережа» податку на прибуток нарахованого за період з травня 2008 року по травень 2011 року згідно договору про реструктуризацію № 31 від 20.10.2006 року (а.с.21-22).

З урахуванням часткової сплати за датами 04.06.2009 року на суму 4439,98 гривень, 14.03.2011 року на суму 1520,16 гривень, 14.04.2011 року на суму 1520,16 гривень, 13.05.2011 року на суму 1520,16 гривень, заборгованість відповідача перед бюджетом з податку на прибуток складає 35084,18 гривень.

Вказана заборгованість підтверджується зворотнім боком облікової картки платника податків, а також актом звірки розрахунків платника з бюджетом за період з 25.05.2008 року по 16.02.2011 року, складеного між виробничою одиницею обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» «Жданівкатепломережа», та Кіровською ОДПІ.

Відповідно до абз.3 п.п. 5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»,- у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Відповідно до пп. 5.4.1 п.5.4 ст.5 ст. 4 Закону України № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»,- узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування”, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Підпунктом 1.3 ст. 1 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Таким чином, станом на момент розгляду справи, сума податкових зобовязань щодо якої предявлено позовні вимоги не погашена та є податковою заборгованістю.

Що стосується сум боргу по податку на прибуток із датою виникнення заборгованості у 2011 року, суд вважає за можливе зазначити наступне.

Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Відповідно до п.п. 16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України,- платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до п.п. 14.1.156. п. 14.1 ст.14 Податкового кодексу України,- податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України,- платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п.п. 14.1.175. п. 14.1 ст.14 Податкового кодексу України,- податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Таким чином, станом на момент розгляду справи, сума податкових зобовязань по податку на прибуток із датою виникнення податкового боргу 2011 року,- є податковою заборгованістю.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Судом встановлено, що станом на момент розгляду справи, відповідачем заборгованість щодо якої предявлено позовні вимоги, не погашена.

Згідно ч.1 п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України,- стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Згідно ч.2 ст.5 КАС України, - провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Таким чином, суд приходить до висновку про задоволення позову Кіровської обєднаної державної податкової інспекції до Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» про стягнення податкового боргу на суму 35084,18 гривень.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 112, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

П О С Т А Н О В И В :

Позов Кіровської обєднаної державної податкової інспекції до Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» про стягнення податкового боргу на суму 35084,18 гривень, задовольнити.

Стягнути кошти Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» (8386, м. Донецьк, вул. Донецька, 38, код ЄДРПОУ 003337119) з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу з податку на прибуток у розмірі 35084,18 гривень (тридцять пять тисяч вісімдесят чотири гривні вісімнадцять копійок) на користь місцевого бюджету м. Жданівка на бюджетний рахунок одержувача № 33215860700050, код платежу 11020200, код ЗКПО 34686626, одержувач Кіровське відділення Державного казначейства Укаїни в установі банку УДК у Донецькій області, МФО 834016.

Постанова ухвалена у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини у судовому засіданні 18 травня 2011 року.

Повний текст постанови складений 23 травня 2011 року.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Христофоров А.Б.