Постанова № 15931986, 11.04.2011, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.04.2011
Номер справи
2а-14631/10/0470
Номер документу
15931986
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

копія

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 квітня 2011 р. Справа № 2а-14631/10/0470

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Олійника В. М. при секретаріЛоба Е.Г. за участю: представника позивача представника відповідача Чорнило О.О. Дубова Д.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом приватного підприємства "Меридіан" до Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська про визнання неправомірним податкового повідомлення-рішення, - ВСТАНОВИВ: 11 листопада 2010 року приватне підприємство «Меридіан» звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська, в якому, з урахуванням уточнень до позову, просить визнати неправомірним та скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська №0014201502/0 від 02.11.10 р. про визначення приватному підприємству «Меридіан» податкового зобовязання за платежем з податку на додану вартість в сумі 4 850172, 65 грн. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 28.10.2010 р. ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська проведена невиїзна документальна (камеральна) перевірка декларації з податку на додану вартість приватного підприємства «Меридіан» за серпень 2010 р., за результатами якої складено акт № 5411/152/32502385, на підставі якого винесено податкове повідомлення-рішення №0014201502/0 від 02.11.10 р. Позивач зазначив, що в порушення вимог Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 10 серпня 2005 р. № 327, в акті перевірки не зазначена інформація, яка визнана обовязковою при оформленні результатів перевірок,а саме не вказано місцезнаходження позивача, дата закінчення перевірки, відсутня інформація щодо наявності наказу про призначення директора ПП «Меридіан», не зазначена назва документа про реєстрацію ПП «Меридіан», відсутня інформація за яким методом суцільним або вибірковим використовувались документи під час перевірки. ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська не надіслала запрошення для підписання акту невиїзної документальної перевірки. У зв'язку з викладеним позивач вважає, що податкове повідомлення - рішення №0014201502/0 від 02.11.10 р. не відповідає вимогам чинного законодавства.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечував та зазначив, що ПП «Меридіан» включено суми ПДВ до податкового кредиту на підставі документів, виписаних суб'єктом господарювання щодо якого анульовано свідоцтво про реєстрацію платника ПДВ. В порушення абз. «г» п.п.7.2.1, п.п.7.2.4, п.п.7.2.6 п.7.2, п.п.7.4.5 п.7.4, п.п.7.7.1 п.7.7. ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість» №168/97 ВР від 03.04.97 р. позивачем безпідставно завищено податковий кредит на суму 4 850 172,65 грн., що призвело до заниження суми ПДВ до сплати в бюджет за серпень 2010 року у розмірі 4 850 172,65 грн. З урахуванням зазначених обставин вважає податкове повідомлення - рішення Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська №0014201502/0 від 02.11.10 р. таким, що винесено правомірно.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд доходить висновку, що позов не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

28 жовтня 2010 року Державною податковою інспекцією у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська проведена невиїзна документальна (камеральна) перевірка декларації з податку на додану вартість приватного підприємства «Меридіан» за серпень 2010 р., за результатами якої складено акт № № 5411/152/32502385 від 28.10.2010 р., на підставі якого винесено податкове повідомлення-рішення №0014201502/0 від 02.11.10 р.

Перевіркою виявлено порушення п. 9.8 ст. 9 та п.п. 7.2.6, п.п.7.2.4, п.п. 7.2.1 п.7.2, п.п. 7.4.5 п. 7.4 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість», а саме позивачем безпідставно завищено податковий кредит на суму 4 850 172,65 грн., що призвело до заниження суми ПДВ до сплати в бюджет за серпень 2010 року у розмірі 4 850 172,65 грн.

Згідно п. 1 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).

Відповідно до частин 1 та 2 ст. 11-1 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" та п. 1.2 Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України № 327 від 10.08.2005 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.08.2005 року № 925/11205 (далі Порядок № 327), плановою виїзною перевіркою вважається перевірка платника податків щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати ним податків та зборів (обов'язкових платежів), яка передбачена у плані роботи органу державної податкової служби і проводиться за місцезнаходженням такого платника податків чи за місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна перевірка.

Планова виїзна перевірка проводиться за сукупними показниками фінансово-господарської діяльності платника податків за письмовим рішенням керівника відповідного органу державної податкової служби не частіше одного разу на календарний рік.

Частиною 6 ст. 11-1 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" та п. 1.2 Порядку № 327 передбачено, що позаплановою виїзною перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена в планах роботи органу державної податкової служби і проводиться за наявності хоча б однієї із обставин, визначених вказаним Законом та іншими законодавчими актами. Вона здійснюється за місцезнаходженням такого суб'єкта господарювання чи за місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така позапланова виїзна перевірка.

Згідно ч.3 п. 1.2 Порядку № 327 невиїзною документальною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться в приміщенні органу державної податкової служби на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів), незалежно від способу їх подачі.

Відповідно до п. 4.3 Порядку № 327 підписання акта виїзної планової чи позапланової перевірок посадовими особами суб'єкта господарювання та посадовими особами органу державної податкової служби, які здійснювали перевірку, здійснюється за місцезнаходженням платника податків, а у разі здійснення невиїзних документальних перевірок, - у приміщенні органу державної податкової служби, куди посадові особи суб'єкта господарювання письмово запрошуються для підписання акта до закінчення строку, передбаченого у пункті 4.2 цього розділу.

Відповідно до п. 4.2 Порядку № 327 акт невиїзної документальної, виїзної планової чи позапланової перевірок складається у двох примірниках та підписується протягом 5-ти робочих днів з дня, наступного за днем закінчення установленого для проведення перевірки строку (для суб'єктів малого підприємництва - протягом 3-х робочих днів, а для суб'єктів господарювання, які мають філії та перебувають на консолідованій сплаті, - протягом 10-ти робочих днів). Строк складання акта перевірки не зараховується до строку проведення перевірки з урахуванням його продовження, встановленого законом.

Згідно п. 4.9. Порядку № 327, у разі неявки посадових осіб суб'єкта господарювання до органу державної податкової служби для ознайомлення та підписання акта невиїзної документальної перевірки у строки, визначені у пункті 4.2 цього розділу, складається акт щодо неявки посадових осіб суб'єкта господарювання до органу державної податкової служби.

Як встановлено судом, такий акт співробітниками Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська було складено 02 листопада 2010 року № 513/152/32502385.

Відповідно до ч.3 п. 4.9 Порядку № 327 не пізніше наступного дня акт невиїзної документальної, виїзної планової чи позапланової перевірок реєструється в єдиному журналі реєстрації актів перевірок та один його примірник (з відповідними додатками) надсилається суб'єкту господарювання рекомендованим листом з повідомленням про вручення, про що на останній сторінці обох примірників акта робиться відповідна відмітка.

Згідно п. 4.10. Порядку № 327, якщо податковий орган або пошта не може вручити суб'єкту господарювання рекомендованого листа з одним примірником акта та відповідними додатками у зв'язку з незнаходженням посадових осіб за місцезнаходженням суб'єкта господарювання, їх відмовою прийняти акт, то працівник структурного підрозділу, відповідальний за перевірку, у день надходження до податкового органу такої інформації оформляє відповідний акт, у якому вказує причину, яка призвела до неможливості вручення акта перевірки. Реєструється такий акт в день його складання у єдиному спеціальному журналі. Зазначений акт долучається до справи платника податків.

Пункт 4.11 вищевказаного Порядку встановлює, що податкове повідомлення-рішення (рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій) приймається керівником податкового органу (його заступником) протягом десяти робочих днів від дня реєстрації акта невиїзної документальної, виїзної планової чи позапланової перевірок або вручення його поштою суб'єкту господарювання (на підставі відмітки на поштовому повідомленні), а за наявності заперечень посадових осіб суб'єкта господарювання до акта перевірки - приймається з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень до акта перевірки протягом трьох робочих днів, наступних за днем розгляду заперечень і надання (надсилання) письмової відповіді суб'єкту господарювання.

У разі невручення поштою рекомендованого листа з одним примірником акта перевірки (у зв'язку з відсутністю суб'єкта господарювання за вказаним місцезнаходженням) податкове повідомлення-рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій приймається протягом трьох робочих днів від дня повернення листа до органу державної податкової служби.

Державною податковою інспекцією у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська на адресу позивача направлялось повідомлення від 28.10.2010 року № 5411/152/32502385 про проведення невиїзної документальної перевірки, але лист, яким направлено вказане повідомлення, повернувся до інспекції з відміткою пошти про відсутність адресата за місцезнаходженням.

Повідомлення-рішення №0014201502/0 від 02.11.10 р., винесене на підставі акту перевірки, направлено рекомендованим листом з повідомленням на адресу позивача, але через незнаходження позивача за місцем реєстрації, лист повернуто до інспекції. В цей же день Державною податковою інспекцією у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська складено акт про неможливість вручення податкового повідомлення-рішення № 514/152/32502385 та розміщено це повідомлення-рішення на дошці оголошень.

З огляду на наведене, суд приходить до висновку, що відповідач при проведенні невиїзної документальної перевірки, складанні акту за її результатами та винесенні податкового повідомлення-рішення діяв у межах наданих йому повноважень, з дотриманням норм чинного законодавства.

Як вбачається із матеріалів справи, невиїзна (камеральна) перевірка була проведена на підставі наданої позивачем податкової декларації за серпень 2010 року № 114030, в якій було задекларовано податковий кредит по ТОВ «Е-Восток Україна» (код ЄДРПОУ 34478763) на суму ПДВ 2303288,16 грн., по ТОВ «Елфра Дисплей» ( код ЄДРПОУ) на суму ПДВ 2546884,49 грн.

Згідно листів ДПІ у Печерському районі м. Києва (вих. №9985/7/15-710 від 05.10.2010 та вих. 9984/7/15-310 від 05.10.2010) ТОВ «Е-Восток Україна» та ТОВ «Елфра Дисплей» анульовано реєстрацію платників податку на додану вартість (акт про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість № 173/1/15-7 від 05.05.2010 р. та акт про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість № 171/1/15-3 від 05.05.2010 р.) та виключено з Реєстру платників ПДВ 05.05.2010 р. на підставі п.п. «г» п. 9.8 ст. 9 Закону України "Про податок на додану вартість».

Відповідно до п.п. «г» п.9.8 ст.9 Закону України "Про податок на додану вартість" реєстрація діє до дати її анулювання, яка відбувається у випадках, якщо особа, зареєстрована як платник податку, не надає податковому органу декларації з цього податку протягом дванадцяти послідовних податкових місяців або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність оподатковуваних поставок протягом такого періоду, а також у випадках, визначених законодавством стосовно порядку реєстрації суб'єктів господарювання.

Відповідно до п.25.2 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України від 01.03.2000 № 79 (далі Наказ № 79) передбачено, що анулювання реєстрації на підставах, визначених у підпунктах "б" - "ґ" цього пункту, здійснюється за ініціативою відповідного податкового органу. Податковий орган зобов'язаний прийняти самостійне рішення про анулювання реєстрації на підставах, визначених у підпунктах "в" - "г" цього пункту.

Разом з тим, у відповідності до п.п. 7.2.4 п. 7.2 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість", право на нарахування податку та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники податку в порядку, передбаченому ст. 9 цього Закону.

Відповідно до п.п. 7.4.5 п.7.4 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість", не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв'язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями. Пунктом 2 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 30.05.1997 року № 165 передбачено, що податкову накладну складає особа, яка зареєстрована як платних податку в податковому органі і якій присвоєно індивідуальний податковий номер платника податку на додану вартість. Податкова накладна дає право покупцю, зареєстрованому як платник податку, на включення до податкового кредиту витрат по сплаті податку на додану вартість.

Враховуючи, що позивачем включено до складу податкового кредиту суми податку на додану вартість за податковими накладними, виданими ТОВ «Е-Восток Україна» та ТОВ «Елфра Дисплей», свідоцтва платника ПДВ яких анульовано з 05.05.2010 р. та які виключені з 05.05.2010 р. з Реєстру платників ПДВ, суд доходить висновку про правомірне зменшення податковим органом податкового кредиту ПП «Меридіан».

Таким чином, заявлені позивачем позовні вимоги є необґрунтованими та такими, що задоволенню не підлягають.

Керуючись ст.ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови складений 11 квітня 2011 року.

Суддя (підпис)

З оригіналом згідно.

Суддя

Постанова не набрала законної сили

11 квітня 2011 року.

СуддяВ.М. Олійник

В.М. Олійник

В.М. Олійник