ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 квітня 2011 р. № 2а-337/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Запотічного І.І.,
за участю секретаря судового засідання Жарської І.М.
представника позивача Матюшко Х.М.
представників відповідача Рикової К.Є., Пігович В.Г.
розглянувши у відкритому судовому з асіданні у місті Львові справу за позовом Державної податкової інспекції у Галицькому районі м.Львова до Товариства з обмеженою відповідальністю «Сюрприз»про стягнення заборгованості -
в с т а н о в и в :
ДПІ у Галицькому районі м.Львова звернулась в суд з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Сюрприз»та просить з підстав, наведених у ньому, стягнути з відповідача 19925,65 грн. заборгованості.
Позивачем подано уточнення позовних вимог № 5084/10-010 від 05.04.11 року відповідно до якого, просить стягнути з відповідача суму податкового боргу в розмірі 13295,92 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач неналежним чином виконує вимоги щодо сплати податків та зборів передбачених Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
В судовому засіданні представник позивача Матюшко Х.М. позовні вимоги підтримала, навела пояснення, аналогічні викладеним у позовній заяві, просила позов задовольнити.
Представники відповідача Рикова К.Є. та Пігович В.Г. в судовому засіданні проти позову заперечили. Просили в його задоволенні відмовити.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін та дослідивши докази по справі, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, мотивуючи це наступним.
Відповідно до ст.16 Податкового кодексу України платники податків зобовязані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до ст.41 Податкового кодексу України контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, є органи державної податкової служби.
На момент виникнення спірних правовідносин спеціальним законом з питань оподаткування, який установлював порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обовязкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначив процедуру оскарження дій органів стягнення був Закон України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетними та державними цільовими фондами»№ 2181-ІІІ від 21 грудня 2000 року, з наступними змінами і доповненнями (далі Закон № 2181-ІІІ).
Судом встановлено, що податковим органом проведено перевірку ТзОВ «Сюрприз»щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу в результаті якої, складено Акт перевірки № 021835 від 22.04.2010 року про порушення п.1, п.2, п.9, п.12, п.13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме:
- порушення порядку проведення розрахунків;
- не проведення розрахункових операцій через реєстраторів розрахункових операцій та невидача розрахункового документа;
- невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО
- не забезпечення щоденного друку фіскальних звітних чеків.
На підставі вищезазначеного акта перевірки позивачем винесено рішення про застосування штрафних санкцій № 0002883311 від 29.06.2010 року про застосування штрафних санкцій до ТзОВ «Сюрприз»на загальну суму 13295,92 грн.
Згідно ст. 25 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 01.06.2000 N 1776 суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до відповідного місцевого бюджету за місцем їх реєстрації в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
У відповідності до вимог, ч.1 ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.72 КАС України.
Однак, висновки в акті перевірки не спростовані відповідачем, хоча судом вимагались від останнього докази в спростування обставин, внаслідок яких були застосовані штрафні санкції.
Як передбачено ч.5 ст.17 цього ж Закону, у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Відповідач не представив доказів вжиття заходів до сплати застосованих штрафних санкцій та не подав доказів в спростування вимог позивача, а тому дана сума підлягає стягненню за рішенням суду.
Таким чином, з врахуванням викладених обставин, суд приходить до висновку, що позов є обґрунтованим та підставним, а тому підлягає до задоволення.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст.94 КАС України, а саме частин 2, 3 та 4, такі не належить стягувати з відповідача.
Керуючись ст.ст. 17, 18, 49, 51, 94, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Сюрприз»(ЄДРПОУ 06725046) в дохід Державного бюджету України 13295 (тринадцять тисяч двісті девяносто пять) гривень 92 коп. фінансових санкцій.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення.
У разі застосування судом ч.3 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови виготовлено 11.04.2011 р.
Суддя Запотічний І.І.