Постанова № 15911876, 15.04.2011, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
15.04.2011
Номер справи
2а-1241/11/2770
Номер документу
15911876
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Копія

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

15.04.11Справа №2а-1241/11/2770

м. Севастополь

15 год. 44 хв.

Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:

головуючого судді - Мінько О.В.;

при секретарі - Трігуб Г. В.,

за участю: представника позивача - Державної податкової інспекції у Нахімовському районі м. Севастополя - ОСОБА_1 - довіреність № 3922/9/10-0 від 27.09.2010р.

представник відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Гільдія-Сервіс" - не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за поданнямДержавної податкової інспекції у Нахімовському районі м. СевастополядоТовариства з обмеженою відповідальністю "Гільдія-Сервіс"про стягнення коштів за податковим боргом,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Нахімовському районі м. Севастополя звернулась до суду з поданням, у порядку статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, до Товариства з обмеженою відповідальністю "Гільдія-Сервіс" про стягнення коштів за податковим боргом.

У судовому засіданні представник позивача уточнив подання - просив стягнути кошти за податковим боргом у розмірі 353241,36 грн.

Вимоги обґрунтовані тим, що відповідач у порушення вимог Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.1994р. № 334/94-ВР (далі - Закон 334/94, який діяв під час встановлених правовідносин), не задекларував дивіденді, не сплатив суму внесків, нарахованих на суму дивідендів, за період з ІІІ кварталу 2006р. по 1 півріччя 2009р. у розмірі 117747,12 грн.

Ухвалами Окружного адміністративного суду м. Севастополя від 14.04.2011р. відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження і справа призначена до судового розгляду.

Представник позивача у судовому засіданні подання підтримав у повному обсязі, надав суду пояснення в обґрунтування вимог, просив задовольнити подання.

Відповідач, Товариство з обмеженою відповідальністю "Гільдія-Сервіс", у судове засідання повноважного представника не направив, про причини неявки представника суд не повідомив, про час та місце судового розгляду повідомлений у встановленому законом порядку, за адресою, зазначеною у поданні, про що свідчить телефонограма № 229.

Як підтверджується актом № 03-04/1/11 про неможливість вручення процесуальних документів від 15.04.2011р. працівник Товариства з обмеженою відповідальністю "Гільдія-Сервіс" від отримання процесуальних документів відмовився (а.с.34,35).

За таких обставин, враховуючи те, що відповідно частини 7 статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України передбачене прийняття постанови у триденний строк, але не пізніше ніж протягом 96 годин, те, що відповідач викликався у судове засідання, але не направив представника, судом здійснені заходи щодо повідомлення відповідача про день та час судового засідання, суд вважає можливим розглянути справу у відсутність представника відповідача за наявними в ній матеріалами.

Суд, заслухавши представника позивача, встановивши обставини по справі, дослідивши матеріали справи, вважає подання обґрунтованим та підлягаючим задоволенню.

Відповідно частини 1 статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, провадження у справах за зверненням органів державної податкової служби при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів, зокрема, щодо стягнення коштів за податковим боргом.

Встановлено, Товариство з обмеженою відповідальністю "Гільдія-Сервіс" (далі - ТОВ "Гільдія - Сервіс") має реєстрацію юридичної особи, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи (а.с. 7,13).

Перебуває на обліку у Державній податковій інспекції у Нахімовському районі м.Севастополя(далі - ДПІ у Нахімовському районі м. Севастополя) як платник податків (а.с.7).

Відповідно підпункту 7.8.2 пункту 7.8 статті 7 Закону № 334/94, оподаткування дивідендів крім випадків, передбачених підпунктом 7.8.5 цього пункту, емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок з податку на прибуток у розмірі ставки, встановленої пунктом 10.1 статті 10 цього Закону, нарахованої на суму дивідендів, призначених для виплати, без зменшення суми такої виплати на суму такого податку. Зазначений авансовий внесок вноситься до бюджету до/або одночасно із виплатою дивідендів.

У разі виплати дивідендів у формі, відмінній від грошової (крім випадків, передбачених підпунктом 7.8.5 цього пункту), базою для нарахування авансового внеску згідно з абзацом першим цього підпункту є вартість такої виплати, розрахована за звичайними цінами.

Обов'язок із нарахування та сплати авансового внеску з цього податку за визначеною пунктом 10.1 статті 10 цього Закону ставкою покладається на будь-якого емітента корпоративних прав, що є резидентом, незалежно від того, чи такий емітент або отримувач дивідендів є платником податку на прибуток або має пільги зі сплати податку на прибуток, надані цим Законом або іншими законодавчими актами, чи у вигляді застосування ставки податку іншої, ніж встановлена пунктом 10.1 статті 10 цього Закону (крім платників цього податку, які підпадають під дію пункту 7.2, підпункту 7.8.5 пункту 7.8 статті 7 чи підпункту 10.2.3 пункту 10.2 статті 10 цього Закону).

Це правило поширюється також на державні некорпоратизовані, казенні або комунальні підприємства, які зараховують суми дивідендів у розмірі, встановленому відповідно державним або місцевим виконавчим органом, в управлінні якого знаходяться такі підприємства, відповідно до державного або місцевого бюджету.

Якщо згідно із законодавством цей податок є складовою частиною єдиного податку (спеціального торгового патенту), то особа - платник такого єдиного податку (спеціального торгового патенту) зобов'язана при виплаті дивідендів нараховувати та сплачувати до бюджету, до якого зараховується такий єдиний податок (вартість спеціального торгового патенту) внесок за правилами, встановленими цим підпунктом для сплати авансового внеску з податку на прибуток, без права застосування норм підпункту 7.8.3 цього пункту.

При цьому, якщо будь-який платіж будь-якою особою називається дивідендом, то такий платіж оподатковується при такій виплаті згідно з нормами, визначеними у першому, другому та третьому абзацах цього підпункту, незалежно від того, чи є особа платником податку на прибуток, чи ні.

Відповідно пункту 7 Порядку складання Розрахунку сплати єдиного податку суб'єктом малого підприємництва - юридичною особою, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 28.02.2003р. № 98, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.03.2003р. за № 221/7542, у рядку 6 "Внески, нараховані на суму дивідендів" відображається сума внесків, які платник єдиного податку зобов'язаний при виплаті дивідендів нараховувати та сплачувати до бюджету, до якого зараховується єдиний податок, за правилами, установленими підпунктом 7.8.2 пункту 7.8 статті 7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств".

16.09.2009р. працівниками ДПІ у Нахімовському районі м. Севастополя була проведена документальна нев'їзна перевірка достовірності, повноти нарахування і сплати єдиного податку суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи, який сплачує податок по ставці 10%.

За результатами перевірки було складено акт № 1672/10/15-1/23201210 від16.09.2009р (а.с. 16-17).

В ході перевірки було встановлено, що згідно з наданих до державної податкової інспекції податкових розрахунків резидента, що виплачує (нараховує) дивіденди платникам податку з доходів фізичних осіб, ТОВ "Гільдія - Сервіс" щомісячно здійснювало виплати дивідендів фізичним особам за період з ІІІ кварталу 2006р. по І півріччя 2009р. в загальному розмірі 470988,48 грн. Юридичною особою ТОВ "Гільдія - Сервіс" щодо зазначених виплат дивідендів не задекларовано в рахунках сплати єдиного податку суб'єктом малого підприємства - юридичною особою та не сплачено суму внесків, нарахованих на суму дивідендів. за період з ІІІ кварталу 2006р. по 1 півріччя 2009р. у розмірі 117747,12 грн.

Відповідно підпункту 17.1.9 пункту 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181 - ІІІ від 21.12.2000р., у разі коли платник податків здійснює продаж (відчуження) товарів (продукції) або здійснює грошові виплати без попереднього нарахування та сплати податку, збору (обов'язкового платежу), якщо відповідно до законодавства таке нарахування та сплата є обов'язковою передумовою такого продажу (відчуження) або виплати, такий платник податків сплачує штраф у подвійному розмірі від суми зобов'язання з такого податку, збору (обов'язкового платежу). Сплата зазначеного штрафу не звільняє платника податків від адміністративної або кримінальної відповідальності та/або конфіскації таких товарів (продукції) або коштів відповідно до закону.

За результатами перевірки ДПІ у Нахімовському районі м. Севастополя прийняте податкове повідомлення-рішення № 0001341510/0 від 30.09.2009р. про визначення ТОВ "Гільдія - Сервіс" сум податкових зобовязань з єдиного податку у розмірі 117747,12 грн. та застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 235494,24 грн. (а.с. 20).

Податкове повідомлення-рішення направлено боржнику 30.09.2009р., отримано відповідачем 02.10.2009р.

Відповідно підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідач, не погодившись з вищевказаним податковим повідомленням - рішенням, звернувся з адміністративним позовом до Окружного адміністративного суду м. Севастополя про визнання його протиправним та скасування.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Севастополя від 24.06.2010р. по справі № 2а-1239/10/2770 у задоволені адміністративного позову ТОВ "Гільдія - Сервіс" про визнання нечинним вищевказаного податкового повідомлення - рішення відмовлено.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 29.03.2011р. апеляційна скарга ТОВ "Гільдія - Сервіс" залишена без задоволення, постанова Окружного адміністративного суду м. Севастополя - без змін.

Оскільки податкове повідомлення-рішення було отримано, податкові зобов`язання визначені податковими повідомленнями-рішеннями є узгодженими.

Матеріалами справи підтверджується, що сума податкового боргу експортована на облікову картку ТОВ "Гільдія - Сервіс", таким чином момент виникнення податкового боргу ТОВ "Гільдія - Сервіс" припадає на 13.04.2011р. о 17.30 годин, (а.с. 12, 18, 25).

Відповідно підпункту 20.1.18 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право: звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Згідно з пунктом 11 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 4 грудня 1990 року N 509-XII, державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що подання Державної податкової інспекції у Нахімовському районі м. Севастополя про стягнення коштів за податковим боргом до Товариства з обмеженою відповідальністю, обґрунтоване та підлягає задоволенню.

Відповідно частини 7 статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі постановлення судом ухвали про відкриття провадження у справі суд приймає у триденний строк, але не пізніше ніж протягом 96 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення заявника до суду, постанову по суті заявлених вимог, яка підлягає негайному виконанню.

Постанова складена та підписана в порядку частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України 20.04.2011р.

Керуючись статтями 158-163, 167, 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Подання Державної податкової інспекції у Нахімовському районі м. Севастополя - задовольнити.

Стягнути кошти Товариства з обмеженою відповідальністю "Гільдія-Сервіс" у розмірі податкового боргу з єдиного податку в сумі 353241 (триста п'ятдесят три тисячі двісті сорок одна) грн. 36 коп. з розрахункових рахунків у наступних банків: р/р 26006035650600, АТ "УкрСиббанк", МФО 351005, ЄДОПОУ 23201310 на користь місцевого бюджету Нахімовського району м. Севастополя р/р 31516969700008, УДК в м. Севастополі, МФО 824509, ЄДРПОУ 24035606, код платежу 18050300.

Відповідно частини 7 статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, постанови підлягає негайному виконанню.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова не набрала законної сили.

СуддяпідписО.В. Мінько

З оригіналом згідно

СуддяО.В. Мінько