Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 травня 2011 р. справа № 2а/0570/3781/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Мандичева Д.В.
при секретаріСніховської О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Амвросіївського районного центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття
до ОСОБА_1
про стягнення коштів,
за участю представників
від позивача: ОСОБА_2, за довір. від 07.04.2011р.
від відповідача: не зявився,
ВСТАНОВИВ:
Амвросіївського районного центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття заявлено позов до ОСОБА_1 про стягнення коштів.
Правовою підставою стягнення представник позивача під час розгляду справи вважає норми Закону України «Про зайнятість населення», Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» від 15 травня 2003 року № 742-ІV.
Представник позивача у судовому засіданні надав пояснення аналогічні викладеним в позові, просив задовольнити позовні вимоги.
Відповідач у судове засідання не зявився, про дату, місце і час слухання справи належним чином повідомлений, причини неявки у судове засідання невідомі.
Вислухавши у судовому засіданні представника позивача, дослідивши та оцінивши надані докази, суд встановив наступне.
10 листопада 2009 року відповідач звернувся до Амвросіївського районного центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні.
17 листопада 2009 року відповідачу було надано статус безробітного з виплатою допомоги по безробіттю, відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» та Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».
Статтею 1 Закону України «Про зайнятість населення» зайнятість - це діяльність громадян, пов'язана із задоволенням особистих та суспільних потреб і така, що, як правило, приносить їм доход у грошовій або іншій формі.
Актом розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення безробітним відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 15 лютого 2011 року № 62 встановлений факт роботи ОСОБА_1 в першому кварталі 2010 року в ОВК ТВО № 44 в період перебування на обліку і центрі зайнятості як безробітної не спростовано.
З архівної довідки Донецької міської ради від 13 квітня 2011 року № П-41/37 вбачається, що згідно наданим на зберігання особовим рахункам нарахування заробітної плати Окружним виборчім комісіям територіального виборчого округу № 44 виборів Президента України 17 січня 2010 року, нарахована заробітна плата ОСОБА_1 за січень 2010 року в розмірі 293, 32 грн., за лютий 2010 року 388, 56 грн.
16 лютого 2011 року позивачем на адресу відповідача було направлене повідомлення № 06-11/0517 щодо відшкодування коштів, виплачених як допомога по безробіттю у сумі 3293, 53 грн.
Відповідно до статті 2 Закону України «Про зайнятість населення» безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи.
Частина 2 статті 36 вказаного Закону покладає на застрахованих осіб, зареєстрованих в установленому порядку як безробітні, обовязок своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Відповідно до пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України «Питання підготовки та проведення виборів Президента України у 2010 році» від 6 січня 2010 р. N 17, особи, визнані в установленому порядку безробітними, можуть залучатися Центральною виборчою комісією на підставі строкових трудових договорів до оплачуваних громадських робіт, пов'язаних з підготовкою та проведенням виборів Президента України у 2010 році, з урахуванням вимог пунктів 18 і 19 Положення про порядок організації та проведення оплачуваних громадських робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2008 р. N 839 (Офіційний вісник України, 2008 р., N 72, ст. 2423).
Згідно із підпунктами 18,19 «Про затвердження Положення про порядок організації та проведення оплачуваних громадських робіт і визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2008 р. N 839на осіб, зайнятих на оплачуваних громадських роботах, поширюються державні соціальні гарантії, передбачені законодавством про працю, про зайнятість населення та про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, іншими нормативно-правовими актами. Участь особи, визнаної в установленому порядку безробітною, в оплачуваних громадських роботах за направленням центру зайнятості для забезпечення її тимчасової зайнятості до вирішення питання працевлаштування на підходящу роботу не є підставою для позбавлення її статусу безробітного, крім випадків, передбачених абзацом другим цього пункту.
Згідно пункту 1 частини 4 Постанови Центральної виборчої комісії «Про внесення змін до Порядку оплати праці членів виборчих комісій з виборів Президента України» № 102 від 16 січня 2010 року за безробітними у період виконання обов'язків члена виборчої комісії з оплатою праці в комісії (участі в оплачуваних громадських роботах) зберігається виплата допомоги по безробіттю у розмірах і в строки, встановлені законодавством, та вказаний період включається до страхового стажу для наступних страхових випадків.
Таким чином участь безробітної особи в оплачуваних громадських роботах без позбавлення її статусу безробітного можливе лише за направленням центру зайнятості для забезпечення її тимчасової зайнятості до вирішення питання працевлаштування на підходящу роботу.
Відповідач не подала до центру зайнятості відомості про те, що протягом перебування на обліку як безробітна вона певний час працювала ОВК ТВО № 44, тобто належала до зайнятого населення. Внаслідок цього їй було зайве сплачено допомогу по безробіттю.
Згідно розрахунку незаконно отриманої допомоги по безробіттю за період з січня 2010 року по квітень 2010 року відповідачем зайве сплачено допомогу в розмірі 3293, 53 грн.
Відповідно до частини 3 статті 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Статтею 39 вказаного Закону визначено, що спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.
Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Амвросіївського районного центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до ОСОБА_1 про стягнення коштів - задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Амвросіївського районного центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (87302, Донецька область, м. Амвросіївка, вул. Матвієнка, 26, р/р № 37177001004273, МФО 834016, ЄДРПОУ 24819489) зайве сплачену допомогу по безробіттю у сумі 3293 (три тисячі двісті девяносто три) грн., 53 (пятдесят три) коп.
Постанова прийнята у нарадчій кімнаті та проголошена у судовому засіданні 11 травня 2011 року.
У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постановою за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення складання постанови у повному обсязі, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною 4 статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Мандичев Д. В.