Єдиний державний реєстр судових рішень Копія
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
20.04.11Справа №2а-904/11/2770
м. Севастополь
11 год. 34 хв.
Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:
головуючого судді - Мінько О.В.;
при секретарі - Трігуб Г. В.,
за участю: представника позивача - ОСОБА_1 - довіреність № 3922/9/10-0 від 27.09.2010р.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовомДержавної податкової інспекції у Нахімовському районі м. СевастополядоФізичної особи-підприємця ОСОБА_2про стягнення заборгованості перед бюджетом у розмірі 1381,75 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Нахімовському районі м. Севастополя звернулась до суду з адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості у розмірі 1381,75 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем вимог Закону України "Про застосування реєстрації розрахунків операції у сфері торгівлі громадського харчування та послуг ” № 265/95-ВР від 06.07.1995 року (далі - Закон №265/95).
Ухвалю суду від 25.03.2011р. відкрито провадження в адміністративній справі.
Ухвалою суду від 25.03.2011р. закінчено підготовче провадження і справу призначено до судового розгляду.
Ухвалою суду від 06.04.2011р. поновлено строк звернення до адміністративного суду.
Представник позивача, у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив стягнути з відповідача суму заборгованості.
Відповідач, Фізична особа-підприємець ОСОБА_2, в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, письмові заперечення проти позову з посиланням на докази, якими він обґрунтовуються та витребувані документи не надав, про час та місце судового розгляду повідомлений у встановленому законом порядку, за адресою, зазначеною у позові (а.с. 24).
Відповідно до частини другої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття в судове засідання без поважних причин відповідача, або неповідомлення ним про причини неприбуття, не є перешкодою для розгляду справи.
За таких обставин, враховуючи те, що відповідач викликався у судове засідання, але в судове засідання не зявився, суд вважає можливим розглянути справу у відсутність відповідача за наявними в ній матеріалами.
Суд, заслухавши представника позивача, встановивши обставини по справи, дослідивши матеріали справи, вважає позовні вимоги обґрунтованими та підлягаючими задоволенню.
Відповідно до пункту 5 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» № 510-ХІІ від 04.12.1990 року, Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади, у підпорядкуванні якої, зокрема, знаходиться Державна податкова інспекція у Нахімовському районі м. Севастополя.
Встановлено, що Фізична особа - підприємець ОСОБА_2 (далі - ОСОБА_2.), зареєстрований як фізична особа - підприємець Нахімовською районною державною адміністрацією м. Севастополя, та перебуває на обліку у Державній податковій інспекції у Нахімовському районі м. Севастополя як платник податків і зборів (а.с. 7, 8, 9).
16.07.2010р. працівниками Державної податкової інспекції у Нахімовському районі м. Севастополі (далі - ДПІ у Нахімовському районі м. Севастополя) проведена перевірка господарської одиниці, павільйону, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 та належить ФОП ОСОБА_2, щодо дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензії.
За результатами перевірки складено акт №27030389/2330/НОМЕР_1 від 16.07.2010р. (а.с. 10-11).
Згідно пунктів 1, 2, 13 статті 3 Закону 265/95, суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок, видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції, забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Так, при продажі покупцю 1 пляшці вина за ціною 27,00 грн. та 1 пляшці коньяку за ціною 41,00 грн. на загальну суму 68,00 грн., відповідний розрахунковий документ, що підтверджує виконання розрахункової операції не роздрукований та не виданий, розрахункова операція не проведена через реєстратор розрахункових операцій (далі - РРО). Сума коштів на місті проведення розрахунків склала 890,05 грн., а згідно денного звіту РРО сума склала 767,55 грн. Таким чином, невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті склала 122,50 грн.
15.11.2010р. працівниками ДПІ у Нахімовському районі м. Севастополя проведена перевірка господарської одиниці, павільйону, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 та належить ФОП ОСОБА_2, щодо дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензії.
За результатами перевірки складено акт №2703065/2330/НОМЕР_2 від 15.11.2010р. (а.с. 13-14).
Так, при продажу покупцю 1 тетрапаку соку за ціною 12,00 грн., 1 пляшці коньяку за ціною 51,50 грн., пачці цигарок "Парламент" за ціною 15,00 грн. на загальну суму 78,50 грн., відповідний розрахунковий документ, що підтверджує виконання розрахункової операції не роздрукований та не виданий, розрахункова операція не проведена через РРО. Сума коштів на місті проведення розрахунків склала 899,30 грн., а згідно денного звіту РРО сума склала 745,25 грн. Таким чином, невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті склала 154,05 грн.
Згідно статті 2 Закону № 265/95 - реєстратор розрахункових операцій - пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг). До реєстраторів розрахункових операцій відносяться: електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, комп'ютерно-касова система, електронний таксометр, автомат з продажу товарів (послуг) тощо. Денний звіт - документ встановленої форми, надрукований реєстратором розрахункових операцій, що містить інформацію про денні підсумки розрахункових операцій, проведених з його застосуванням.
Згідно з пунктом 1 статті 17 Закону № 265/95, за порушення вимог цього Закону до субєктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції зокрема, у пятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідальність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Згідно зі статтею 22 Закону № 265/95 у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
За результатами розгляду матеріалів перевірки фізичної особи - підприємця ОСОБА_2, Державною податковою інспекцію у Нахімовському районі м. Севастополя прийняти рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0004232330 від 29.07.2010р. у розмірі 612,50 грн., № 000734/2330 від 24.11.2010р. у розмірі 770,25 грн. (а.с.12,15).
Відповідачем рішення про застосування штрафних санкцій отримані особисто 13.08.2010р., 02.12.2010р. Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій відповідачем оскаржені не були (а.с. 12, 16).
Сума заборгованості підтвердується обліковою картковю платника податків. З урахуванням переплати у розмрі 1,00 грн., сума заборгованості склала 1381,75 грн
Відповідно до статті 25 Закону № 265/95 суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами господарювання до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
На момент розгляду справи, відповідачем підтвердження погашення заборгованості до суду не доведено.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що адміністративний позов Державної податкової інспекції у Нахімовському районі м. Севастополя обґрунтований та підлягає задоволенню, а сума заборгованості - стягненню з відповідача.
Постанова складена та підписана в порядку частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України 26.04.2011р.
Керуючись статтями 158-163, 167, 263 Кодексу адміністративного судочинства України суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Нахімовському районі м. Севастополя, задовольнити.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (юридична адреса: АДРЕСА_2, ІПН НОМЕР_1) на користь Державної податкової інспекції у Нахімовському районі м. Севастополя (юридична адреса: вул. Г. Севастополя в м. Севастополі, р/р 31111104700008, УДК в м. Севастополі, МФО 824509, ЄДРПОУ 24035606, код платежу 21080900) суму заборгованості у розмірі 1381 (одна тисяча триста вісімдесят одна) грн. 75 коп.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтями 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова не набрала законної сили.
СуддяпідписО.В. Мінько
З оригіналом згідно
СуддяО.В. Мінько