ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
=====
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
| "20" лютого 2008 р. | 11:00 | Справа № 17/43/08
Господарський суд Миколаївської області, головуючий суддя Коваль С.М., при секретарі Вязовський М.А., за участю представників сторін: від позивача: Давідченко І.М., довіреність № 50/9/10-00 від 10.01.2008 року від відповідача: не з?явився, В судовому засіданні присутній ОСОБА_1 розглянувши у відкритому судовому засіданні справу № 17/43/07 за позовом Державної податкової інспекції у Заводському районі м. Миколаєві, м. Миколаїв, вул. Галини Петрової, 2-А, до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, АДРЕСА_1, про стягнення боргу з єдиного податку,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся з адміністративним позовом про стягнення заборгованості по внескам з відповідача - фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення боргу з єдиного податку. Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа ОСОБА_2 (далі -Відповідач) зареєстрований виконавчим комітетом Миколаївської міської ради 21.04.2006 року за номером 25220000000017942. Відповідач взятий на облік як платник податків в ДПІ у Заводському районі м. Миколаєва 27.04.2006 року № 705. 27.04.06 р. Відповідачем було подано до ДПІ у Заводському районі м. Миколаєва Заяву про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності № 926, згідно з якою відповідач просив перевести його на спрощену систему оподаткування на 2006 р. та обрав вид діяльності "74.70 Діяльність, пов'язана з очисткою та прибиранням приміщень". Застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності регулюється Указом Президента України від 3 липня 1998 р. N 727 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" (в редакції Указу Президента України від 28 червня 1999 р. N 746 (далі - Указ), що має статус законодавчого акта, статтею 2 якого встановлено, що ставка єдиного податку у фіксованих сумах для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 та більше 200 грн. на місяць. Крім того, цією статтею визначено, що фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності самостійно приймають рішення щодо обрання способу оподаткування доходів за єдиним податком шляхом придбання Свідоцтва про сплату єдиного податку. Дня переходу на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єкт малого підприємництва подає до податкового органу письмову заяву, таким чином він погоджується ті сплату єдиного податку на відповідний вид діяльності, у сумі, встановленій місцевою радою. Тобто 5 цих підстав сума єдиного податку вважається узгодженою, а платник податку зобов'язаний сплатити суму податкового зобов'язання в строки не пізніше 20 числа місяця, наступного за тим, в якому здійснювалась попередня сплата єдиного податку (абз.6 п.2 Указу) Таким чином, Указом визначено граничний строк сплати єдиного податку. У заяві про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності відповідач зазначив дату переходу на спрощену систему оподаткування та підтвердив граничні терміни сплати єдиного податку та суму єдиного податку, належної до щомісячної сплати. Рішенням Миколаївської Міської ради від 13.06.2003р. № 12/43 для виду діяльності "74.70 Діяльність, пов'язана з очисткою та прибиранням приміщень" встановлено ставку єдиного податку в розмірі 20,00 грн. Однак, в порушення вимог чинного податкового законодавства (абз.6 п.2 Указу), Відповідач не сплатив в установлені строки суму податкового зобов'язання з єдиного податку, в результаті чого заборгованість Відповідача перед бюджетом по сплаті єдиного податку складає 80,00 грн. а саме: 20,00 грн. - податкове зобов'язання по сплаті єдиного податку по строку сплати 20.08.2006р; 20,00 грн. - податкове зобов'язання по сплаті єдиного податку по строку сплати 20.09.2006р; 20,00 грн. - податкове зобов'язання по сплаті єдиного податку по строку сплати 20.10.2006р; 20,00 грн. - податкове зобов'язання по сплаті єдиного податку по строку сплати 21.11.2006р; Відповідно до пп. 5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону №2181, "узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статгею, визнається сумою податкового боргу платника податків". Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. З Закону №2181, "активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду". Відповідач на момент звернення до суду суму заборгованості у встановлені строки добровільно не сплатив. Таким чином, позовні вимоги Державної податкової інспекції у Заводському районі м. Миколаєві обґрунтовані та підлягають задоволенню в повному обсязі. Керуючись ст. ст. 161-163 КАС України, господарський суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити повністю. 2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, АДРЕСА_1, (код НОМЕР_1) 80 грн., заборгованості по внескам на користь місцевого бюджету Заводського району м.Миколаїва(р/р 34210379700003, код платежу 16050200, ГУДК у Миколаївській області, МФО 826013, ОКПО 23626096)
Постанова набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня її проголошення, якщо не подано заяву про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду скарги. Постанову може бути оскаржено в порядку, встановленому ст. 186 КАС України.
|