Справа № 2-110
2008рік
Р І Ш Е Н НЯ
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
8 лютого 2008 року Куйбишевський районний суд Запорізької області
в складі:
головуючого судді Андрєєвої Л.В.
при секретарі Костенко А.В.
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства “Запоріжжяобленерго” в особі Куйбишевського району електричних мереж до ОСОБА_1 про стягнення збитків завданих без обліковим використанням електричної енергії в сумі 11389 гривень 36 копійок,
В С Т А Н О В И В:
В січні 2008 року позивач ВАТ “Запоріжжяобленерго”в особі Куйбишевського району електричних мереж звернувся з позовом до суду до відповідача ОСОБА_1 , в якому просить стягнути з відповідача 11389 гривень 36 копійок в рахунок відшкодування збитків, завданих внаслідок без облікового користування електричною енергією та судові витрати в розмірі 143, 89 гривень.
Позивач вказував ,що під час перевірки стану електрообладнання в будинку АДРЕСА_1 , що належить відповідачу ОСОБА_1 (особистий рахунок НОМЕР_1) проведеної 19 грудня 2007 року представниками Куйбишевського РЕМ встановлено, що він шляхом використання “ штучного нуля” безобліково споживав електричну енергію, що є порушенням Правил користування електричною енергією для населення , затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 року № 1357, про що було складено акт № 00091099.
Відповідно до п.5 Методики обчислення розміру відшкодування, завданих енергопостачальнику внаслідок порушення споживачами Правил користування електричної енергії, затвердженої постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 22 листопада 1999 року №1416, яка діяла до 4 травня 2006 року та підпункту “г” пункту 3.3 , розділу 3 методики визначення обсягу та вартості електричної енергії , затвердженої постановою національної комісії регулювання електроенергетики України від 4 травня 2006 року № 562 , яка діє до цього часу, розмір збитків обчислюється з дати останньої технічної перевірки електроустановки до дня усунення порушення ,але не більше ніж за три роки.
Згідно даних програми”Побут”, остання технічна перевірка електроустановки споживача ОСОБА_1 , перед складанням акту проводилась 26 січня 2005 року при плановій заміні лічильника, таким чином розмір збитків, завданих ВАТ “ Запоріжжяобленерго” в особі Куйбишевського РЕМ за час з 29 квітня 2004 року по 4 липня 2006 року складає 4993,96 грн., а розмір збитків за час від 5 липня 2006 року по 19 грудня 2007 року становить 6395,40 грн. Загальна сума збитків за період з 26 січня 2005 року по 19 грудня 2007 року складає 11389,36 гривень.
Відповідач ОСОБА_1 позов визнав,про що надав суду письмову заяву, при цьому пояснив, що він дійсно без обліку використовував електричну енергію шляхом використання “штучного нуля” для зменшення показників електролічильника. ОСОБА_1 просить суд зменшити розмір відшкодування завданих збитків, в зв'язку з тяжким матеріальним становищем.
Виходячи з наведеного ,суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України, при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 ЦПК України,згідно якої у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Матеріалами справи встановлено, що відповідач ОСОБА_1 згідно акту №00091099 від 19 грудня 2007 року про порушення Правил користування електричною енергією побутовим споживачем, порушив Правила користування електричною енергією,шляхом використання “ штучного нуля” безобліково споживав електричну енергію. Згідно розрахунку розміру відшкодування збитків, завданих енергопостачальнику в наслідок порушення Правил користування електричною енергією для населення, розмір збитків складає 11389 гривень 36 копійок.
Відповідно до ст.1166 ЦК України, майнова шкода, завдана неправомірними діями юридичній особі відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Таким чином , визнання відповідачем пред”явленного позову не суперечить закону , не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб .
Суд, враховуючи матеріальне і сімейне становище відповідача , вважає можливим зменшити розмір відшкодування шкоди .
Керуючись ст. ст.1166,1193 ЦК України , ст. ст. 130,174 ЦПК України , суд-
ВИРІШИВ :
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Відкритого акціонер-ного товариства “Запоріжжяобленерго”в особі Куйбишевського району електричних мереж на розрахунковий рахунок № 260383141410 в “ Філія - Запорізьке обласне управління ВАТ “Державний ощадний банк України”, МФО 313957, ЄДРПОУ ВАТ “ЗОЕ” 00130926 - 2000 ( дві тисячі) гривень збитків і 113(сто тринадцять) гривень 89 ( вісімдесят дев'ять) копійок держмита та 30 ( тридцять) гривень витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи на розрахунковий рахунок № 260064158 МФО 313827 в ЗОД " Райффайзен Банк Аваль" м. Запоріжжя , код ОКПО 00130926, а всього 2143(дві тисячі сто сорок три) гривень 89 ( вісімдесят дев'ять) копійок.
Рішення може бути оскаржене в апеляційний суд Запорізької області шляхом подачі в 10- денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
Суддя: Андрєєва Л.В.
Судове рішення № 1589282, Кам’янський районний суд Запорізької області (до 25.04.2025 - Куйбишевський районний суд Запорізької області) було прийнято 08.02.2008. Форма судочинства - Цивільне, форма рішення - Рішення. На цій сторінці ви зможете знайти корисні дані про це судове рішення. Ми забезпечуємо зручний та швидкий доступ до поточних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі останніх судових прецедентів. Наша база даних включає повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам зручно знаходити корисні дані.
Це рішення відноситься до справи № 2-110/2008. Компанії, які зазначені в тексті цього судового документа: