Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(вступна та резолютивна частина)
05 травня 2011 р. справа № 2а/0570/5027/2011
Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Кірієнко В.О.
при секретарі судового засідання Міщенко І.Г.
за участю
представника позивача: Сулімової С.О.
представника відповідача1: Малєєвої Т.С.
представника відповідача 2: не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Армлит-Донбас» до Державної податкової інспекції у м. Харцизьку Донецької області, Головного управління Державного казначейства у Донецькій області про зобовязання надання органу державного казначейства висновків із зазначенням суми ПДВ, що підлягає стягненню з Державного бюджету України у розмірі 88647,00 грн. та стягнення з Державного бюджету України бюджетної заборгованості з податку на додану вартість в сумі 594190,00 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю «Армлит-Донбас» звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у м. Харцизьку Донецької області, Головного управління Державного казначейства у Донецькій області про стягнення з Державного бюджету України бюджетної заборгованості з податку на додану вартість в сумі 743421,00 грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що є платником податку на додану вартість згідно свідоцтву від 23.01.2006р. N2 06747977.
У липні, вересні, жовтні та листопаді 2010 року ДПІ у м. Харцизьку було здійснено позапланові виїзні перевірки з питань правових відносин з постачальниками продукції за періоди з 01.02.09р. по 30.09.09р., по результатах якої був складений акт від 19.07.10р. №1844/23-3/31649644; з питань достовірності нарахування сум ПДВ на р/рахунок за червень, липень та серпень 2010р., які виникли за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалось в період з 01.05.l0p. по 31.08.10р., по результатах яких було складено акти № 2368/23-3/31649644 від 17.09.10р., № 2518/23-3/31649644 від 19.10.10р. та № 2686/23-3/31649644 від 12.1l.10p.
Відповідно до зазначених актів перевірок, відшкодування ПДВ було підтверджено у загальній сумі 518 506,00 гривень, що відображене позивачем у деклараціях з ПДВ за червень, липень та серпень 2010 року та встановлено порушення норм ЗУ "Про податок на додану вартість" від 03.04. 97р. М 168/97-ВР , що призвело до неправомірно заявленої до бюджетного відшкодування суми ПДВ у розмірі 224 915,00 гривень.
На підставі актів були прийняті податкові повідомлення - рішення № 0000032330/0 від 20.07.10 року, № 0000042330/0 від 24.09.10 року, № 0000052330/0 від 27.10.10 року та № 0000092330/0 від 24.11.10 року, відповідно до яких визначена сум завищення бюджетного відшкодування з ПДВ у розмірі 224915,00 грн. та нараховано штрафні санкції у розмірі 10656,00 грн., з якими позивач не погодився та звернувся до суду за захистом своїх прав. Рішеннями Донецького окружного адміністративного суду податкові повідомлення рішення визнано недійсними, що було підтримано Донецьким апеляційним адміністративним судом.
Позивач зазначив, що станом на момент подання позову існує бюджетна заборгованість з ПДВ загальною сумою 743421,00 грн.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Армлит-Донбас» просило зобовязати ДПІ у м. Харцизьку надати УДК у м. Харцизьку висновки із зазначенням суми ПДВ, що підлягає відшкодуванню з Державного бюджету та стягнути з Державного бюджету України бюджетну заборгованість з ПДВ за деклараціями за березень, квітень, червень, вересень 2009 року, червень, липень та серпень 2010 року.
Під час розгляду справи, ДПІ у м. Харцизьку було надано клопотання про підтвердження суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість у сумі 505543,00 грн. та надання до органу Державного казначейства відповідних висновків, у звязку із чим на підставі п.3 ч. 1 ст. 157 КАС України, представник відповідача просив закрити провадження у справі в частині зобовязання ДПІ у м. Харцизьку надати висновки до УДК м. Харцизьку із зазначенням суми ПДВ, що підлягає відшкодуванню з Державного бюджету України у розмірі 505543,00 грн.
У звязку із чим ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 05.05.2011 року провадження у справі № 2а/0570/5027/2011 в частині зобовязання ДПІ у м. Харцизьку надання висновків із зазначенням суми ПДВ, що підлягає відшкодуванню з Державного бюджету України у розмірі 505543,00 грн. було закрито.
Позивачем знов було надано заяву про зменшення позовних вимог, а саме зобовязання ДПІ у м. Харцизьку надати органу державного казначейства висновків із зазначенням ПДВ, що підлягає відшкодуванню з Державного бюджету України на суму 88647,00 грн. та стягнути з Державного бюджету України на користь ТОВ «Армліт-Донбас» 594190,00 грн. бюджетної заборгованості з ПДВ за деклараціями за червень , липень та серпень 2010 року.
Відповідач у судовому засіданні проти уточнених позовних вимог заперечував, у задоволенні позову просив відмовити.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Армлит-Донбас» (ЄДРПОУ 31649644) зареєстровано Виконавчим комітетом Донецької міської ради за № 1266105 0003 007314 19.09.2001 року. Знаходиться на податковому обліку у ДПІ м. Харцизьку 16.01.2006 року за № 3208.
Закон України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 року № 168/97-ВР визначає платників податку на додану вартість, об'єкти, базу та ставки оподаткування, перелік неоподатковуваних та звільнених від оподаткування операцій, особливості оподаткування експортних та імпортних операцій, поняття податкової накладної, порядок обліку, звітування та внесення податку до бюджету.
Відповідно до пп. 7.7.4 Закону України «Про податок на додану вартість» платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.
Підпунктом 7.7.5 п. 7.7 ст. 7 Закону № 168/97-ВР податковий орган зобов'язаний у п'ятиденний термін після закінчення перевірки надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.
Державною податковою інспекцією у м. Харцизьку, за результатами проведених перевірок, було підтверджено суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість ТОВ «Армлит Донбас» у розмірі 505543,00 грн. відповідно до ст. 7 ЗУ «Про податок на додану вартість» у звязку із чим надано до органу Державного казначейства відповідні висновки про суми відшкодування податку на додану вартість від 15 квітня 2011 року № 0000000148 за декларацією від 20.07.2010 року № 16566 (за червень 2010 року), від 15 квітня 2011 року № 0000000153 за декларацією від 17.09.2010 року № 9003835895 (за серпень 2010 року) та від 15 квітня 2011 року № 0000000152 за декларацією від 20.08.2010 року № 9003558740 (за липень 2010 року).
Відповідно до пп. 7.7.6 п. 7.7 ст. 7 Закону № 168/97-ВР на підставі отриманого висновку відповідного податкового органу орган державного казначейства надає платнику податку зазначену у ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку податкового органу.
Станом на момент винесення рішення, органом державного казначейства, сума відшкодування податку на додану вартість за висновками Державної податкової інспекції у м. Харцизьку не сплачена.
Згідно уточнених позовних вимог, позивач просить зобовязати Державну податкову інспекцію у м. Харцизьку надати Управлінню Державного казначейства у м. Харцизьку висновки із зазначенням суми податку на додану вартість, що підлягає відшкодуванню з Державного бюджету України на суму 88647,00 грн.
Зазначена сума з податку на додану вартість, що підлягає бюджетному відшкодуванню за результатами перевірок була виключена державною податковою інспекцією згідно прийнятим податковим повідомленням рішенням за № 0000042330/0 від 24.09.2010 року (сума зменшення 30776,00 грн.), прийнятого на підставі акту виїзної позапланової перевірки від 17.09.2010 року № 2368/23-3/31699644 з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за червень 2010 року та № 0000092330/0 від 24.11.2010 року (сума зменшення 57871,00 грн.), прийнятого на підставі позапланової виїзної перевірки від 12.11.2010 року № 2686/23-3/31649644 з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за серпень 2010 року.
Не погодившись із зазначеними рішеннями, позивач звернувся за захистом своїх прав до Донецького окружного адміністративного суду із позовами про визнання недійсними податкових повідомлень рішень за № 0000042330/0 від 24.09.2010 року та № 0000092330/0 від 24.11.2010 року.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 11.11.2010 року по справі № 2-а-23072/10/0570 позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Армлит-Донбас» до Державної податкової інспекції у м. Харцизьку про визнання недійсним податкового повідомлення рішення № 0000042330/0 від 24.09.2010 року було задоволено повністю.
Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 14.12.2010 року по справі № 2-а-23072/10/0570 апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Харцизьку було залишено без розгляду, а постанову Донецького окружного адміністративного суду від 11.11.2010 року без змін.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 21.12.2010 року по справі № 2-а-27211/10/0570 позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Армлит-Донбас» до Державної податкової інспекції у м. Харцизьку про визнання недійсним податкового повідомлення рішення № 0000092330/0 від 24.11.2010 року було задоволено повністю.
Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 16.03.2011 року по справі № 2-а-27211/10/0570 апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Харцизьку було залишено без розгляду, а постанову Донецького окружного адміністративного суду від 21.12.2010 року без змін.
В розумінні ч. 3 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України зазначені судові рішення набрали законної сили.
Частиною 1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства встановлено, що обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Таким чином, судовими рішеннями № 2-а-27211/10/0570 та № 2-а-23072/10/0570 встановлено, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено у відповідності до норм податкового законодавства, у звязку із чим, суд вважає за можливе зобовязати відповідача 1 надати до Управління Державного казначейства у м. Харцизьку висновки із зазначенням податку на додану вартість, що підлягає відшкодуванню з Державного бюджету України на суму 88647,00грн. (30776,00 грн. + 57871,00 грн.) та окрім того, враховуючи вже надані висновки від 15.04.2011 року про суми відшкодування податку на додану вартість на суму 505543,00 грн., що також підтверджується клопотанням відповідача наявним в матеріалах справи, стягнути з Державного бюджету України на користь ТОВ «Армліт-Донбас» бюджетну заборгованість з податку на додану вартість у розмірі 594190,00 грн. (88647,00грн. + 505543,00 грн.)
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України та частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України органи державної влади зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.
Згідно з пп. 7.7.10 п. 7.7 ст. 7 Закону № 168/97-ВР джерелом сплати бюджетного відшкодування (у тому числі бюджетного боргу) є загальні доходи Державного бюджету України. Забороняється обумовлювати або обмежувати виплату бюджетного відшкодування наявністю або відсутністю доходів, отриманих від цього податку в окремих регіонах України.
На підставі викладеного, суд вважає позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 1 статті 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.
Керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Армлит-Донбас» до Державної податкової інспекції у м. Харцизьку Донецької області, Головного управління Державного казначейства у Донецькій області про зобовязання надання органу державного казначейства висновків із зазначенням суми ПДВ, що підлягає стягненню з Державного бюджету України у розмірі 88647,00 грн. та стягнення з Державного бюджету України бюджетної заборгованості з податку на додану вартість в сумі 594190,00 грн. - задовольнити повністю.
Зобовязати Державну податкову інспекцію у м. Харцизьку надати до Управління Державного казначейства у м. Харцизьку висновки із зазначенням податку на додану вартість, що підлягає відшкодуванню з Державного бюджету України на суму 88647,00грн на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Армлит-Донбас».
Стягнути з державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Армлит-Донбас» 594190 (пятсот девяносто чотири сто девяносто) грн. 00 коп. бюджетної заборгованості з податку на додану вартість за деклараціями за червень, липень та серпень 2010 року.
Присудити з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Армлит-Донбас» витрати по сплаті судового збору у сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп.
Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 05 травня 2011 року.
Постанова у повному обсязі складена 10 травня 2011 року.
У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постановою за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення складання постанови у повному обсязі, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною 4 статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Кірієнко В.О.