Єдиний державний реєстр судових рішень ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 травня 2011 р. Справа № 2-а-2595/11/2170
Херсонський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого судді: Кравченко К.В.,
розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом
Державної податкової інспекції у м. Херсоні до товариства з обмеженою відповідальністю "Стара База" про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,
встановив:
Державна податкова інспекція у м. Херсоні (надалі - позивач, ДПІ) звернулась до Херсонського окружного адміністративного суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Стара База" (надалі - відповідач), у якому просить стягнути заборгованість у розмірі 500,00 грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що відповідач має заборгованість зі сплати фінансових санкцій в розмірі 500,00 грн., які нараховані рішенням від 13.12.2010 р. № 0016992307 на суму 1212,00 грн., що прийнято на підставі акту перевірки від 10.12.2010 р. за № 1188/21/03/23/25647091. Оскільки відповідач повністю не сплатив вказані фінансові санкції у встановлені законодавством строки, дану суму заборгованості слід стягнути в судовому порядку.
Відповідач заперечень по суті позову до суду не надавав.
Суд, перевіривши матеріали справи та дослідивши надані докази, прийшов до наступного.
10.12.2010 року працівниками Державної податкової інспекції у м. Херсоні на підставі направлення на перевірку № 860/237 від 07.12.2010 р., було здійснено перевірку з питань дотримання субєктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій у належному відповідачу господарській одиниці - магазину, що знаходиться на вул. Бериславське шосе, 13, у м. Херсоні, за результатами якої складено акт перевірки № 1188/21/03/23/25647091 від 10.12.2010 р.
На підставі зазначеного акту позивачем прийнято рішення про застосування до відповідача штрафних санкцій від 13.12.2010 р. № 0016992307.
Порушень законодавства при проведенні перевірки, оформленні результатів перевірки та при застосуванні штрафних (фінансових) санкцій за виявлені порушення, які б могли стати безумовною підставою для відмови у задоволені позову, судом не встановлено.
Підставами для застосування до відповідача фінансової санкції згідно рішення від 13.12.2010 р. № 0016992307 стало порушення останнім пунктів 8, 11, 12 Закону України від 06.07.1995 р. №265/95-ВР “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (надалі - Закон №265/95-ВР), якими зобовязано субєктів підприємницької діяльності: реалізовувати товари (надавати послуги) за умови наявності цінника на товар (меню, прейскуранта, тарифу на послугу, що надається) у грошовій одиниці України (п.8); проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості (п.11); вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг) (п.12).
Виявленні під час перевірки порушення полягають у наступному: реалізація товару без наявності цінника на товар у грошовій одиниці України, встановлено відсутність цінників на 31 найменування товарів; проведення розрахункової операції через РРО з порушенням режиму попереднього програмування; не забезпечення введення порядку обліку товарних запасів за місцем їх реалізації.
Відповідальність за данні порушення передбачена пунктом 6 ст.17 Закону №265/95-ВР, яким передбачено, що до суб'єктів підприємницької діяльності, у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості, застосовуються фінансові санкції у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5*17=85,00 грн.).
Відповідно до ст. 20, 21 Закону № 265/95-ВР до суб'єктів підприємницької діяльності, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (300,00 * 2 = 600,00 грн.).
Статтею 23 Закону №265/95-ВР передбачено що, до суб'єктів підприємницької діяльності, які не виставили цінники на товар, що продається (меню, прейскуранти або тарифи на послуги, що надаються), застосовується фінансова санкція у розмірі одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян за кожний невиставлений цінник на товар (меню, прейскурант або тариф на послугу) (17,00 * 31 = 527,00 грн.).
Застосовані до відповідача розміри штрафів в загальній у сумі 1212,00 грн. відповідають положенням пункту 6 ст. 17, ст. 20, 21, 23 Закону № 265/95-ВР.
Відповідно до ст. 25 Закону №265/95-ВР суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Вище зазначене рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем не оспорювалось, а тому воно є чинним та підлягає виконанню.
На час розгляду справи відповідачем сума фінансових санкцій до Державного бюджету повністю не сплачена, залишок несплаченої суми складає 500,00 грн..
Приймаючи до уваги викладені обставини, позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись ст. 8, 9, 12, 19, 158, 159, 160-163, 167, 182-2 Кодексу Адміністративного судочинства України, суд
постановив:
Позовні вимоги Державної податкової інспекції у м. Херсоні задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю (код ЄДРПОУ 25647091) до державного бюджету на (р/р 31118104700002, одержувач Держказначейство у м. Херсоні, код ЗКПО 24104230 в установі банку УДК у Херсонській обл., код платежу 21080900, МФО 852010) фінансову санкцію у сумі 500,00 грн. (п'ятсот грн.).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Кравченко К.В.
кат. 8.1.4