Постанова № 15935606, 19.04.2011, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.04.2011
Номер справи
2а-5113/09/0870
Номер документу
15935606
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 квітня 2011 року Справа № 2а-5113/09/0870

За позовом Приморський районний центр зайнятості, Запорізька область

до Зеленівської сільської ради, Запорізька область

про стягнення 7998, 92 грн.,

У складі головуючого судді Нечипуренко О.М.

секретар судового засідання Бриль А.В.

за участі представників сторін:

від позивача ОСОБА_1 (довіреність від 25.11.2009)

від відповідача Большов С.М. (голова, рішення № 02 від 09.11.2010)

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Приморського районного центру зайнятості до Зеленівської сільської ради про стягнення 7998, 92 грн., у тому числі простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків (недоїмки) у розмірі 127,71 грн. та штрафу у розмірі 7871,21 грн.

Ухвалою суду від 20.10.2009, в порядку ст. ст. 104-107 КАС України, відкрито провадження у адміністративній справі № 2а-5113/09/0870 та призначено до судового розгляду на 10.11.2009.

Ухвалою суду від 10.11.2009, за клопотанням відповідача, на підставі п.3 ч.1 ст. 156 КАС України, провадження у справі № 2а-5113/09/0870 зупинено до винесення рішення по справі № 2-А-176, за позовом Зеленівської сільради до Приморського районного центру зайнятості.

Ухвалою суду від 31.03.2011 провадження у справі № 2а-5113/09/0870 поновлено та призначено до судового розгляду на 19.04.2011.

Представник позивача підтримав заявлені вимоги та, з підстав . викладених у позовній заяві. просить задовольнити їх у повному обсязі. В обґрунтування заявлених вимог зазначив, що в ході проведеної в червні 2009 року перевірки виявлено порушення відповідачем приписів п.2 ч.2 ст.35 Закону України “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”. У звязку із чим 13.08.2009р. Зеленівській сільській раді було відправлено Рішення про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки), пені та штрафу, яке отримано 18.08.2009р. Рішення від 13.08.2009 відповідачем не оскаржено, штраф та недоїмка у добровільному порядку не погашені.

Представник відповідача позовні вимоги не визнав, проти позову заперечив та зазначив, що по-перше, рішення яким до нього застосовані фінансові санкції, прийнято з порушенням процедури його прийняття; по-друге, рішення про застосування штрафних санкцій оскаржено ним у судовому порядку, отже сума є неузгодженою. Більш того, відповідач вказує, що ним не отримано рішення, яким нарахована заявлена до стягнення сума. З урахуванням зазначеного, просить суд в позові відмовити.

У відповідності до ст.41 КАС України під час судового розгляду адміністративної справи здійснювалось повне фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів, а саме: комплексом «Камертон».

У засіданні 19.04.2011, судом, відповідно до ст.160 КАС України, проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Судом оголошено про час виготовлення постанови у повному обсязі.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства, оцінивши надані представниками позивача докази, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

У відповідності до приписів ст., ст. 4 та 6 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” № 1533-ІІІ від 02.03.2000 р. (далі за текстом Закон № 1533), Зеленівська сільська рада відповідач у справі є платником страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (Фонд) та зареєстрована як платник страхових внесків за реєстраційним № 86473591.

Відповідно до ст. 8 Закону № 1533 Фонд загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із Законом.

Частиною 2 ст. 12 Закону № 1533 визначено, що функції робочих органів Виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості. Виконавча дирекція Фонду та її робочі органи контролюють правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, що передбачено п. 5 частини 2 ст. 12 Закону.

Згідно з п. 2 ст. 4 Закону № 1533 роботодавець набуває статусу платника страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття з дня реєстрації у виконавчій дирекції Фонду.

Статтею 17 Закону № 1533 передбачено, що роботодавці та застраховані особи сплачують страхові внески один раз на місяць в день одержання роботодавцями в установах банків коштів на оплату праці.

Згідно п.п. 6.7. Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 339 від 18 грудня 2000 року (надалі Інструкція) роботодавці щоквартально складають у двох примірниках розрахункову відомість про нарахування та перерахування страхових внесків до Фонду, один примірник якої подається до центру зайнятості за місцем реєстрації платника до 20 числа місяця, що слідує за звітним.

У відповідності до ч. 1 ст. 38 Закону № 1533 платники страхових внесків несуть відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом внесків (недоїмки), штраф та пеню. Штраф накладається в розмірі прихованої суму виплат, на які відповідно до цього закону нараховуються страхові внески. Частиною 4 цієї ж статті встановлено, що право накладати фінансової санкції від імені Фонду мають керівник виконавчої дирекції Фонду, його заступники, керівники робочих органів виконавчої дирекції Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі та їх заступники.

Як передбачено статтею 39 Закону № 1533, спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.

З обставин справи судом встановлено, що в червні 2009р. спеціалістом Приморського РЦЗ була проведена планова перевірка правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття Зеленівської сільської ради за період з 01 січня 2007 по 31 березня 2009р., за результатами якої складено акт № 29 від 16 червня 2009р..

Перевіркою встановлено: в порушення вимог ч. 2 ст. 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", та п. 8.1. Інструкції, несвоєчасно сплачувалались страхові внески до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Відповідно до ст.. 38 Закону України „Про загальнообов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття" та п.9.1., п.9.2. Інструкції була

- нарахована пеня в сумі 5,46 гривень (сплачено відповідно до платіжного доручення № 79 від 17.07.2009р);

- прострочена заборгованість зі сплати страхових внесків (недоїмка) в сумі 127,71; - штраф 7871,21 (штраф накладений в розмірі прихованої суми виплат, на які повинні були нараховуватись страхові внески.

В 2007 до суми виплат, на які нараховуються страхові внески, в квартальному звіті в вересні не включена сума 924 грн. - оплата праці працівників, які працювали на оплачуваних громадських роботах.

В 2008 р. до суми виплат, на які нараховуються страхові внески, в квартальному звіті в травні, червні не включені суми 414,60 грн. та 248,76 - оплата праці працівників, які працювали на оплачуваних громадських роботах. Заробітна плата за серпень 2008 р. була зменшена на суму 680,98 грн. в квартальному звіті, наданому до Приморського РЦЗ.

В 2009 р. заробітна плата за лютий була зменшена на 1135,81 грн., заробітна плата за березень була зменшена на суму 4691,55 грн. в квартальному звіті, наданому до Приморського РЦЗ. Сума донарахованих внесків більше, чим недоїмка через те, що заробітна плата за березень станом на 01.04.2009 р. сплачена частково).

13.08.2009р. Зеленівській сільській раді було відправлено Рішення про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки), пені та штрафу. Відповідно до повідомлення про вручення поштового відправлення зазначене рішення отримано 18.08.2009р., штраф та недоїмка не погашені.

Відповідачем вказане рішення у встановленому законом порядку не скасовано та є чинним.

Таким чином несплаченими залишається штраф 7871,21 грн. та прострочена заборгованість зі сплати страхових внесків (недоїмка) 127,71 грн. всього 7998,92 грн. (сім тисяч дев'ятсот дев'яносто вісім грн. 98 коп.)

З урахуванням викладеного, на підставі ст., ст. 38, 39 Закону України “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” позивач просить суд стягнути з відповідача заборгованість у розмірі 7998,92 грн.

Відповідач доказів погашення заборгованості у повному обсязі суду не надав, також не надав суду і доказів щодо нарахування у передбаченому розмірі та сплати у встановленні законодавством строки страхових внесків до Фонду Загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття у спірний період.

З урахуванням наведеного, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що відповідачем було вчинено порушення п. 2 ч. 2 ст. 35 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” у вигляді неперерахування у встановленому порядку та строки страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, а отже до відповідача правомірно рішенням від 13.08.2009 застосовані штрафні санкції за вчинене порушення.

Крім того, суд вважає за необхідне зауважити, що предметом розгляду у справі є стягнення фінансових санкцій за порушення порядку і строків сплати страхових внесків, відповідач не довів суду факту невчинення ним порушення. Отже, обставини, які наводить відповідач, щодо невідповідності приписам нормативно-правових актів процедури прийняття рішення про застосування фінансових санкцій, могли наводитися ним при оскарженні відповідного розпорядження та не стосуються предмету спору у даній справі.

За таких обставин, вимоги про стягнення з відповідача на користь Приморського РЦЗ 7998,92 грн. заборгованість зі сплати страхових внесків та штрафних санкцій за неповну сплату страхувальником страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття підтверджуються зібраними у справі доказами, є обґрунтованими, заснованими на законі і такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 94, 158, 160, 162, 163, 167,263 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов Приморського районного центру зайнятості до Зеленівської сільської ради про стягнення 7998, 92 грн. - задовольнити.

2.Стягнути з Зеленівської сільської ради (код ЄДРПОУ 04353758) прострочену заборгованість зі сплати страхових внесків у розмірі 127,71 грн. (сто двадцять сім гривень 71 коп.) та штраф у розмірі 7871,21 грн. (сім тисяч вісімсот сімдесят одна гривня 21 коп.) на користь Приморського районного центру зайнятості з зарахуванням коштів на р/р № 37177305900276 в ГУДКУ в Запорізькій області, МФО 813015, ОКПО 20524030. Видати виконавчий лист.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня складення її в повному обсязі, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова в повному обсязі у відповідності до вимог ст. 160 КАС України оформлена і підписана 20.05.2011.

Суддя (підпис) О.М. Нечипуренко