Постанова № 15938534, 25.05.2011, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.05.2011
Номер справи
2а-1670/2782/11
Номер документу
15938534
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 травня 2011 року м.ПолтаваСправа № 2а-1670/2782/11 Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Клочко К.І., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції у Полтавській областідо Приватного підприємства "Фірма Лариса"про стягнення податкового боргу, -

В С Т А Н О В И В:

04 квітня 2011 року позивач Кременчуцька об'єднана державна податкова інспекція у Полтавській областізвернулась до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства "Фірма Лариса"про стягнення заборгованості по орендній платі за землю та штрафних санкцій у розмірі 2 470,94 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що станом на 18 січня 2010 року відповідач має заборгованість перед бюджетом по орендній платі за землю в розмірі 2 470, 94 грн, що виникла у звязку з несплатою самостійно визначених податкових зобовязань у поданих відповідачем податкових розрахунків по орендній платі за землю, а також згідно податкових повідомлень - рішень про нарахування штрафних санкцій за несвоєчасну сплату податкових зобовязань.

Як вбачається з матеріалів справи ухвала про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі направлялась відповідачу на адресу згідно Довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. Поштове направлення повернуто на адресу суду.

Відповідно до частини одинадцятої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Суд, дослідивши наявні в матеріалах справи документи, дійшов до наступних висновків.

Приватне підприємство "Фірма Лариса", як субєкт господарювання юридична особа, ідентифікаційний номер 22522414, зареєстрований розпорядженням Виконавчого комітету Кременчуцької міської ради 24 жовтня 1994 року, взятий на облік в органах державної податкової служби як платник податків 26 жовтня 1994 року.

Згідно підпункту 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755 контролюючими органами є органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.

Відповідно до підпункту 20.1.28 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755, органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Відповідно до пункту третього частини першої статті девятої, пункту восьмого частини першої статті 14 Закону України “Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни; до загальнодержавних належать такі податки і збори (обовязкові платежі): плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності).

Частиною першою статті другої Закону України “Про плату за землю” передбачено, що використання землі в Україні є платним; плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель; розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом.

Відповідно до частини першої статті 14 цього Закону платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 01 січня і до 01 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.

Судом встановлено, що відповідач подав декларацію по орендній платі за землю за номером № 5665 від 29 січня 2010 року із визначеним щомісячним платежем у розмірі 213,10 грн та декларацію за номером № 3202 від 29 січня 2011 року із визначеним щомісячним платежем у розмірі 640,06 грн.

Згідно частини першої статті 17 Закону України “Про плату за землю” податкове зобовязання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Пунктом 11 частини 1 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” передбачено, що органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем частково було сплачено самостійно ним розрахований розмір земельного податку, несплата податку відбулась за липень - грудень 2010 року та за січень - березень 2011 року, що становить 2 374,78 грн.

Крім того, за несвоєчасну сплату відповідачем податкових зобовязань по земельному податку позивачем відповідно до підпункту 17.1.7. пункту 17.1. статті 17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” відповідачу було нараховано штрафні фінансові (санкції) та винесено податкові повідомлення - рішення за номерами № 0007111503 від 29 липня 2010 року на суму 131,84 грн, № 0008211503 від 10 вересня 2010 року на суму 26,16 грн, № 0010571503 від 03 листопада 2010 року на суму 106,25 грн, № 0010581503 від 03 листопада 2010 року на суму 13,10 грн, № 0011211503 від 25 листопада 2010 року на суму 105,98 грн на загальну суму 383,33 грн.

Відповідно до статті 6 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетними та державними цільовими фондами" були сформовано та надіслано відповідачу першу податкову вимогу від 30 червня 2010 року за номером № 1/527, яка вручена 06 жовтня 2010 року. Друга податкова вимога від 05 листопада 2010 року за номером № 2/1107 відповідачу не вручена (Акт про неможливість вручення податкової вимоги за номером № 62 від 13 грудня 2010 року).

Станом на 11 березня 2011 року за Приватним підприємством "Фірма Лариса" рахується пеня у розмірі 96,16 грн.

З огляду на викладене, та враховуючи, що відповідач має непогашену податкову заборгованість в розмірі 2 470,94 грн, що підтверджується матеріалами справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню.

Відповідно до частини першої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження, виконуються негайно.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-162, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Кременчуцької обєднаної державної податкової інспекції у Полтавській області до Приватного підприємства "Фірма Лариса" про стягнення податкової заборгованості по орендній платі за землю - задовольнити.

Стягнути з Приватного підприємства "Фірма Лариса" (ідентифікаційний код 22522414, вул. Молодіжна, буд. 11 - А, кв. 15, м. Кременчук, Полтавська область, 39600) на користь Кременчуцької обєднаної державної податкової інспекції у Полтавській області (вул. Красіна, 76, м. Кременчук, Полтавська область, 39617) заборгованість по сплаті орендної плати за землю у розмірі 2 470 (дві тисячі чотириста сімдесят) гривень 94 (девяносто чотири) копійки на р/р 31111029700008, одержувач УДК у м. Кременчук, код 34698778, банк одержувача ГУ ДК України у Полтавській області, МФО 831019.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції.

СуддяК.І. Клочко