Справа № 3-345/11
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 травня 2011 рокусмт Добровеличківка
Суддя Добровеличківського районного суду, Кіровоградської області Цоток В.В.
розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Добровеличківського РВ ГУМНС України в Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця села Дунаївці, Хмельницької області, жителя АДРЕСА_1, українця, громадянина України, неодруженого, утриманців не має, директора ВАТ «Помічнянський елеватор», раніше до адміністративної відповідальності не притягувався,
за ч.1 ст.188 16 КпАП України , -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2 працюючи на посаді директора ВАТ «Помічнянський елеватор», що в АДРЕСА_1, та являючись посадовою особою, в період з 12.02.2010 року по 17.05.2011 року, допустив невиконання законних вимог посадових осіб спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади, до компетенції якого віднесено питання захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру щодо розроблення та реалізації заходів у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, а саме: не виконав пункт 1 розділу І припису державного інспектора цивільного захисту та техніки безпеки Добровеличківського РВ ГУ МНС України в Кіровоградській області Александрова Ю.В.. від 12.02.2010 року (далі Припис) про обладнання складу ПММ системою раннього виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій та оповіщення персоналу і населення, чим порушив вимоги ст.8 Закону України «Про цивільну оборону»; не виконав пункт 2 розділу І Припису про проведення мікрофільмування проектно-кошторисної документації обєкта, чим порушив Закон України «Про страховий фонд документації України»; не виконав пункт 5 розділу І Припису про розробку документації на ПРУ, чим порушив ст.12 Закону України "Про захист населення і території від НС " ; не виконав пункт 6 розділу І Припису про забезпечення ПРУ нарами, чим порушив вимоги статті 12 Закону України «Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій»; не виконав пункт 7 розділу І Припису про встановлення герметичних клапанів, чим порушив вимоги статті 12 Закону України «Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій»; не виконав пункт 8 розділу І Припису щодо фарбування у відповідний колір трубопроводів ПРУ, чим порушив вимоги статті 12 Закону України «Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій»; не виконав пункт 9 розділу І Припису про встановлення фільтрів ФЯР та ФП, чим порушив вимоги статті 12 Закону України «Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій»; не виконав п1.1 розділу ІІ Припису про розробку паспорту технічного стану будівель на елеватор 1,2 із будівельними організаціями, чим порушив наказ державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики Українита державного комітету по нагляду за охороною праці; не виконав п1.2 розділу ІІ Припису про розробку технічного завдання на улаштування системи раннього виявлення надзвичайних ситуаційта оповіщення людей у разі їх виявлення, чим порушив наказ МНС України №288 від 15.05.2006 року "Про затвердження Правил улаштування, експлуатації та технічного обслуговування систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у випадку їх виникнення"; не виконав п1.3 розділу ІІ Припису про розробку проектної документації на улаштування системи раннього виявлення надзвичайних ситуаційта оповіщення людей у разі їх виникнення, чим порушив наказ МНС України №288 від 15.05.2006 року "Про затвердження Правил улаштування, експлуатації та технічного обслуговування систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у випадку їх виникнення"; не виконав п1.4 розділу ІІ Припису про підключення до централізованого пульту спостереження системи раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їхвиникнення в РВ ГУМНС, чим порушив наказ МНС України №288 від 15.05.2006 року "Про затвердження Правил улаштування, експлуатації та технічного обслуговування систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у випадку їх виникнення"; не виконав п1.6 розділу ІІ Припису про розробку та погодження в Добровеличківському РВ ГУМНС плану заходів щодо усунення недоліків, виявлених в ході перевірки, чим порушив "Правила техногенної безпеки у сфері цивільного захисту на підприємствах, в організаціях, установах та на небезпечних територіях"
Притягнений в судовому засіданні свою вину в невиконанні законних вимог посадових осіб спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади, до компетенції якого віднесено питання захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру визнав повністю, розкаявся та пояснив, що дійсно не виконав вимоги вказаного припису в звязку із недостатнім фінансуванням .
Дослідивши матеріали адміністративної справи суд прийшов до висновку, що вина ОСОБА_2 в невиконанні законних вимог посадових осіб спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади, до компетенції якого віднесено питання захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру доведена повністю, його дії судом кваліфікуються за ч.1 ст 188-16 КУпАП.
При обранні ОСОБА_2 виду та міри адміністративного стягнення, враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, обставини, що помякшують та обтяжують відповідальність. Обставиною, що помякшуює відповідальність є вчинення правопорушення особою, що раніше не притягувалася до адміністративної відповідальності, щире каяття. Обставин, що обтяжують відповідальність судом не встановлено.
З огляду на вказане, вважаю доцільним накласти на ОСОБА_2 стягнення необхідне й достатнє для його виховання та запобігання вчиненню нових правопорушень у вигляді штрафу .
Керуючись ст.ст.33-35, ст 188-16 КУпАП ,-
ПОСТАНОВИВ:
Накласти адміністративне стягнення на ОСОБА_2 у вигляді штрафу в сумі 170 (сто сімдесят) гривень (р/р 31118106700136 державний бюджет Добровеличківське УДК 23684291 МФО 823016 код 21081100) .
Строк предявлення постанови до виконання до 30.08.2011 року.
Постанова суду може бути оскаржена ( опротестована прокурором ) до апеляційного суду Кіровоградської області на протязі 10 днів з моменту її винесення, шляхом подачі апеляційної скарги через Добровеличківський районний суд Кіровоградської області .
Суддя Добровеличківського районного суду
Кіровоградської області Цоток В.В.