ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
13 квітня 2011 р. (11:14) Справа №2а-3283/11/0170/2 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Яковлєва С.В., при секретарі Дрягіні В.П.,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Сакської обєднаної державної податкової інспекції в АР Крим
до Виробничого кооперативу «Ритм»
про стягнення заборгованості в сумі 34412,55 грн.,
за участю представників:
від позивача - не зявився
від відповідача не зявився
Суть спору: Сакська обєднана державна податкова інспекція в АР Крим (далі позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим про стягнення з Виробничого кооперативу «Ритм» (далі відповідач) заборгованості в сумі 34412,55 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем несвоєчасно провадиться сплата узгодженого податкового зобовязання з земельного податку.
У судове засідання, яке відбулось 13.04.2011 року, позивач явку свого представника не забезпечив, про час, дату та місце його проведення був повідомлений належним чином, 11.04.2011 року від нього надійшло клопотання про розгляд справи за відсутності його представника у звязку з не можливістю явки та підтримання позовних вимог у повному обсязі.
Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час, дату та місце його проведення був повідомлений належним чином, заперечення на позовну заяву, а також клопотання про розгляд справи за його відсутності до суду не надав, про причини неявки суд не повідомив.
Суд, враховуючі клопотання позивача, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості його участі у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи клопотання про неможливість розгляду справи за відсутності його представника, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим продовжити розгляд справи на підставі наявних доказів.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідач 29.12.1998 року зареєстрований Виконавчим комітетом Сакської міської ради АР Крим як юридична особа, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію, та був платником податків та зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування» (в редакції, яка діяла на момент виникнення у відповідача заборгованості).
Згідно зі статтею 4 Закону України «Про систему оподаткування» (в редакції, яка діяла на момент виникнення у відповідача заборгованості) платниками податків і зборів (обовязкових платежів) були юридичні особи, на яких відповідно до Законів України був покладений обовязок сплачувати податки і збори.
Пунктом 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (в редакції, яка діяла на момент виникнення у відповідача заборгованості) було встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку вказує у податковій декларації.
Згідно з пунктом 5.3.1 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків був зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.
Статтею 9 Закону України «Про систему оподаткування» було встановлено, що платники податків були зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку були передбачені Законом України «Про плату за землю» від 03.07.1992 року № 2535 ХІІ.
Відповідно до ст. 2 Закону (що діяв на момент виникнення у відповідача заборгованості) використання землі в Україні є платним. Плата за землю здійснюється у вигляді земельного податку чи орендної плати, що визначаються в залежності від грошової оцінки земель. Власники земельних ділянок (паїв) і землекористувачі згідно з ч.2 ст. 2 Закону України «Про плату за землю» сплачують земельний податок.
Статтею 15 даного нормативно-правового акту передбачалось, що власники землі і землекористувачі платять земельний податок з дня виникнення права власності чи права користування земельною ділянкою.
Відповідно до ст. 13 Закону підставою для нарахування земельного податку були дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.
Згідно зі ст. 14Закону України «Про плату за землю» платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислювали суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подавали відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняло від обов'язку подання щомісячних декларацій Платник податків мав право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняло його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним.
Відповідачем до Сакської обєднаної державної податкової інспекції в АР Крим 27.01.2010 року подано податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності № 1228 на 2010 рік на загальну суму 43231,79 грн., відповідно до якого орендна плата за землю згідно з договором оренди за січень 2010 року складала 3638,94 грн., а з лютого до грудня 2010 року 3599,35 грн. щомісяця.
Також, відповідачем надані уточнюючи розрахунки № 31362 від 29.10.2010 року та № 35124 від 16.12.2010 року, згідно з якими орендна плата за землю за вересень 2010 року склала 3642,54 грн., за жовтень 2010 року 3703,73 грн., за листопад 2010 року 3617,34 грн. та за грудень 2010 року 3610,15 грн.
Крім того, Виробничим кооперативом «Ритм» до позивача 27.01.2010 року подано податковий розрахунок земельного податку за 2010 рік, відповідно до якого сума земельного податку за 2010 рік склала 589,15 грн., у тому числі за січень-листопад 2010 року по 49,10 грн. щомісяця та у грудні 2010 року 49,05 грн.
У звязку з несплатою відповідачем в порядку та строки визначені податковим законодавством орендної плати за землю та земельного податку з квітня по грудень 2010 р року, за ним виникла заборгованість в загальній сумі 33012,36 грн.
Позивачем 06.08.2010 року, 01.11.2010 року, 30.11.2010 року, 28.12.2010 року проведені невиїзні документальні перевірки своєчасності сплати погодженої суми податкового зобовязання по ринковому збору, за результатами яких встановлено несвоєчасне погашення узгодженого податкового зобовязання з ринкового збору.
На підставі зазначених актів перевірки позивачем прийняті податкові повідомлення-рішення № 0003091503 від 18.08.2010 року на суму 375,17 грн., № 0003101503 на суму 29,39 грн. від 18.08.2010 року, № 0004491503 на суму 27,00 грн. від 15.11.2010 року, № 0004501503 на суму 53,81 грн. від 15.11.2010 року, № 0004961503 на суму 55,15 грн. від 13.12.2010 року та № 0000061503 на суму 17,89 грн. від 14.01.2011 року.
Зазначені податкові повідомлення-рішення отримані відповідачем, що підтверджується матеріалами справи.
Відповідачем в порядку ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України не надано доказів того, що податкові повідомлення-рішення прийняті з порушенням вимог діючого законодавства.
Відповідно до ч. 2 ст. 5 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
На час розгляду справи набрав чинності Податковий кодекс України, п.п. 14.1.175. п. 14.1. ст. 14 якого податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Таким чином, враховуючи узгодження в порядку, встановленому законом, який діяв на момент виникнення у відповідача заборгованості, станом на день розгляду справи відповідач має податковий борг в загальній сумі 34412,55 грн.
Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» одним із завдань органів податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обовязкових платежів).
Згідно з п.п. 20.1.18 п. 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Приймаючи до уваги те, що відповідач не надав заперечення проти позову та, у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав доказів сплати податкового боргу в сумі 34412,55 грн., суд вважає, що позовні вимоги належить задовольнити.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з розрахункових рахунків Виробничого кооперативу «Ритм» (96500, АР Крим, м.Саки, вул. Вокзальна, 1а, ЄДРПОУ 22292753, р/р 2600130134 у Філії Сакського відділення № 4 ВАТ Ощад м. Саки):
- на користь місцевого бюджету м. Саки (код податку 13050200 на р/р 33214812700021 в ГУ ДКУ в АРК, м. Сімферополь, МФО 824026) 32570,51грн. податковий борг з орендної плати з юридичних осіб;
- на користь місцевого бюджету м. Саки (код податку 13050100 на р/р 33215811700021 в ГУ ДКУ в АРК, м. Сімферополь, МФО 824026) 441,85 грн. податковий борг із земельного податку з юридичних осіб;
- на користь місцевого бюджету м. Саки (код податку 16010500 на р/р 33217831700021 в ГУ ДКУ в АРК, м. Сімферополь, МФО 824026) 1400,00 грн. податковий борг з ринкового збору.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Яковлєв С.В.