Постанова № 15932956, 04.04.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.04.2011
Номер справи
2а/0570/3555/2011
Номер документу
15932956
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 квітня 2011 р. справа № 2а/0570/3555/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 12:15

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Єфіменко О.В.

при секретаріТютюннику М.О.

за участю представника позивача Килимника В.М.,

за участю відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Добропільської об`єднаної державної податкової інспекції до приватного підприємства «Транст маркетінг консалт» про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів, припинення юридичної особи, -

в с т а н о в и в :

Добропільська об`єднана державна податкова інспекція (далі Добропільська ОДПІ) звернулася до суду з позовом до приватного підприємства «Транст маркетінг консалт» (далі ПП «Транст маркетінг консалт») про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів, припинення юридичної особи.

Позивач обґрунтовує позовні вимоги наступним.

ПП «Транст маркетінг консалт» знаходиться на податковому обліку у Добропільській ОДПІ. У ході проведення перевірки було встановлено, що відповідач за юридичною адресою не знаходиться, податкову звітність не здає. Директор ПП «Транст маркетінг консалт» ОСОБА_2 надав пояснення, що він на вказаному підприємстві фактично не працює, господарською діяльністю займатися не збирався, документи підписав лише для отримання грошової допомоги. Отже, ОСОБА_2 зареєстрував приватне підприємство, не маючи наміру здійснювати господарську діяльність, на прохання невідомої особи, створив фіктивну комерційну структуру з метою прикриття незаконної діяльності по проведенню безтоварних операцій, тобто створив фіктивне підприємство. Позивач просив визнати недійсними установчі (засновницькі) документи ПП «Транст маркетінг консалт» та припинити юридичну особу.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити в повному обсязі.

Відповідач у судовому засіданні позов визнав в повному обсязі, проти визнання недійсними установчих (засновницьких) документів, припинення юридичної особи ПП «Транст маркетінг консалт» не заперечував.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, перевіривши матеріали справи обговоривши доводи адміністративного позову, встановив наступне.

ПП «Транст маркетінг консалт» (ЄДРПОУ 36297590) є юридичною особою, зареєстроване виконавчим комітетом Добропільської міської ради Донецької області 24.03.2009, номер запису про державну реєстрацію в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 1260102 0000 000544, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серія А01 № 352469.

Як платник податку на додану вартість відповідач перебуває на обліку у ДПІ з 27.04.2009, про що свідчить свідоцтво № 100224244 про реєстрацію платника податку на додану вартість серія НБ № 013044.

25 травня 2010 року було проведено невиїзну документальну перевірку, за результатами якої було складено акт № 550/15-2/36297590 про результати невиїзної документальної перевірки податкових декларацій з податку на додану вартість за травень-грудень 2009 року та січень-квітень 2010 року ПП «Транст маркетінг консалт». Згідно цього акту в порушення п. «а» пп.4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», Закону України «Про систему оподаткування», Закону України «Про податок на додану вартість», встановлено 12 фактів ненадання податкових декларацій з податку на додану вартість.

4 серпня 2010 року було проведено невиїзну документальну (камеральну) перевірку, за результатами якої складено акт № 926/15-1/36297590 від 04.08.2010 про результати невиїзної документальної (камеральної) перевірки ненадання до Добропольської ОДПІ податкових розрахунків з комунального податку за 1 квартал, 1 півріччя, 9 місяців та 2009 рік у цілому. Згідно цього акту встановлено 4 факти ненадання податкових розрахунків комунального податку.

10 серпня 2010 року за результатами невиїзної документальної (камеральної) перевірки податкової звітності з податку на прибуток складено акт № 941 від 10.08.2010, яким встановлено неподання до податкового органу декларації з податку на прибуток підприємства за підсумками декларування 3 кварталів 2009 року, 2009 року, 1 кварталу 2010 року.

Добропільською ОДПІ встановлено, що на податковому обліку відкритих розрахунків ПП «Транст маркетінг консалт» не значиться, що підтверджується довідкою відділу реєстрації та обліку платників податків, та за реєстраційними даними відділення РЕР м. Добропілля при УДАІ ГУМВС України в Донецькій області за ПП «Транст маркетінг консалт» та за громадянином ОСОБА_2 автотранспортні засоби не зареєстровані, що підтверджується листом № 9/18-171 від 15.02.2011.

Позовні вимоги ДПІ ґрунтуються на тому, що на момент реєстрації підприємства ОСОБА_2 не працював, знаходився у тяжкому матеріальному стані, а ОСОБА_3 запропонував за грошову винагороду зареєструвати на нього приватне підприємство. ОСОБА_2 за вказівкою ОСОБА_3 надавав посадовим особам Добропільської ОДПІ, виконавчого комітету Добропільської міської ради Донецької області свій паспорт та підписував документи невідомого йому характеру. Крім того, ОСОБА_2 самостійної ініціативної, систематичної, на власний ризик господарської діяльності перед собою не ставив, розрахункові рахунки в банках не відкривав, статистичні, звітні, бухгалтерські та фінансові документи не підписував, податкову звітність в органи податкової служби не надавав і подавати не збирався. На початку липня 2009 року ОСОБА_2 передав всі документи про державну реєстрацію ПП «Транст маркетінг консалт» ОСОБА_3 та більше його не бачив.

Позивач посилається на те, що ПП «Транст маркетінг консалт» було створено для здійснення фінансово-господарської діяльність з метою прикриття незаконної дій по проведенню безтоварних операцій, що здійснювались невідомими особами, тобто, створив фіктивне підприємництво, цим було порушено норми Господарського кодексу України, Закону України «Про підприємництво», у зв`язку з чим установчі документи ПП «Транст маркетінг консалт» підлягають визнанню недійсними, а юридична особа підлягає припиненню.

Відповідно до статті 42 Господарського кодексу України підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Ознаками фіктивності, що дають підстави для звернення до суду про припинення юридичної особи або припинення діяльності фізичною особою - підприємцем, в тому числі визнання реєстраційних документів недійсними відповідно до п. 551 Господарського кодексу України є, зокрема, реєстрація фізичними особами з подальшою передачею (оформленням) у володіння чи управління підставним (неіснуючим), померлим, безвісти зниклим особам або таким особам, що не мали наміру провадити фінансово-господарську діяльність або реалізовувати повноваження.

З матеріалів справи та з пояснень директора ПП «Транст маркетінг консалт» вбачається, що ОСОБА_2 зареєстрував ПП «Транст маркетінг консалт» без мети здійснення підприємницької діяльності, з метою подальшої передачі у володіння чи управління ОСОБА_3, за що отримав грошову винагороду.

Суд також звертає увагу на наступне.

Згідно з ч. 8 ст. 19 Господарського кодексу України, усі суб'єкти господарювання зобов'язані здійснювати первинний (оперативний) та бухгалтерський облік результатів своєї роботи, складати статистичну інформацію, а також надавати відповідно до вимог закону фінансову звітність та статистичну інформацію щодо своєї господарської діяльності, інші дані, визначені законом.

Пунктом 4.1.4 ст. 4 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (чинний на момент спірних правовідносин) передбачене подання субєктами господарювання податкових декларацій за базовий податковий (звітний) період.

Пунктом 2 ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування»платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до п. 3 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу” ДПІ уповноважене здійснювати контроль за своєчасністю подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів.

Актом про результатами невиїзної (камеральної) перевірки № 550/15-2/36297590 від 25.05.2010, актом № 926/15-1/36297590 від 04.08.2010, актом №941 10.08.2010 підтверджується, що відповідачем не подається податкова звітність зі сплати податків з 22.06.2009 року, тобто більш одного року.

Як передбачено ст. 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” підставою для постановлення судового рішення про припинення юридичної особи, в тому числі, є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

У зв`язку з тим, що ПП «Транст маркетінг консалт» було створене без мети здійснення підприємницької діяльності, установчі документи визнаються судом недійсними, встановлено факт неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону, тому ПП «Транст маркетінг консалт» підлягає припиненню.

З огляду на зазначене, позовні вимоги Добропільської об`єднаної державної податкової інспекції до приватного підприємства «Транст маркетінг консалт» про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів, припинення юридичної особи є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Згідно ч. 1 ст. 38 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”, суд, який постановив рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язане з банкрутством юридичної особи, у день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення. Дата надходження відповідного судового рішення вноситься державним реєстратором до журналу обліку реєстраційних дій.

Керуючись статтями 23, 94, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

п о с т а н о в и в :

Позов Добропільської об`єднаної державної податкової інспекції до приватного підприємства «Транст маркетінг консалт» про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів, припинення юридичної особи задовольнити.

Визнати недійсними установчі (засновницькі) документи приватного підприємства «Транст маркетінг консалт».

Припинити юридичну особу приватне підприємство «Транст маркетінг консалт» (ЄДРПОУ: 36297590, адреса: 85013, Донецька область, м. Білозерське, вул. Комсомольська, буд. 21, кв. 6)

Вступну та резолютивну частини постанови проголошено в судовому засіданні 4 квітня 2011 року.

Повний текст постанови виготовлено 8 квітня 2011 року.

Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 КАС України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 КАС України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови.

Копію постанови у день набрання нею законної сили направити державному реєстратору за місцем проживання відповідача для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення.

Суддя Єфіменко О.В.