Постанова № 15939844, 29.04.2011, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.04.2011
Номер справи
1538/11/2070
Номер документу
15939844
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м.Харків

29.04.2011 р. №2а- 1538/11/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Мар'єнко Л.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Харкові в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Прокурора м.Нетішина Хмельницької області в інтересах держави в особі Нетішинського міського центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до Відкритого акціонерного товариства "Теплоенергомонтаж" в особі Хмельницького монтажного управління ВАТ "Теплоенергомонтаж" про стягнення боргу, -

встановив:

Прокурор м.Нетішина Хмельницької області в інтересах держави в особі Нетішинського міського центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Відкритого акціонерного товариства "Теплоенергомонтаж" в особі Хмельницького монтажного управління ВАТ "Теплоенергомонтаж", в якому просить суд стягнути з відповідача прострочену заборгованість зі сплати страхових внесків (недоїмку) в сумі 28468,94 грн., та нараховану пеню у розмірі 1965,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що ВАТ "Теплоенергомонтаж" в особі Хмельницького монтажного управління ВАТ "Теплоенергомонтаж", який не є юридичною особою, зареєстрований в Нетішинському міському центрі зайнятості як платник страхових внесків до Фонду з 15.09.1997 року. Відповідно до вимог ст.ст.8, 12, п.1, п.2 ст.34, п.2 ч.2 ст.35, ч.1 ст.38 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" відповідач зобовязаний сплачувати страхові внески в порядку та в строки визначені цим законом, а також, встановлена відповідальність за порушення вказаних вимог. Відповідач зазначених виплат в повному обсязі не проводив, внаслідок чого виникла заборгованість в розмірі 28468,94 грн., внаслідок чого на підставі ч.1 ст.38 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" йому нараховано пеню у розмірі 1965,00 грн.

В позовній заяві прокурор просить розглядати справу без участі прокурора та представника Нетішинського міського центру зайнятості.

Від представника позивача - директора Нетішинського міського центру зайнятості надійшла заява про розгляд справи без їх участі.

Відповідач у судове засідання не прибув, про час та місце розгляду справи був повідомлений повістками з поштовими повідомленнями, які направлялись за офіційним місцем знаходження, згідно довідки органу реєстрації, та були ним отримані. Таким чином, відповідач є належно повідомленим про дату, час та місце судового засідання, його повторне неприбуття у судове засідання не перешкоджає розгляду справи за наявними в ній матеріалами.

На підставі ч.4 ст.128 КАС України, справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, враховуючи повторне неприбуття у судове засідання відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень.

Судом розглянуто справу у письмовому провадженні у відповідності до ч.6 ст.128 КАС України, оскільки відсутні перешкоди для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, і прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, та відсутні потреби заслухати свідка чи експерта.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно до вимог ст. 41 КАС України.

Дослідивши наявні у матеріалах справи докази, суд встановив.

ВАТ "Теплоенергомонтаж" в особі Хмельницького монтажного управління ВАТ "Теплоенергомонтаж", який не є юридичною особою, зареєстрований в Нетішинському міському центрі зайнятості як платник страхових внесків до Фонду з 15.09.1997 року №222200081.

Нетішинським міським центром зайнятості на виконання положень статей 8, 12, п.1 і 2 ст.34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", виконуючи функції контролю за правильністю нарахування, своєчасності сплати страхових внесків, провів перевірку відповідача із зазначених питань за період з 01.01.2002 року по 01.09.2010 рік. За результатами перевірки (за участю директора Хмельницького монтажного управління ВАТ "Теплоенергомонтаж" Шевчука П.В. та головного бухгалтера Осацької В.Д.) складено акт №77 від 22.09.2010 року, яким встановлено порушення вимог п.2 ч.2 ст.35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", а саме виявлена прострочена заборгованість зі сплати страхових внесків (недоїмка) у сумі 28468,94 грн., внаслідок чого на підставі ч.1 ст.38 вказаного Закону відповідачу нарахована пеня у розмірі 1965,00 грн.

На підставі висновків вказаного акту перевірки Нетішинським міським центром зайнятості, відповідно до ч.4 ст.38 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" винесено рішення від 01.11.2010 року щодо стягнення з відповідача сум недоїмки та пені на загальну суму 30433,94 грн. Вказане рішення отримане Хмельницьким монтажним управлінням ВАТ "Теплоенергомонтаж" 09.11.2010 року, не оскаржено у встановленому чинним законодавством порядку.

На теперішній час відповідач недоїмку у розмірі - 28468,94 грн., та пеню - 1965,00 грн. не сплатив, що підтверджується матеріалами справи.

Відповідно до ст.12 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціально страхування на випадок безробіття" функції виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі Фонд) покладаються на органи державної служби зайнятості, які мають право діяти від імені Фонду. Нетішинський міський центр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду.

Відповідно до п.2 ст.35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціально страхування на випадок безробіття" відповідач зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Порядок обчислення і сплати страхових внесків визначено Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та Інструкцією про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики від 18.12.2000 р. №339, зареєстрованої в Мінюсті 16.01.2001р. за № 30/5221, із змінами та доповненнями на момент виникнення спірних правовідносин.

Відповідач зобов'язаний сплачувати страхові внески один раз на місяць в день одержання в установах банку коштів на оплату праці. У разі нестачі у платника коштів на виплату заробітної плати та сплату страхових внесків у повному обсязі нарахування їх на заробітну плату і перерахування страхових внесків до Фонду провадиться у пропорційних сумах, згідно п. 3 ст. 17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття". У разі видачі платником коштів на оплату праці з виручки від реалізації продукції, платник зобов'язанний не пізніше наступного дня після здійснення виплат перерахувати страхові внески до фонду, відповідно до п. 5.8 Інструкції.

Статтею 38 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" передбачена відповідальність платників за несвоєчасну сплату страхових внесків, у разі несвоєчасної сплати страхових внесків платник зобов'язаний сплатити суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню. Строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій не застосовується (п.п. 1,2 ст. 38 вищевказаного Закону).

Відповідно п.4 ст.38 зазначеного закону право накладати фінансові санкції від імені Фонду має директор обласного центру зайнятості та його заступники.

Згідно п. 9.7 та 9.1 Інструкції не сплачені в строк страхові внески, пеня і штрафи стягуються в дохід Фонду із страхувальника у судовому порядку відповідно до законодавства. Подавати позовні заяви та представляти Інтереси Фонду щодо стягнення страхових внесків, пені і штрафів у судах має право Харківський обласний центр зайнятості.

Згідно абз. 5 ст.7 прикінцевих положень Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" який набув чинності з 01.01.2011 року - стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.

Таким чином, з матеріалів справи встановлено, що прострочена заборгованість зі сплати страхових внесків за період з 01.01.2002 року по 01.09.2010 рік - недоїмка складає 28468,94 грн., та пеня - 1965,00 грн. Факт наявності у відповідача заборгованості перед позивачем підтверджується актом перевірки (а.с.6-15), рішенням від 01.10.2010 р. (а.с.16).

Доказів оплати зазначеної суми заборгованості відповідач суду не надав.

Враховуючи вищевикладене, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог і задоволення позову у повному обсязі.

Відповідно ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 2, 8-14, 41, 51, 94, 112, 128, 136, 160-163, 167, 186 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Прокурора м.Нетішина Хмельницької області в інтересах держави в особі Нетішинського міського центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до Відкритого акціонерного товариства "Теплоенергомонтаж" в особі Хмельницького монтажного управління ВАТ "Теплоенергомонтаж" про стягнення боргу задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Теплоенергомонтаж" (код ЄДРПОУ 21339518, адреса: 30100, Хмельницька область, м.Нетішин, Піонерська база, р/р 256093011380 філія Хмельницького обласного управління ВАТ "Ощадбанк", МФО 315784) на користь Нетишінського міського центру зайнятості (30100, Хмельницька область, м.Нетішин, проспект Незалежності, 10, код ЄДРПОУ 22986929) прострочену заборгованість хі сплати страхових внесків (недоїмку) в сумі 28468.94 грн. на рахунок №37170301900004 в ГУДКУ у Хмельницькій області, МФО 815013, код платежу 50040100, та нараховану пеню у розмірі 1965.00 грн. на рахунок №37173305900004 в ГУДКУ у Хмельницькій області, МФО 815013, код платежу 50040500, загальна сума стягнення становить 30433.94 грн. (тридцять тисяч чотириста тридцять три гривні 94 копійки).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Л.М. Мар'єнко