Постанова № 15932641, 26.05.2011, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.05.2011
Номер справи
2а/0470/3494/11
Номер документу
15932641
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 травня 2011 р. Справа № 2а/0470/3494/11

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіЖукової Є.О.

при секретарі судового засіданняКоваленко М.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Новомосковської обєднаної державної податкової інспекції до товариства з обмеженою відповідальністю «АероАгро»про стягнення податкового боргу, -

ВСТАНОВИВ:

28 березня 2011р. до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Новомосковської обєднаної державної податкової інспекції, в якому позивач просить стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «АероАгро» (ЄДРПОУ 30921728) на користь Державного бюджету України заборгованість по сплаті податкового боргу:

- з податку на прибуток підприємства в сумі 1141грн. 62коп. (код 11021000, р/р 31115009700191, УДКУ у Новомосковському районі, ГУДКУ у Дніпропетровській області, код 23929879, банк одержувача ГУДКУ у Дніпропетровській області);

- з податку на додану вартість в сумі 2372грн. 26коп. (код 14010100, р/р 31117029700191, УДКУ у Новомосковському районі, ГУДКУ у Дніпропетровській області, код 23929879, банк одержувача ГУДКУ у Дніпропетровській області);

- з комунального податку в сумі 1019грн. 75коп. (місцевий бюджет, код 1601200, р/р 33211828700207).

Ухвалою від 29.03.2011р. провадження по даній справі було відкрито та призначено до судового розгляду.

Позовні вимоги обґрунтовано адміністративним позовом від 28.03.2011р.

17.05.2011р. від представника позивача надійшло клопотання про розгляд даної справи без його участі, також зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Однак, на адресу суду повернувся конверт з відміткою «за зазначеною адресою не знаходиться».

Частиною 1 ст.18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» передбачено, що якщо відомості, які внесені до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою. Крім того, згідно цього ж Закону на юридичну та фізичну особу підприємця покладено обовязок вносити зміни до Єдиного державного реєстру підприємців установ та організацій України у разі зміни місця проживання, місцезнаходження фізичної особи підприємця або юридичної особи відповідно. Суд вважає, що він здійснив всіх заходів для повідомлення відповідача про судовий розгляд справи.

Таким чином, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача відповідно до положень ст.128 КАС України.

Відповідно до ч.1 ст.41 КАС України, суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Судом були досліджені наступні письмові докази наявні в матеріалах справи: довідка з ЄДР станом на 06.06.2000р.; статут підприємства; свідоцтво про державну реєстрацію; довідка щодо дати виникнення заборгованості станом на 16.03.2011р.; довідка про наявність рахунків відповідача від 14.03.2011р.; довідка про банківські реквізити від 23.03.2011р.; акт перевірки від 30.12.2010р. №252/15-10; корінець ППР від 30.12.2010р. №0002391510/0; акт перевірки від 16.12.2009р. №00379/1520; корінець ППР від 16.12.2009р. №0004271520/0; акт перевірки від 27.01.2010р. №0000181520/0; акт перевірки від 09.04.2010р. №0000162/1520 від 09.04.2010р.; корінець ППР від 09.04.2010р. №0001421520/0; акт перевірки від 27.05.2010р. №00239/1520 від 27.05.2010р.; корінець ППР від 27.05.2010р. №0002031520/0; акт перевірки від 09.08.2010р. №00344/1520 від 09.08.2010р.; корінець ППР від 09.08.2010р. №0003021520/0; акт перевірки від 09.08.2010р. №00345/1520; корінець ППР від 09.08.2010р. №0003031520/0; акт перевірки від 08.07.2009р. №340/10/15-323; корінець ППР від 08.07.2009р. №0003581530/0; акт перевірки від 09.10.2009р. №497/10/13-323; корінець ППР від 09.10.2009р. №0005271530/0; акт перевірки від 24.02.2010р. №51/10/15-324; корінець ППР від 24.02.2010р. №0000531530/0; акт перевірки від 15.10.2010р. №357/10/15-324; корінець ППР від 15.10.2010р. №0003931530/0; перша податкова вимога від 30.07.2009р. №1/317; друга податкова вимога від 15.09.2009р. №2/370; повідомлення від 10.03.2011р.; рішення від 10.03.2011р.; довідка від 17.03.2011р.; довідка інспекції держтехнагляду; витяг з ЦБД ДПА України; довідка від 27.10.2010р.

Дослідивши матеріали справи, суд встанови наступне.

Товариства з обмеженою відповідальністю «АероАгро» зареєстроване згідно з свідоцтвом Новомоковською райдержадміністрацією від 02.06.2000р. з присвоєнням коду ЄДРПОУ 30921728 та взяте на облік платника податків в Новомосковській ОДПІ.

30 грудня 2010 р. актом №252/15-10 про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності було встановлена, що відповідачем не було подано до Новомосковської ОДПІ податкову декларацію з податку на прибуток за І квартал 2009 року, І півріччя 2009 року, 9 місяців 2009 року, за 2009 рік, І квартал 2010 року, і півріччя І півріччя 2010 року та 9 місяців 2010 року.

На підставі зазначених порушень до підприємства була застосована штрафна санкцію у розмірі 1190грн., що підтверджується податковим повідомленням рішенням від 30.12.2010р. №0002391510/0, яке було направлено на адресу відповідача та не було отримане останнім, у звязку з чим Новомосковською ОДПІ було складено акт №40/151 від 07.02.2011р.про розміщення податкового повідомлення - рішення від 30.12.2010р. №0002391510/0 на дошці оголошень.

В наслідок часточкової сплати відповідачем заборгованості 17.02.2011р. сума недоїмки була зменшена на 48грн. 38коп. Зазначені вище податкові повідомлення рішення відповідачем в адміністративному порядку не оскаржувались відповідачем, отже відповідно до п.п.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільові фондами» зазначені податкові зобов'язання є узгодженими.

16 грудня 2009 року актом №379/1520 про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності встановлено, що відповідачем не було подано до Новомосковської ОДПІ податкові декларації з податку на додану вартість за червень - жовтень 2009 року, внаслідок чого до підприємства були застосовані штрафні санкції в розмірі 850грн., що підтверджується податковим повідомленням - рішенням від 16.12.2009р. №0004271520/0, яке було направлено на адресу відповідача, та отримано останнім 29.12.2009р.

27 січня 2010 року актом №26/1520 про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності встановлено, що відповідачем не було подано до Новомосковської ОДНІ податкові декларації з податку на додану вартість за листопад - грудень 2009 року, внаслідок чого до підприємства були застосовані штрафні санкції в розмірі 340грн., що підтверджується податковим повідомленням - рішенням від 27.01.2010р. №0000181520/0,. яке було направлено на адресу відповідача, та не отримане останнім, у звязку з чим позивачем був складений акт від 01.01.2009р. про| розміщення податкового повідомлення - рішення від 27.01.2010р. №0000181520/0 на дошці податкових оголошень.

09 квітня 2010 року актом №162 1520 про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності встановлено, що відповідачем не було подано до Новомосковської ОДПІ податкові декларації з податку на додану вартість за січені - лютий 2010 року, внаслідок чого до підприємства було застосовано штрафні санкції в розмірі 340грн., що підтверджується податковим повідомленням - рішенням від 09.04.2010р. №0001421520/0, яке було направлено на адресу відповідача, та не було ним отримане, у зв'язку з чим Новомосковською ОДПІ був складений акт від 31.05.2010р. про розміщення податкового повідомлення - рішення від 09.04.2010р. №0001421520/0 на дошці податкових оголошень.

27 травня 2010 року актом №239/1520 про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності встановлено, що відповідачем не було подане до Новомосковгької ОДПІ податкові декларації з податку на додану вартість за березень - квітень 2010 року, внаслідок чого до підприємства були застосовані штрафні санкції в розмірі 340грн., що підтверджується податковим повідомленням - рішенням від 27.05.2010р., яке було направлено на адресу відповідача, та отримане останнім 08.06.2010р.

09 серпня 2010 року актом №00344/1520 про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності податкової звітності встановлено, що відповідачем не було подано до Новомосковської ОДПІ податкові декларації з податку на додану вартість за червень 2010 року, внаслідок чого до підприємства було застосовано штрафну у розмірі 340грн., що підтверджується податковим повідомленням - рішенням від 09.08.2010р. №0003021520/0, яке було направлено на адресу відповідача, та отримане останнім 14.08.2010р.

09 серпня 2010 року актом №00345/1520 про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності встановлено, що відповідачем не було подано до Новомосковської ОДПІ свідоцтва платника податку на додану вартість, яке анульовано актом про анулювання свідоцтва платника ПДВ, внаслідок чого до підприємства було застосовано штрафну санкцію у розмірі 170грн., що підтверджується податковим повідомленням - рішенням від 09.08.10 №0003031520/0, яке було направлено на адресу відповідача, та отримано останнім 14.08.2010р.

11 січня 2010 року внаслідок часткової сплати відповідачем, сума заборгованості була зменшена на 7грн. 74коп. за рахунок переплати. Вищезазначені податкові повідомлення - рішення в адміністративному порядку відповідачем не оскаржувались, отже відповідно до п.п.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільові фондами» зазначені податкові зобов'язання є узгодженими.

08 липня 2009 року актом №340/10/15-323 про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності податкового розрахунку комунального податку встановлено, що відповідачем не було подано до Новомосковської ОДПІ податковий розрахунок з комунального податку за І квартал 2009 року, внаслідок чого до підприємства було застосовано штрафну санкцію у розмірі 170грн., що підтверджується податковим повідомленням - рішенням від 08.07.2009р. №0003581530/0, яке було направлено на адресу відповідача та отримане останнім 15.07.2009р.

09 жовтня 2009 року актом №497/10/15-323 про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності податкового розрахунку комунального податку встановлено, що відповідачем не було подано до Новомосковської ОДПІ податковий розрахунок з комунального податку за II квартал 2009 року, внаслідок чого до підприємства було застосовано штрафну санкцію у розмірі 170гпе., що підтверджується податковим повідомленням - рішенням від 09.10.2009р. №0005271530/0, яке було на направлено адресу відповідача та отримане останнім 20.10.2009р.

24 лютого 2010 року актом №51/10/15-324 про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності податкового розрахунку комунального податку встановлено, що відповідачем не було подано до Новомосковської ОДПІ податковий розрахунок з комунального податку за ІІІ та ІV квартали 2009 року., внсалідок чого до підприємства було застосовано штрафну санкцію у розмірі 340грн., що підтверджується податковим повідомленням - рішенням від 24.02.2010р. №0000531530/0, яке було направлено на адресу відповідача та отримане останнім 05.03.2010р.

15 жовтня 2010 року актом №357/10/15-324 про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності податкового розрахунку комунального податку встановлено, що відповідачем не було подано до Новомосковської ОДПІ податковий розрахунок з комунального податку за І, II квартали 2010 року, внсладок чого до підприємства було застосовано штрафну санкцію у розмірі 340 грн., що підтверджується податковим повідомленням - рішенням від 15.10.2010р. №0003931530/0, яке було напрвлено на адресу відповідача та отримане останнім 26.10.2010р.

Вищезазначені податкові повідомлення - рішення в адміністративному порядку не оскаржувались відповідачем, отже відповідно до п.п.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільові фондами» податкові зобовязання є узгодженими.

На підставі п.6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільові фондами» позивачем були направлені платнику податків податкові вимоги від 30.07.2009р. №1/317 та від 15.09.2009р. №2/370, які були вручені останньому 15.08.2009р. та 29.10.2009р., відповідно.

Новомосковською ОДПІ було направлено на адресу відповідача лист від 10.03.2011р. №4954/10/24-108 про необхідність вжиття заходів щодо сплати узгодженої податкової заборгованості, відповідно до розрахунку суму боргу станом на 16.03.2011р. або самостійно виділити активи, які можливо було реалізувати в рахунок погашення податкового боргу. Станом на 16.03.2011р. податкова заборгованість відповідача в розмірі 4533грн. 63коп. не сплачена.

З 01.01.2011р. набрав чинності Податковий Кодекс України від 02.12.2010р №2755-VI, який регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обовязки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обовязки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Правовідносини сторін щодо сплати платниками податків самостійно визначених та узгоджених сум податкового зобовязання на момент податкового зобовязання відповідача регулювалися нормами Закону України №2181-ІІІ «Про погашення зобовязання платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» та Закону України №1251-XII «Про систему оподаткування».

Згідно до ст.67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.

У відповідності до п.11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

У разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом, відповідно до ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» то такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення - рішення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).

У відповідності до пп.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до п.4.2 та 4.3 ст.4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених пп.5.2.2 цього Закону.

Абзацом 3 пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачено, що у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у пп."а"-"в" пп.4.2.2 п.4.2 ст.4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

У пп.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» вказано, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

За таких підстав, суд вважає позовні вимоги Новомосковської обєднаної державної податкової інспекції до товариства з обмеженою відповідальністю «АероАгро» про стягнення податкового боргу обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Новомосковської обєднаної державної податкової інспекції до товариства з обмеженою відповідальністю «АероАгро» про стягнення податкового боргу задовольнити повністю.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «АероАгро» (ЄДРПОУ 30921728) на користь Державного бюджету України заборгованість по сплаті податкового боргу:

- з податку на прибуток підприємства в сумі 1141грн. 62коп. (код 11021000, р/р 31115009700191, УДКУ у Новомосковському районі, ГУДКУ у Дніпропетровській області, код 23929879, банк одержувача ГУДКУ у Дніпропетровській області);

- з податку на додану вартість в сумі 2372грн. 26коп. (код 14010100, р/р 31117029700191, УДКУ у Новомосковському районі, ГУДКУ у Дніпропетровській області, код 23929879, банк одержувача ГУДКУ у Дніпропетровській області);

- з комунального податку в сумі 1019грн. 75коп. (місцевий бюджет, код 1601200, р/р 33211828700207).

Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Є.О. Жукова