Постанова № 15932192, 11.05.2011, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.05.2011
Номер справи
2а-1028/10/0470
Номер документу
15932192
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

копія

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 квітня 2011 р. Справа № 2а-1028/10/0470

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Барановського Р. А. розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Прокурора Індустріального району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі: Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська до Товариства з обмеженою відповідальністю "Парус Плюс" про звернення стягнення на активи боржника, - ВСТАНОВИВ:

Прокурор Індустріального району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі: Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська звернувся до Товариства з обмеженою відповідальністю "Парус Плюс"про стягнення заборгованості з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем порушено вимоги Закону України № 2181, Закону України №168/97 ВР від 03.04.1997 року, Закону України №334/94-ВР від 28.12.1994 р. а саме, не подання декларації по податку на додану вартість та податку на прибуток підприємств у граничні строки, встановлені законодавством, в результаті чого у відповідача утворився податковий борг із податку на додану вартість в сумі 16937 грн. 40 коп., з податку на прибуток у сумі 14557 грн.18 коп. В добровільному порядку суму податкового боргу відповідач не сплачує, що стало підставою для звернення податкового органу до суду з даним позовом.

Дослідивши матеріали справи, дослідивши подані до суду докази, суд встановив наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Парус Плюс" перебуває на обліку в Лівобережній міжрайонній державній податковій інспекції м. Дніпропетровська як платник окремих видів податків, в тому числі податку на додану вартість, податку на прибуток підприємств.

Лівобережною міжрайонною державною податковою інспекцією м. Дніпропетровська проведено ряд невиїзних документальних перевірок з питань дотримання вимог податкового законодавства Товариством з обмеженою відповідальністю "Парус Плюс".

Перевірками виявлено порушення абз. «б»п.п. 4.1.4 п. 4.1. ст. 4 Закону України № 2181, п.п. 7.8.1 п. 7.8 ст 7 Закону України №168/97 ВР від 03.04.1997 року, п. 16.4 ст.16 Закону України №334/94-ВР від 28.12.1994 р. а саме, не подання декларації по податку на додану вартість та податку на прибуток підприємств у граничні строки, встановлені законодавством.

Відповідно до ст.ст. 67, 68 Конституції України, кожен зобовязаний сплачувати податки і збори у порядку та у розмірах, встановлених законом, неухильно додержуватися Конституції та законів України. Відповідно до п.2 ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування»від 25.06.1991р., п.п.4.1.1, 4.1.4 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 р., платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів). Також, згідно п.3 ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Згідно з ч. 1 ст. 14 Закону «Про оподаткування прибутку підприємств»№334/94-ВР від 28.12.1994 р. (з подальшими змінами), податок на прибуток підприємств належить до загальнодержавних податків і зборів (обовязкових платежів).

Відповідно до п. 11.1 ст. 11 Закону, податковими періодами для сплати податку на прибуток підприємств є календарні квартал, півріччя, три квартали, рік. Податковий період починається з першого календарного дня податкового періоду і закінчується останнім календарним днем податкового періоду.

Відповідно до п. 16.4. ст. 16 цього ж Закону, податок за звітній період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду. Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітній період. При цьому за звітні квартал, півріччя та три квартали платники податку подають спрощену декларацію, а за результатами звітного року повну.

Згідно абз. «б»п.п. 4.1.1 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181 від 21.12.2000 р., податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Згідно до пп. 7.8.1 п.7.8 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» №168/97 ВР від 03.04.1997 року, податковим періодом для сплати податку на додану вартість є один календарний місяць.

Відповідно до абз. „а" пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ від 21.12.2000 р. (далі - Закон України № 2181) податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Відповідно до пп.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», за не подання податкової декларації у строки, визначені законодавством, платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

За результатами перевірки, за порушення граничних строків подання розрахунку з податку на додану вартість та розрахунків з податку на прибуток підприємств до відповідача застосовано штрафні санкції на загальну суму 31494,58 грн., про що податковим органом прийняті податкові повідомлення рішення №0007641501/0 від 28.01.2008 р; №0008661501/0 від 05.03.2008 р.; №0025962301/0 від 12.03.2008 р.; №0025972301/0 від 12.03.2008 р.; №0010941501/0 від 30.05.2008 р.; № 0000141501/0 від 20.01.2009 р.; №0001781501/0 від 05.03.2009 р. Отже, заборгованість відповідача з податку на додану вартість склала 16937,40 грн., з податку на прибуток 14557, 18 грн.

Отже, загальна сума податкового боргу складає 31494,58 грн.

Винесені за результатами перевірок податкові повідомлення-рішення направлені відповідачу поштою, та у зв"язку із відсутністю підприємства за місцезнаходженням були розміщені на дошці податкових оголошень, про що складені відповідні акти.

У строк, встановлений пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України № 2181 (протягом 10 календарних днів від дня отримання податкового повідомлення-рішення), відповідач не сплатив суму штрафних санкцій, визначених рішенням податкового органу, та не оскаржив ці рішення у встановленому порядку.

Згідно пп. 5.4.1 п.5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у визначені законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Таким чином, суми штрафних санкцій, застосовані до Товариства з обмеженою відповідальністю "Парус Плюс" про стягнення заборгованості згідно зазначених податкових повідомлень рішень, є узгодженими, і набули статусу податкового боргу платника податків.

Відповідно до пункту «а»пп.. 6.2.3 пункту 6.2 ст. 6 закону України № 2181, перша податкова вимога надсилається платнику податків контролюючим органом не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк.

Друга податкова вимога, у відповідності до пункту "б" пп. 6.2.3 пункту 6.2 ст. 6 Закону України № 2181, направляється платнику податків не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) йому першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Позивачем відповідно до пп. 6.2.1 п.6.2 ст. 6 Закону України № 2181, було відправлено відповідачу поштою першу податкову вимогу № 1/391 від 11.03.2008 р. на суму 339,90 грн., а також, другу податкову вимогу № 2/525 від 21.04.2008 р. на суму 29794 грн. 59 коп., які у зв"язку із відсутністю підприємства за місцезнаходженням були розміщені на дошці податкових оголошень, про що складені відповідні акти.

Проте, податковий борг відповідачем сплачений не був.

Згідно пункту 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу України", державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднанні державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України, до компетенції адміністративного суду віднесено розгляд справ за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

З огляду на викладене, суд доходить висновку про обґрунтованість позовних вимог, та необхідність їх задоволення.

Керуючись ст.ст. 94, 122, 160-162, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Парус Плюс" (ЄДРПОУ 35166224) на користь Держави (р/р 31116029700006, одержувач Управління Державного казначейства Індустріального району м.Дніпропетровська ГУДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, ЄДРПОУ 24232376, код платежу 14010100) податкову заборгованість з податку на додану вартість в сумі 16937 (шістнадцять тисяч дев'ятсот тридцять сім) грн. 40 коп.; з податку на прибуток (р/р 31114009700010, одержувач Управління Державного казначейства Індустріального району м.Дніпропетровська ГУДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, ЄДРПОУ 24232376, код платежу 11021000) в сумі 14557 (чотирнадцять тисяч п'ятсот п'ятдесят сім) грн. 18 коп.

Постанова набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя (підпис)

Постанова не набрала законної сили 27.04.11

СуддяР.А. Барановський

Р.А. Барановський