Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
21.04.11 10 год. 50 хв.Справа №2а-862/11/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі: головуючого судді - Лотової Ю.В.;
при секретарі - Бартиші В.О.,
з участю:
прокурора не зявився,
представника позивача ОСОБА_1, довіреність від 22.06.2009 року,
відповідача не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовомСевастопольського транспортного прокурора (вул. Вороніна, буд. 11, м. Севастополь, 99011)в інтересах держави
в особі Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя (вул. Кулакова, 37, м. Севастополь, 99011);дотовариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельний дім «Белл-Крим» (пр-т Ген. Острякова, буд. 205, кв. 32, м. Севастополь, 99055);про стягнення заборгованості,
Обставини справи:
21.03.2011 року Севастопольський транспортний прокурор звернувся в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельний дім «Белл-Крим»про стягнення з відповідача на користь бюджету заборгованості з податку на додану вартість в сумі 83779,00 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 22.03.2011 року відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-862/11/2770.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 22.03.2011 року закінчено підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала у повному обсязі, позов просила задовольнити. Позовні вимоги обґрунтовані Законом України «Про податок на додану вартість», Законом України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181-III від 21.12.2000 року, що діяв на момент виникнення правовідносин (далі Закон України № 2181)..
Прокурор у судове засідання не зявився, причину неявки суду не повідомив, хоча про час, дату та місце судового засідання був повідомлений належним чином.
Представник відповідач у судове засідання не зявився, ухвали Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 22.03.2011 року не виконав, письмового відзиву на позовну заяву з документальним та правовим обґрунтуванням своїх заперечень суду не надав, хоча про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причину неявки суд не повідомив.
Розглянувши документи і матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини у справі, об'єктивно оцінивши докази, досліджені в судовому засіданні, суд
ВСТАНОВИВ:
до ч. 1, 2 ст. 60 Кодексу адміністративного судочинства України - у випадках, встановлених законом, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, прокурор, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи можуть звертатися до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах; прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадян або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами.
Згідно з ч. 2 ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру» підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчинюються у відносинах між ними або з державою.
Відповідно до ч. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, встановлених законодавством.
Згідно зі ст. 4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» податкова адміністрація є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах у містах підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям.
Відповідно до п.п. 1, 2 ст. 10 цього Закону одними із завдань податкової адміністрації є контроль за своєчасністю, достовірністю та повнотою обчислення і сплати податків та зборів; забезпечення обліку платників податків, правильність обчислення та своєчасність надходження податків.
Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без встановлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п. 7 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України).
Правосуддя в адміністративних справах здійснюється адміністративними судами. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення (ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України).
Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
Відповідно до п.п. 20.1.28 п. 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право:застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Таким чином, прокурор має право звернутись до Окружного адміністративного суду міста Севастополя в інтересах держави в особі позивача, що є субєктом владних повноважень з позовом про стягнення заборгованості з податку на додану вартість.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Торгівельний дім «Белл-Крим» зареєстровано як юридична особа Ленінською районною державною адміністрацією міста Севастополя, узяте на облік до органів державної податкової служби та є платником податків, зборів (обовязкових платежів), про що надані відповідні свідоцтва.
Відповідно до п. 15.1 ст. 15 Податкового кодексу України платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Згідно з п.п. 16.1.4 цього Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до пп. 4.1.1, п. 4.1. ст. 4 Закону України № 2181 платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.
Пунктом 5.1. статті 5 цього Закону України № 2181 визначено, що податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.
Відповідно до підпункту 5.3.1. пункту 5.3 статті 5 Закону України № 2181 платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до підпункту 5.4.1. пункту 5.4. статті 5 Закону України № 2181, узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
21.05.2004 року між позивачем та відповідачем укладено договір про передачу звітності платника податків до державної податкової інспекції засобами електронної пошти e-mail (арк.с.22-23) з метою спрощення процесу передачі звітних документів.
Судом встановлено, що 20.08.2010 року відповідачем було надано до позивача податкову декларацію з податку на додану вартість № 9003561532, у якій платник податків самостійно визначив податкове зобов'язання з податку на додану вартість у сумі 43310,00 грн. 20.09.2010 року відповідачем було надано до позивача податкову декларацію з податку на додану вартість № 9003954300, у якій платник податків самостійно визначив податкове зобов'язання з податку на додану вартість у сумі 37737,00 грн. 20.10.2010 року відповідачем було надано до позивача податкову декларацію з податку на додану вартість № 9004520712, у якій платник податків самостійно визначив податкове зобов'язання з податку на додану вартість у сумі 2824,00 грн. 19.11.2010 року відповідачем було надано до позивача податкову декларацію з податку на додану вартість № 9005237222, у якій платник податків самостійно визначив податкове зобов'язання з податку на додану вартість у сумі 236,00 грн. 20.12.2010 року відповідачем було надано позивача податкову декларацію з податку на додану вартість № 104997, у якій платник податків самостійно визначив податкове зобов'язання з податку на додану вартість у сумі 335,00 грн.
Вказані суми станом на 09.02.2011 року у добровільному порядку не сплачено, що з урахуванням переплати 663,00 грн. призвело до утворення податкового боргу з податку на додану вартість у загальному розмірі 83779, 00 грн. Заходів погашення заборгованості відповідач не робить.
Відповідно до п.п. 6.2.3. п. 6.2. ст. 6 Закону України № 2181 податкові вимоги надсилаються:
- перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
- друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Згідно з п.п. 6.2.4. п. 6.2. ст. 6 Закону України № 2181 у разі, коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Так, на адресу відповідача поштою було направлено першу податкову вимогу № 1/408 від 07.09.2010 року з повідомленням про вручення з пропозицією погасити наявну заборгованість перед бюджетом, що складала 42672,50 грн., яку було отримано представником товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельний дім «Белл-Крим» 15.10.2010 року (арк.с.17), про що свідчить підпис на поштовому повідомлені. 16.11.2010 року на адресу відповідача поштою було направлено другу податкову вимогу № 2/595 з повідомленням про вручення з пропозицією погасити наявну заборгованість перед бюджетом, що складала 74249,28 грн., яку було отримано представником товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельний дім «Белл-Крим» 24.11.2010 року, про що свідчить підпис на поштовому повідомлені (арк.с.18).
Згідно витягу про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна № 29063489 від 01.11ю2010 року в податковій заставі знаходяться всі активи платника податків.
Відповідно до п. 87.2 ст. 87 Податкового кодексу України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Згідно з п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Пунктом 95.3 ст. 95 цього Кодексу встановлено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
За таких обставин позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
На підставі ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з позивача не стягуються.
На підставі ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 21.04.2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Постанова у повному обсязі складена та підписана 26.04.2011 року.
Керуючись ст. 6, 17, 69 - 71, 94, 98, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити.
2.Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельний дім «Белл-Крим» (пр-т Ген. Острякова, буд. 205, кв. 32, м. Севастополь, 99055, ЄДРПОУ 20673497) на користь бюджету заборгованості з податку на додану вартість у розмірі 83779,00 грн. (вісімдесят три тисячі сімсот сімдесят девять грн. 00 коп.) на р/р 31112029700007, код платежу 14010100, МФО 824509, ЄДРПОУ 24035598, одержувач: УДКУ в м. Севастополі.
Постанова набирає законної сили у порядку та строки відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня отримання копії постанови за правилами, встановленими статтями 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України. Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
СуддяЮ.В. Лотова
Судді:
СуддяЮ.В. Лотова Судді: