Постанова № 15906410, 24.05.2011, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.05.2011
Номер справи
2а/1570/2421/2011
Номер документу
15906410
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 2а/1570/2421/2011

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 травня 2011 року

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Іванова Е.А.

розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Першого заступника прокурора Приморського району и. Одеси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до Товариства з обмеженою відповідальністю «Сі Лайт ЛТД»про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700 грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт, -

ВСТАНОВИВ:

Перший заступник прокурора Приморського району м. Одеси звернувся до суду в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до Товариства з обмеженою відповідальністю «Сі Лайт ЛТД», в якому просить стягнути з останнього фінансові санкції в сумі 1700 грн.

Свої позовні вимоги мотивував тим, що в ході проведення перевірки дотримання законодавства про автомобільний транспорт у Вінницькій області, встановлено, що відповідач у порушення Закону України «Про автомобільний транспорт», надавав послуги з перевезень вантажів без оформлення документів, а саме: відсутня ліцензійна картка, неоформлений дорожній лист, в якому відсутня відмітка лікаря про проходження передрейсового медичного огляду. За здійснення вказаного порушення, постановою Територіального управління Головавтотрансінспекції в Одеській області до ТОВ «Сі Лайт ЛТД»були застосовані фінансові санкції в сумі 1700 грн., які відповідачем до теперішнього часу не сплачені, в звязку з цим позивач звернувся до суду з цим позовом та просить задовольнити його позовні вимоги, стягнувши з ТОВ «Сі Лайт ЛТД»фінансові санкції у сумі 1700 грн.

Перший заступник прокурора Приморського району м. Одеси в судовому засіданні надав заяву, в якій просив розглядати справу у порядку письмового провадження.

Представник відповідача в судове засідання не зявився, про день, час та місце слухання справи сповіщений належним чином, але про причину неявки суд не сповістив.

Враховуючи наведене, суд дійшов до висновку про можливість розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Сі Лайт ЛТД»зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Одеської міської ради 12.05.2008 року, про що свідчить Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії А01 № 504698.

Ліцензією Міністерства транспорту та звязку України серії АВ № 462793, виданого 19.03.2009 року, ТОВ «Сі Лайт ЛТД»надано дозвіл на здійснення внутрішніх перевезень вантажів автомобілями, причепами та напівпричепами.

15.07.2010 року державними інспекторами відділу державного контролю Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Демчик Я.М. та Кравчук О.І. на виконання завдання на перевірку від 15.07.2010 року № 062839, на автодорозі Вінниця-Немирів с. Вороновиця була здійснена перевірка транспортного засобу, марки FREIGHILINR, номерний знак НОМЕР_1, який належить ТОВ «Сі Лайт ЛТД», щодо стану дотримання законодавства про автомобільний транспорт.

За результатом вказаної перевірки був складений акт № 0186364 від 15.07.2010 року, який засвідчив факт порушення водієм вищевказаного автомобіля, що перевірявся Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: надання послуг з перевезенням вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтею 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: не оформлений подорожній лист, в якому відсутній штамп медичного працівника про проходження водієм перед рейсового медичного огляду та відсутні ліцензійні картки на автомобіль та причіп марки DENNISSON д/н НОМЕР_2.

Відповідачу ТОВ «Сі Лайт ЛТД»на адресу його знаходження, (м. Одеса, Сабанєєв міст 5/7 кв. 6) було направлено запрошення на розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт від 06.09.2010 року № 4107/02, у якому зазначено, що розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт відбудеться 15.09.2010 року з 10.00 год. до 14.00 год. (а.с.10).

На підставі вказано акту тимчасово виконуючим обовязки начальника Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області була прийнята постанова від 15.09.2010 року про застосування до ТОВ «Сі Лайт ЛТД» фінансових санкцій в сумі 1700 грн. за порушення Закону України «Про автомобільний транспорт»(а.с.7).

Як встановлено судом, доказів про сплату суми вищевказаних санкцій відповідачем не надано.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт»в складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонує урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, який здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, що провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт.

Відповідно до п. 1 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 року за № 1190 урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується є Головна державна інспекція на автомобільному транспорті.

Пунктом 4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті (далі «Головавтотрансінспекція»), затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004р. за №1190, передбачено, що Головавтотрансінспекція, як урядовий орган державного управління, відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів.

Пунктом 20 Положення визначено, що Головавтотрансінспекція є юридичною особою, має самостійний баланс, реєстраційні рахунки в установах Державного казначейства, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням.

Згідно з вимогами пункту 8 цього ж Положення, Міністерство транспорту та зв'язку України наказом від 14.12.2005р. №888 затвердило Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (далі «Положення»), яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 28.12.2005р. за №1573/11853.

Відповідно до п. 1 Положення територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (далі - територіальні управління) в областях, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі є територіальними структурними підрозділами Головавтотрансінспекції без права юридичної особи, утворюються відповідно до Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2004 року N 1190, мають печатку зі своїм найменуванням і зображенням малого Державного Герба України.

Пунктом 4,5 Положення визначено, що основними завданнями територіальних управлінь Головавтотрансінспекції у відповідному регіоні визначено здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання усіх форм власності вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування, територіальні управління Головавтотрансінспекції відповідно до покладених на них завдань здійснюють державний контроль за суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування.

Відповідно до ст. 47 Закону України «Про автомобільний транспорт»до внутрішніх перевезень вантажів відносяться перевезення вантажів між пунктами відправлення та призначення, розташованими в Україні, та комплекс допоміжних операцій, пов'язаних з цими перевезеннями, а також технологічні перевезення вантажів, що здійснюються в межах одного виробничого об'єкта без виїзду на автомобільні дороги загального користування.

Згідно ст. 50 Закону України «Про автомобільний транспорт»Договір про перевезення вантажу автомобільним транспортом укладається відповідно до цивільного законодавства між замовником та виконавцем у письмовій формі (договір, накладна, квитанція тощо).

Відповідно до ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт»автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. Документами для юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є: для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.

Відповідно до ст. 16 Закону України «Про дорожній рух», яка передбачає основні права та обовязки водія транспортного засобу, водій транспортного засобу зобовязаний мати при собі серед інших документів, дорожні (маршрутні) листи.

Згідно ст. 18 Закону України «Про дорожній рух», з метою організації безпечної праці та ефективного контролю за роботою водіїв транспортних засобів автомобільні перевізники зобов'язані здійснювати організацію та контроль за своєчасним проходженням водіями медичного огляду.

Відповідно до п.п. 1.1. п. 1 Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів затверджений наказом Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства внутрішніх справ України від 5 червня 2000 р. N 124/345 (далі Положення), медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів проводиться з метою визначення здатності кандидатів у водії та водіїв до безпечного керування транспортними засобами. Зазначений огляд включає: попередні, періодичні, щозмінні передрейсові та післярейсові огляди, а також позачергові огляди, викликані необхідністю.

Підпунктом 1.4. п. 1 Положення передбачено, що щозмінному передрейсовому та післярейсовому медичним оглядам підлягають водії транспортних засобів підприємств, установ та організацій усіх форм власності.

Згідно п.п. 5.3. п. 5 Положення результат проведеного щозмінного передрейсового та післярейсового медичних оглядів фіксується в Журналі щозмінного передрейсового та післярейсового медичних оглядів водіїв, після чого в шляховому листі ставиться штамп з висновком про придатність до керування транспортом.

Судом встановлено, що також підтверджується актом перевірки, що водій ТОВ «Сі Лайт ЛТД»здійснював перевезення вантажу без належно оформленого дорожнього листа, а саме в дорожньому листі була відсутня відмітка лікаря про проходження перед рейсового медичного огляду, а також відсутня ліцензійна картка, тобто встановлено порушення ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», санкція за яке передбачена статтею 60 цього Закону.

Відповідно до ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону до перевізників застосовується штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно п. 18 ст. 1 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільний перевізник - фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.

Відповідно до п. 28 «Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті загального користування», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року № 1567 фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Судом встановлено, що постанова про накладення штрафу у розмірі 1700 грн. була направлена на адресу відповідача «Сі Лайт ЛТД», про що свідчить супровідний лист від 16.09.2010 року № 4338/02 (а.с.9), проте до теперішнього часу сума фінансової санкції, застосована до відповідача ним не сплачена.

За таких обставин, суд приходить до висновку про необхідність задоволення позову та стягнення з ТОВ «Сі Лайт ЛТД»фінансової санкції в сумі 1700 грн.

Керуючись Законом України «Про автомобільний транспорт», «Про дорожній рух», Постановою Кабінету Міністрів України про затвердження «Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті загального користування»ст.ст. 158, 160, 163 КАС України суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов першого заступника прокурора приморського району и. Одеси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до Товариства з обмеженою відповідальністю «Сі Лайт ЛТД»задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженною відповідальністю «Сі Лайт ЛТД»(місце знаходження: м. Одеса Сабанєєв міст буд. 5/7 кв. 6 код 35929119) фінансові санкції в сумі 1700грн. на користь держави на розрахунковий рахунок 31117106700002, МФО 828011, отримувач УДК в Одеській області КОД 23213460, код платежу 21081100.

Постанова набирає законної сили відповідно до ст.254КАС України.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подано протягом десяти днів після отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Е.А. Іванов

24 травня 2011 року