ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
м. Чернівці
02 червня 2011 р. Справа № 2а/2470/1296/11
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Ковтюк В.О., розглянувши адміністративний позов управління Пенсійного фонду в Кельменецькому районі Чернівецької області допідрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Чернівецькій області,-
встановив:
До суду 31 травня 2011 року, надійшла скарга управління Пенсійного фонду України в Кельменецькому районі Чернівецької області до підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Чернівецькій області на постанову від 13.05.11р. № ВП 26324616, в якій просить суд визнати неправомірними дії та скасувати постанову від 13.05.11р. № ВП 26324616.
Розглянувши скаргу та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що вона підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
У відповідності до ч.1 ст.181 КАС України учасники виконавчого провадження мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Враховуючи зазначене суд зазначає, що позивачу необхідно викласти свої вимоги у формі позовної заяви, а не скарги.
Крім того, з метою виконання вимог п.4 ч.1 ст.107 КАС України, а саме з’ясування чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства необхідно додати копію рішення Сокирянського районного суду Чернівецької області на підставі якого видано виконавчий лист.
Пункт 1 ч.2 ст.181 КАС України передбачає, що позовну заяву на рішення, дії або бездіяльність державної виконавчої служби може бути подано до суду: у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
В скарзі зазначається, що оскаржувану постанову від 13 травня 2011 року скаржником отримано 19 травня 2011 року, однак доказів отримання оскаржуваної постанови саме 19 травня 2011 року не надано, що має істотне значення для вирішення питання про відкриття провадження у справі, оскільки згідно ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Також, оскаржуючи дії державного виконавця при винесенні постанови про відкриття виконавчого провадження від 13.05.2011 року скаржником при викладені обставин скарги не вказано посилань на обставини і нормативно-правові акти, які б вказували на порушення прав та вчинення неправомірних дій відповідачем (зокрема не вказано в чому саме полягає неправомірність дій відповідача).
Тобто не дотриманні вимоги п.4 ч.1 ст.106 КАС України, який передбачає, що у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Крім цього, відповідно до ч.3 ст.106 КАС України суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати по позовної заяви доказ надіслання відповідачу позовної заяви та доданих до неї документів.
Скаржником, як доказ такого надіслання надано копію квитанції про направлення поштової кореспонденції масою 0,154 кг., однак опис вкладень надісланого конверту надано не було.
Також суд звертає увагу на те, що скарга підписана заступником начальника управління Пенсійного фонду України в Кельменецькому районі без надання документів, які підтверджують повноваження представника.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що позивачем не належно виконані вимоги ч.1 ст.181, п.4 ч.1 та ч.3 ст.106 КАС України.
Згідно ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі наведеного, керуючись ч.1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства, суд,-
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. Встановити строк до 08 червня 2011 року для усунення недоліків позовної заяви.
3. Копію ухвали невідкладно направити позивачу.
Залишення позовної заяви без руху не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала відповідно до ст. 185 Кодексу адміністративного судочинства України може бути оскаржена повністю або частково в апеляційному порядку.
Згідно із ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на ухвалу подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом п’яти днів з дня проголошення. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя В.О. Ковтюк