ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м.Херсон, вул. Горького, 18
_________________ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"02" червня 2011 р. Справа № 17/152-Б-10
Господарський суд Херсонської області у складі судді Сулімовської М. Б., при секретарі Шикаловій В.О., розглянувши справу
за заявою: Державної податкової інспекції у м.Херсоні
до: Приватного підприємства "Промислово-торгівельна фірма "Оліс", м.Херсон, код ЄДРПОУ 34285866
про визнання банкрутом
за участю представників сторін:
від заявника - ОСОБА_1, представник за довіреністю № 21079/9/10-105 від 28.12.2010 р.,
від боржника - не прибув,
від Відділення виконавчої дирекції Фонду у м. Херсоні Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України - ОСОБА_2, представник за довіреністю № 02-29-523-47/2738 від 06.12.2010 р.,
за участю розпорядника майна: Тетерич Н. В. (ліцензія НОМЕР_1 від 07.09.2010 р.).
в с т а н о в и в:
Провадження у справі про банкрутство приватного підприємства "Промислово-торгівельна фірма "Оліс" порушено за заявою кредитора, у звязку з неспроможністю боржника погасити на протязі більше трьох місяців заборгованість, безспірний розмір якої становить більше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати.
Ухвалою господарського суду Херсонської області від 25 листопада 2010 року ініціюючого кредитора - Державну податкову інспекцію у м.Херсоні зобовязано подати до офіційного друкованого органу оголошення про порушення справи про банкрутство боржника - приватного підприємства "Промислово-торгівельна фірма "Оліс"; введено процедуру розпорядження майном боржника, призначено розпорядника майна, якого зобовязано подати до суду реєстр вимог кредиторів та призначено дату проведення попереднього засідання суду.
Оголошення про порушення справи про банкрутство опубліковано в офіційному друкованому органі Верховної Ради України "Голос України" №234 від 10.12.2010р. Після публікації оголошення в газеті, у встановлений законом строк до суду, боржника та розпорядника майном боржника надійшли кредиторські заяви, оскільки згідно ст.14 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" конкурсні кредитори за вимогами, які виникли до дня порушення провадження у справі, протягом 30 днів з дня опублікування про це оголошення, зобовязані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника а також документи, що їх підтверджують.
Ухвалою господарського суду від 03.03.2011 року затверджено реєстр вимог кредиторів, розпорядника майна зобовязано скликати і провести перші загальні збори кредиторів, якими утворити комітет кредиторів і визначитися щодо подальшої процедури банкрутства боржника; протоколи зборів кредиторів та засідання комітету кредиторів розпоряднику майна подати до суду.
В судовому засіданні 02.06.2011 року розпорядником майна повідомлено про прийняття комітетом кредиторів рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Протокол засідання комітету кредиторів та клопотання комітету кредиторів розпорядником подано до суду.
Представник голови комітету кредиторів та представники кредиторів підтримали рішення комітету кредиторів щодо визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури у звязку з неможливістю погасити заборгованість інакше як через застосування по відношенню до боржника ліквідаційної процедури.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення розпорядника майна, представників кредиторів, суд вважає клопотання комітету кредиторів про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури таким, що підлягає задоволенню з огляду на наступне.
За приписами статті 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" банкрутство - це визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
Відповідно до ч.8 ст.16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до компетенції комітету кредиторів, крім іншого, належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Як вбачається з матеріалів справи, розпорядником майна скликано перші загальні збори кредиторів, якими утворено комітет кредиторів та прийнято рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором арбітражного керуючого Тетерич Наталії Вікторівни (протоколи зборів кредиторів від 15.03.2011р. та засідання комітету кредиторів від 17.05.2011р.).
В судовому засіданні заслухано звіт ліквідатора та аналіз фінансового стану боржника з якого слідує, що 15.12.2010р. для проведення аналізу фінансової, господарської та інвестиційної діяльності боржника, а також з метою аналізу діяльності підприємства на предмет ознак фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства, розпорядником майна направлено керівникові боржника лист з пропозицією надати фінансово-господарську та бухгалтерську документацію.
Керівником підприємства Ковальовим Ю.В. було повідомлено про відсутність документації на підприємстві у зв'язку із вилученням останньої податковою міліцією.
23.03.2011р. на виконання рішення комітету кредиторів №1 від 15.03.2011р. розпорядник майна звернулась до ДПА у Херсонській області (податкової міліції) із запитом про підтвердження факту виїмки документів ПП "ПТФ "Оліс"; зазначене звернення залишено без відповіді.
На запит розпорядника майна Головним управлінням статистики у Херсонській області надано копії квартальної звітності підприємства за 2008, 2009, 2010 роки та річної за 2008, 2009 роки.
Згідно балансу станом на 30.09.2010р. встановлено дебіторську заборгованість боржника: за товари, роботи, послуги - 41831000,00 грн., за розрахунками з бюджетом - 5208000,00 грн., інша поточна дебіторська заборгованість - 47757000,00 грн.
У зв'язку з чим розпорядник майна звернулась до ДПІ у м.Херсоні із запитом про надання інформації щодо переліку та підстав виникнення дебіторської заборгованості боржника за період з 01.01.2008р. по 30.09.2009р., встановлених на підставі акту перевірки вимог податкового законодавства від 30.04.2010р. та відображеної у балансі підприємства.
17.05.2011р. ДПІ у м.Херсоні надано витяг акту перевірки дотримання вимог податкового законодавства від 30.04.2010р. та перелік дебіторів боржника.
З проведеного розпорядником майна аналізу фінансового стану боржника слідує, що, фактично в балансі підприємства відображено наявність значної суми дебіторської заборгованості, яка виникла ще в 2008-2009 роках; проте, у зв'язку з відсутністю бухгалтерської документації неможливо зробити висновок про можливість її відшкодування з метою погашення заборгованості перед кредиторами.
17.05.2011р. комітетом кредиторів (протокол №2) вирішено звернутись до суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом та відкриття щодо нього процедури банкрутства, а питання щодо наявності дебіторської заборгованості вирішено з'ясувати в процесі проведення ліквідаційної процедури останнього.
З матеріалів справи вбачається відсутність зареєстрованих за боржником активів, що підтверджено довідками: Херсонського державного бюро технічної інвентаризації від 22.04.2010р. №1722-04-10 про відсутність зареєстрованих за боржником домоволодінь, ВДАІ УМВС України в Херсонській області від 26.03.2010р. про відсутність зареєстрованого за боржником автотранспорту, Інспекції державного технічного нагляду від 12.04.2010р. №18-857/643 про відсутність зареєстрованої сільгосптехніки; ХРФ ДП "Центр державного земельного кадастру при державному комітеті України по земельних ресурсах" від 12.05.2010р. №634-07 про відсутність зареєстрованих за ПП "ПТФ "Оліс" на праві власності земельних ділянок.
Доказів на підтвердження або спростування своєї неплатоспроможності, існування дебіторської заборгованості, тощо боржником не надано.
Таким чином, вказані вище обставини свідчать про наявність непогашених, визнаних судом грошових вимог кредиторів та відсутність майна, що підтверджує неспроможність боржника задовольнити вимоги кредиторів, які визнані судом і включені до реєстру вимог кредиторів, не інакше, як через застосування по відношенню до боржника ліквідаційної процедури.
З огляду на викладене, враховуючи відсутність інших пропозицій по судовим процедурам банкрутства, суд вважає за необхідне подане комітетом кредиторів клопотання задовольнити та визнати боржника банкрутом і відкрити щодо нього ліквідаційну процедуру, оскільки погашення вимог кредиторів, включених до реєстру вимог кредиторів, можливо не інакше, як через застосування по відношенню до боржника ліквідаційної процедури.
Суд звертає увагу на те, що за приписами статті 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури підприємницька діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу; строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута та зобов'язання щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів) вважається таким, що настав; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; укладення угод, пов'язаних з відчуженням майна банкрута чи передачею його майна третім особам, допускається в порядку, передбаченому розділом ІІІ Закону; скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника; накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається; вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури; виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбаченому розділом ІІІ Закону.
З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, про що робиться запис у його трудовій книжці, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.
Опублікування відомостей про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури здійснюється ліквідатором у офіційних друкованих органах за рахунок банкрута у п'ятиденний строк з дня прийняття постанови про визнання боржника банкрутом.
Відомості про визнання боржника банкрутом і про відкриття ліквідаційної процедури повинні містити:
- найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом;
- найменування господарського суду, в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство;
- дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури;
відомості про ліквідатора.
Відповідно до ст. 25 Закону про банкрутство, посадові особи банкрута зобов'язані передати всі документи, печатки, штампи, бланки банкрута і його активи ліквідатору. Невиконання цієї вимоги Закону є складом злочину, згідно ст. 221 Кримінального кодексу України "Незаконні дії у разі банкрутства".
У звязку з необхідністю проведення ліквідаційної процедури з дотриманням вимог чинного законодавства комітет кредиторів звернувся до суду з клопотанням про призначення ліквідатором боржника професійного арбітражного керуючого Тетерич Н.В., а також з клопотанням про затвердження розміру оплати послуг арбітражного керуючого у розмірі двох мінімальних заробітних плати за кожен місяць виконання повноважень ліквідатора.
За пропозицією комітету кредиторів ліквідатором боржника суд призначає арбітражного керуючого Тетерич Н.В., яка виконувала повноваження розпорядника майна боржника і, згідно поданої нею раніше заяви, не має обмежень, передбачених статтею 3-1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до пунктів 12-13 статті 3-1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" оплата послуг арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) за кожен місяць здійснення ним своїх повноважень встановлюється та виплачується в розмірі, встановленому комітетом кредиторів і затвердженому господарським судом, якщо інше не встановлено цим Законом, але не менше двох мінімальних заробітних плат.
Кредитори мають право встановлювати і виплачувати арбітражному керуючому за результатами його діяльності додаткову винагороду, розмір якої затверджується господарським судом.
З огляду на викладене, суд затверджує встановлений комітетом кредиторів розмір оплати послуг арбітражного керуючого Тетерич Н.В. у розмірі двох мінімальних заробітних плати за кожен місяць виконання повноважень ліквідатора.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 3-1, 22, 24 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд -
П О С Т А Н О В И В :
1. Визнати приватне підприємство "Промислово-торгівельна фірма "Оліс" (код ЄДРПОУ 34285866; 73000, м.Херсон, вул. Димитрова, буд.20 кв.73) банкрутом.
2. Відкрити ліквідаційну процедуру строком на 6 місяців і призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Тетерич Наталію Вікторівну, ліцензія НОМЕР_1 від 07.09.2010р.
3. Ліквідатору здійснити ліквідаційну процедуру банкрута і забезпечити виконання вимог, передбачених ст.ст.25-32 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”. Звіт і ліквідаційний баланс подати до суду.
4. Зобов'язати ліквідатора у 5-денний термін опублікувати у офіційних друкованих органах відомості про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Примірник газети надати суду.
6. Зобов'язати директора приватного підприємства "Промислова-торгівельна фірма "Оліс" не пізніше 15-денного строку передати всі документи, печатки, штампи банкрута і його активи ліквідатору. Один примірник акту надати суду.
7. Ліквідатору не рідше одного разу на місяць надавати до господарського суду та кредиторам письмову інформацію щодо проведення ліквідаційної процедури.
8. Зобовязати ліквідатора у процесі ліквідаційної процедури виявляти ознаки фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства боржника, про що повідомляти суд та правоохоронні органи.
9. Виконання зобовязань боржника, визнаного банкрутом, здійснювати у випадках і порядку, передбаченому Розділом ІІІ - (Ліквідаційна процедура), Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
10. Затвердити оплату послуг арбітражного керуючого (ліквідатора) Тетерич Н.В. у розмірі двох мінімальних заробітних плати за кожен місяць виконання повноважень.
11. Постанову надіслати кредиторам, боржнику, ліквідатору Тетерич Н.В., Херсонському обласному сектору з питань банкрутства, Державному реєстратору, ВДВС Комсомольського РУЮ у м. Херсоні.
Суддя М.Б. Сулімовська