Ухвала суду № 15868964, 30.05.2011, Господарський суд Сумської області

Дата ухвалення
30.05.2011
Номер справи
19/96-10
Номер документу
15868964
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

30.05.11 Справа №19/96-10. Господарський суд Сумської області у складі судді Спиридонової Н.О., при секретарі Щербак С.В.,

за участю представників сторін:

кредитора ДПІ в м.Суми ОСОБА_1 (довіреність №47845/9/10-009 від 25.06.2010р.)

ліквідатор - не зявився

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні господарського суду Сумської області матеріали справи № 19/96-10

за заявою кредитора Управління Пенсійного фонду України в Зарічному районі м.Суми

до боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю «Архітектурно будівельна компанія «Наше місто» (м.Суми, вул.Миргородська, 1, ід. код 34012506)

про банкрутство,

встановив:

Ухвалою господарського суду Сумської області від 29.09.2010 р. порушено провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Архітектурно-будівельна компанія «Наше місто».

Постановою господарського суду Сумської області від 21.10.2010р. боржника визнано банкрутом, відкрита ліквідаційна процедура, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Курбанова Н.В.

До суду звернувся ліквідатор Курбанов Н.В. з клопотанням про затвердження звіту ліквідатора по справі №19/96-10.

Ухвалою суду від 25.03.2011р. було призначено розгляд звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута в судове засідання на 28.04.2011р.

Ухвалою суду від 28.04.2011р. у звязку з неявкою учасників провадження у справі (в тому числі представника ініціюючого кредитора УПФУ в Зарічному районі м.Суми) розгляд звіту ліквідатора було відкладено на 30.05.2011р.

30.05.2011р. в судове засідання ліквідатор та представник ініціюючого кредитора - УПФУ в Зарічному районі м.Суми не зявились, про причини неявки належним чином суд не повідомили.

Крім того, при перевірці звіту ліквідатора судом встановлено, що на запит ліквідатора щодо наявності заборгованості підприємства банкрута з оплати праці, кількості працівників у боржника, розміру фонду оплати праці, ініціюючий кредитор УПФУ в Зарічному районі м.Суми дав відповідь №919/8-28 від 20.01.2011р. щодо неможливості надання ліквідатору вказаної інформації з тих мотивів, що вона є конфіденційною.

Разом з тим, суд вважає відмову ініціюючого кредитора у наданні інформації ліквідатору неправомірною, враховуючи наступне.

Згідно статті 25 Закону «України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»

Ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження:

приймає до свого відання майно боржника, вживає заходів по забезпеченню його збереження;

виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута;

здійснює інвентаризацію та оцінку майна банкрута згідно з законодавством;

аналізує фінансове становище банкрута;

виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута;

очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу;

пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення дебіторської заборгованості банкруту;

має право отримувати кредит для виплати вихідної допомоги працівникам, що звільняються внаслідок ліквідації банкрута, який відшкодовується в першу чергу згідно зі статтею 31 цього Закону за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута;

з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю. Виплата вихідної допомоги звільненим працівникам банкрута провадиться ліквідатором у першу чергу за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута або отриманого для цієї мети кредиту;

заявляє в установленому порядку заперечення по заявлених до боржника вимогах поточних кредиторів за зобов'язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство, і є неоплаченими;

з підстав, передбачених частиною десятою статті 17 цього Закону, подає до господарського суду заяви про визнання недійсними угод боржника;

вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб;

передає у встановленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню;

реалізує майно банкрута для задоволення вимог, включених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом;

повідомляє про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надає державному органу з питань банкрутства інформацію для ведення єдиної бази даних щодо підприємств-банкрутів;

здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.

2. Протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов'язані передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов'язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до законів України.

З дня призначення ліквідатора до нього переходять права керівника (органів управління) юридичної особи - банкрута.

Ліквідатор (арбітражний керуючий) має право замовити виготовлення дубліката печатки та штампів у разі їх втрати.

3. До складу ліквідаційної комісії включаються представники кредиторів, уповноважена особа акціонерів або учасників товариства з обмеженою чи додатковою відповідальністю, фінансових органів, а в разі необхідності - також представники державного органу у справах нагляду за страховою діяльністю, Антимонопольного комітету України, державного органу з питань банкрутства, якщо банкрутом визнано державне підприємство, та представник органів місцевого самоврядування.

4. Дії ліквідатора (ліквідаційної комісії) можуть бути оскаржені до господарського суду власником майна (органом, уповноваженим управляти майном) банкрута; особою, яка відповідає за зобов'язаннями банкрута; кожним кредитором окремо або комітетом кредиторів; особою, яка, посилаючись на свої права власника або іншу підставу, передбачену законом чи договором, оспорює правомірність віднесення майнових активів або коштів до ліквідаційної маси.

5. При здійсненні своїх повноважень ліквідатор має право заявити вимоги до третіх осіб, які відповідно до законодавства несуть субсидіарну відповідальність за зобов'язаннями боржника у зв'язку з доведенням його до банкрутства. Розмір зазначених вимог визначається виходячи з різниці між сумою вимог кредиторів і ліквідаційною масою.

Стягнені суми включаються в ліквідаційну масу і можуть бути використані тільки для задоволення вимог кредиторів у порядку черговості, встановленої статтею 31 цього Закону.

Згідно ч.1,2 статті 21 Закону України «Про інформацію» інформацією з обмеженим доступом є конфіденційна, таємна та службова інформація.

Конфіденційною є інформація про фізичну особу, а також інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб'єктів владних повноважень. Конфіденційна інформація може поширюватися за бажанням (згодою) відповідної особи у визначеному нею порядку відповідно до передбачених нею умов, а також в інших випадках, визначених законом.

Враховуючи вищезазначені повноваження ліквідатора та характер запитуваної ним інформації від УПФУ в Зарічному районі м.Суми, суд дійшов висновку щодо неправомірної відмови ініціюючого кредитора в наданні ліквідатору інформації.

Перевіривши матеріали справи, заслухавши представника кредитора, суд дійшов висновку про відкладення розгляду звіту ліквідатора та зобовязання УПФУ в Зарічному районі м.Суми надати суду інформацію щодо наявності заборгованості підприємства банкрута з оплати праці, кількості працівників у боржника, розміру фонду оплати праці.

Керуючись статтями 77, 86 Господарського процесуального кодексу України, статтею 24 Закону «України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», суд

ухвалив:

1 .Розгляд звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу відкласти на 21 червня 2011 року о 10:10 год. у приміщенні господарського суду Сумської області за адресою: м. Суми, проспект Шевченка, 18/1, каб. № 315.

2. Зобовязати УПФУ в Зарічному районі м.Суми надати суду інформацію щодо наявності заборгованості підприємства банкрута з оплати праці, кількості працівників у боржника, розміру фонду оплати праці.

3. Явку ліквідатора та представника ініціюючого кредитора УПФУ в Зарічному районі м.Суми в судове засідання визнати обовязковою.

4. Попередити ліквідатора та ініціюючого кредитора, що відповідно до ч.1 статті 90 Господарського процесуального кодексу України господарський суд, виявивши при вирішенні господарського спору порушення законності або недоліки в діяльності підприємства, установи, організації, державного чи іншого органу, виносить окрему ухвалу.

5. Попередити ліквідатора та ініціюючого кредитора, що відповідно до п.5 ч.1 статті 83 Господарського процесуального кодексу України господарський суд, приймаючи рішення, має право стягувати в доход Державного бюджету України з винної сторони штраф у розмірі до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на сторону.

6. Копію даної ухвали надіслати кредиторам, ліквідатору.

Суддя (підпис) Н.О.Спиридонова