ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 травня 2011 року м.ПолтаваСправа № 2а-1558/10/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Клочка К.І.,
при секретарі Міщенко Р.В.,
за участю:
представника позивача Вітренко А.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Полтавської міжрайонної державної податкової інспекції Полтавської області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3про стягнення штрафних (фінансових) санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
15 квітня 2010 року Полтавська міжрайонна державна податкова інспекція Полтавської області (надалі позивач, Полтавська МДПІ)звернулась до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (надалі відповідач, ФОП ОСОБА_3.)про стягнення штрафних (фінансових) санкції у розмірі 4069,55 грн, застосованої до відповідача рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій за порушення положень пунктів 1, 4, 11, 12, 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (із змінами і доповненнями).
В ході судового розгляду справи представник позивача зменшив розмір позовних вимог у порядку статті 51 Кодексу адміністративного судочинства України у звязку із скасуванням постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 15.02.2011 у справі №2а-1670/128/11 рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0002072301 від 25.12.2009 у частині застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 3093,30 грн. Представник позивача просив суд стягнути з відповідача суму заборгованості зі штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 976,25 грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилався на те, що за результатами проведеної перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій встановлено незабезпечення проведення розрахункової операції на повну суму покупки через зареєстрований, опломбований у встановленому порядку та переведений у фіскальний режим роботи реєстратор розрахункових операцій, незабезпечення відповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, що зазначена у денному звіті реєстратора розрахункових операцій, при проведенні розрахункової операції не забезпечення режиму попереднього програмування найменування, цін товарів та обліку їх кількості, незабезпечення цілісності пломб реєстратора розрахункових операцій.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав змінені позовні вимоги та просив суд їх задовольнити у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не зявився, про причини неприбуття суду не повідомив, про час, дату, місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, наявного у матеріалах справи.
Відповідно до частини одинадцятої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
З огляду на викладене, суд вважає за можливе провести розгляд справи за даної явки.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до копії свідоцтва, наявного у матеріалах справи, відповідач являється субєктом господарювання (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) та взятий на облік платника податків в органах державної податкової служби 14.12.2001 за №5728.
Відповідно до положень пункту 2 частини першої статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” (редакція якого діяла на момент перевірки) , органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку та наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів.
Згідно до положень статей 15, 16 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»(із змінами і доповненнями), контроль за додержанням субєктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок.
Так, 15.12.2009 працівниками Полтавської МДПІ проведено перевірку дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу коштів, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці - магазину «ІНФОРМАЦІЯ_1», розташованого в будинку АДРЕСА_2, де відповідач здійснює свою господарську діяльність.
За результатами перевірки встановлено наступні порушення:
-незабезпечення проведення розрахункової операції на повну суму покупки через зареєстрований, опломбований у встановленому порядку та переведений у фіскальний режим роботи реєстратор розрахункових операцій на суму 28,00 грн;
-незабезпечення відповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, що зазначена у денному звіті реєстратора розрахункових операцій. Сума невідповідності коштів склала 82,25 грн;
-при проведенні розрахункової операції незабезпечення режиму попереднього програмування найменування, цін товарів та обліку їх кількості;
-незабезпечення цілісності пломб реєстратора розрахункових операцій.
Результати перевірки зафіксовані в акті від 15 грудня 2009 року №2730/16/31/23/2220609337.
Відповідно до положень пункту 1 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
За порушення пункту 1 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»відповідальність передбачено пунктом 1 статті 17 цього Закону. Так, зазначена норма статті передбачає, що до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність (28,00 грн х 5 = 140,00 грн).
Відповідно до пункту 4 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати цілісність пломб реєстратора розрахункових операцій та незмінність його конструкції та програмного забезпечення.
За порушення вищезазначеної норми пунктом 2 статті 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»встановлено відповідальність, а саме: двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17,00 грн х 20 = 340,00 грн).
Згідно з пунктом 11 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
Пунктом 6 статті 17 зазначеного Закону встановлено відповідальність у вигляді застосування до субєкта підприємницької діяльності штрафних (фінансових) санкцій у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5 х 17,00 грн = 85,00 грн).
Відповідно до положень пункту 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена у денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Статтею 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»встановлено, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність (82,25 грн х 5 = 411,25 грн).
На підставі вищезазначеного, 25.12.2009 Полтавською МДПІ винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0002072301 на суму 4069,55 грн. Зазначене рішення скасовано постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 15.02.2011 у справі №2а-1670/128/11 у частині нарахування штрафних (фінансових) санкцій на суму 3093,30 грн.
Судом встановлено, що день розгляду справи за відповідачем рахується заборгованість у розмірі 976,25 грн, яка на день розгляду справи є непогашеною.
Відповідно до частини першої статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно із частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до частини четвертої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Зважаючи на вищевикладене, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Полтавської міжрайонної державної податкової інспекції Полтавської області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій - задовольнити.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, АДРЕСА_1) заборгованість зі штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 976 (девятсот сімдесят шість) гривень 25 (двадцять пять) копійок на р/р31112104700331, банк ГУДК в Полтавській області, МФО 831019, код ЄДРПОУ 24385878, код платежу 3021080900.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 30 травня 2011 року.
СуддяК.І. Клочко