ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
26 квітня 2011 р.
(17:20) Справа №2а-3980/11/0170/19 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді Кузнякової С.Ю.,
при секретарі Устіновій І.В.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
,
за позовом Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим
до Приватного підприємства "Стилар"
про стягнення заборгованості,
Суть спору: Державна податкова інспекція в м. Сімферополі АР Крим звернулося до Окружного адміністративного суду АР Крим до Приватного підприємства "Стилар" про стягнення заборгованості з податку на додану вартість та штрафних санкцій у розмірі 101 191, 34 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що Приватне підприємство "Стилар" порушило вимоги Закону України “Про систему оподаткування”, Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” в наслідок чого за ним склалася заборгованість з податку на додану вартість у сумі 101 191, 34 грн. Заборгованість відповідачем у добровільному порядку не сплачується.
Представник позивача у судове засідання не зявився, скерував на адресу суду клопотання про розгляд справи у його відсутність, на позовних вимогах наполягав.
Представник відповідача до суду не зявився, про час та місце судового засідання повідомлений належним чином. Будь-яких клопотань суду не направив, заперечень на позов не надав.
Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність представника позивача відповідно до заявленого ним клопотання та у відсутність представника відповідача, керуючись ст. 128 КАС України, на підставі наявних доказів.
Розглянув матеріали справи, дослідив докази, надані позивачем, всебічно і повно з'ясував всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінив докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство "Стилар" 13.10.2008 року зареєстроване виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим як юридична особа, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію серії А01 №145619 та перебуває на обліку в Державній податковій інспекції в м. Сімферополі АР Крим з 14.10.2008 року № 42421.
Відповідно до положень статті 4 Закону України “Про систему оподаткування ” ( який діяв на момент подання податкової декларації та виникнення заборгованості відповідача ( далі Закон України “Про систему оподаткування ” ), платниками податків і зборів (обовязкових платежів) є юридичні особи, на яких відповідно до Законів України покладений обовязок сплачувати податки і збори.
Згідно з п.п. 3 п. 1 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування” платники податків і зборів ( обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів ( обовязкових платежів) у встановлені законом терміни.
Пунктом 4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” ( який діяв на момент виникнення спірних правовідносин ( далі Закон України № 2181-Ш від 21.12.2000 р.)) встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку вказує у податковій декларації.
Порядок, підстави та строки сплати податку на додану вартість, надання податкової звітності встановлювався Законом України “Про податок на додану вартість ” від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР (що діяв на момент виникнення спірних правовідносин).
Згідно з п. 7.8. статті 7 Закону України “Про податок на додану вартість” податковим періодом є один календарний місяць.
Відповідно до п. 5.1. статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Згідно з пунктом 5.3.1 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.
Відповідно до пункту 10.2 статті 10 Закону України “Про податок на додану вартість” платники податку, відповідають за дотримання достовірності та своєчасності визначення сум податку, а також за повноту та своєчасність його внесення до бюджету відповідно до закону.
П.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України № 2181-Ш від 21.12.2000 р. передбачено, що узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Актом № 3966/23-7 від 25.03.2010 року про результати планової виїзної перевірки відповідача з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 14.10.2008 року по 31.12.2009 року встановлено порушення : п.п.4.1.1 п.4.1 ст.4 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” №283/97-ВР від 22.05.97р. зі змінами та доповненнями, в результаті чого занижено податок на прибуток у періоді, що перевірявся, на загальну суму 4271 грн., у тому числі за 3-й квартал 2009 р. - 4271 грн.; порушено п.п.7.2.6 п.7.2, п.п. 7.4.5 п. 7.4 ст.7 ЗУ „ Про податок на додану вартість" №168/97- ВР від 03.04.97р. зі змінами та доповненнями, в результаті чого занижено податок на додану вартість у періоді, що перевірявся, на загальну суму 69143 грн., у тому числі за серпень 2009року в сумі 69143 грн.; порушено п.п. 4.2.1 п. 4.2 ст. 4 Закону України № 889-ІУ від 22.05.03р. “Про податок з походів фізичних осіб”, в результаті чого допущено порушення вимог податкового законодавства під час перевірки питань щодо правильності утримання та своєчасності перерахування податку з доходів фізичних осіб до бюджету в періоді, що перевірявся, на загальну суму 428,40 грн.; порушено ст.15 Декрету Кабінету Міністрів “Про місцеві податки і збори” від 20.05.1993р., №56-93 та Рішення сесії міської Ради від 29.10.02р. № 44 Про Положення “Про механізм стягнення та порядок сплати комунального податку” зі змінами та доповненнями, в результаті чого донараховане податкове зобов'язання по комунальному податку у сумі 1,70 грн. за 4-й квартал 2008р.
На підставі акту № 3966/23-7 від 25.03.2010 року ДПІ в м. Сімферополі АР Крим винесене податкове повідомлення-рішення № 0019352301/0 від 31.03.2010 року в сумі 103714,50 грн.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач частково сплатив суму податкового зобов'язання у розмірі 8057, 89 грн.
Відповідач самостійно визначив податкове зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 3751,00 грн. про що свідчать податкова декларація з податку на додану вартість за 3 місяць 2010 від 20.04.2010 ( а. с. 23-25).
Крім того, на підставі вище зазначеного акту № 3966/23-7 від 25.03.2010 року відповідно до п.п. 17.1 ст. 17 ЗУ " Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" до відповідача застосовані штрафні санкції у розмірі 93,82 грн., про що свідчить податкове-повідомлення рішення від 10.06.2010 року № 0008771502/0 (а.с. 26).
На підставі акту № 18735/15-2-36166010 про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності, 02.12.2010 року ДПІ в м. Сімферополі АР Крим податковим повідомленням-рішенням № 0020341502/0 за порушення п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України № 2181-Ш від 21.12.2000 р. визначило суму податкового зобовязання з ПДВ з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 510 грн., яке отримане відповідачем, про що свідчить відмітка на корінці податкового повідомлення-рішення.
За результатами невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати податку на додану вартість до бюджету по декларації № 26248 від 22.03.2010 року та згідно податкового повідомлення рішення № 0019352301 від 31.03.2010 року виявлені порушення згідно з п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21 грудня 2000 року № 2181, про що складено акт №10542/15-2/36166010 від 09.09.2010 року (а.с. 34) і на підставі складеного акту перевірки винесені податкові повідомлення-рішення від 17.09.2010 № 0015301502 на суму 586,02 грн. та № 0015291502/0 на суму 593,89грн., які отримані відповідачем 20.09.2010, про що свідчить повідомлення про вручення (а.с. 35).
Податкові повідомлення-рішення відповідачем не оскаржені, не скасовані, не визнані протиправним у встановленому законному порядку.
Таким чином, станом на день розгляду справи, загальна заборгованість відповідача перед Державним бюджетом України складає 101191,34 грн., з яких заборгованість з узгодженого податкового зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 61085,11 грн. та заборгованість зі сплати штрафних санкцій у розмірі 40106,23 грн.
На час розгляду справи набрав чинність Податковий Кодекс України, відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 якого, органи державної податкової служби мають право: звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно до п.п.41.1.1 п .41.1 ст.41 зазначено, що контролюючими органами є органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Відповідно до п. 41.5 ст. 41 Податкового Кодексу України органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.
Приймаючи до уваги те, що відповідач у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав доказів сплати заборгованості з ПДВ в сумі 101191,34 грн., суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Враховуючи, що позивач не здійснював судових витрат по справі, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст. ст. 160-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити у повному обсязі.
2.Стягнути з Приватного підприємства "Стилар" (95493, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Монтажна, 10-г, п/р 26005223345900 в АТ "УкрСиббанк", МФО 351005, ЄДРПОУ 36166010 та п/р 26008000000142 в СФ АБ "Синтез", м. Сімферополь) на користь державного бюджету м. Сімферополя (код платежу 14010100, п/р 31114029700002 у ГУ ДКУ в АР Крим, ЄДРПОУ 34740405, МФО 824026) заборгованість у розмірі 101191,34 грн.,з яких заборгованість з узгодженого податкового зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 61085,11 грн. та заборгованість зі сплати штрафних санкцій у розмірі 40106,23 грн.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Кузнякова С.Ю.