Постанова № 15866793, 30.05.2011, Господарський суд Закарпатської області

Дата ухвалення
30.05.2011
Номер справи
5008/527/2011
Номер документу
15866793
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Адреса: 88000, м.Ужгород, вул.Коцюбинського, 2-а тел.: 61-72-21

___________________________

ПОСТАНОВА

"30" травня 2011 р. Справа № 5008/527/2011

За заявоюУжгородської міжрайонної державної податкової інспекції, м. Ужгород

до Малого комунального підприємства „Комунальник Сервіс” (с. Великі Лази Ужгородського району, ідентифікаційний код 32737595)

третя особа на стороні боржника без самостійних вимог Великолазівська сільська рада, с. Великі Лази Ужгородського району

про банкрутство,

Суддя Карпинець В.І.

Представники:

від ініціюючого кредитора: ОСОБА_1 головний державний податковий інспектор юридичного відділу за дов. від 18.10.2010р. №4787/10/10-012

від боржника: не з'явився

від третьої особи на стороні боржника без самостійних вимог:-

ВСТАНОВИВ:

Ужгородська міжрайонна державна податкова інспекція, м. Ужгород (далі ініціюючий кредитор, Ужгородська МДПІ) звернулася до господарського суду Закарпатської області із заявою про порушення справи про банкрутство Малого комунального підприємства „Комунальник Сервіс” (с. Великі Лази Ужгородського району, ідентифікаційний код 32737595), третя особа на стороні боржника без самостійних вимог (на підставі уточнення заявником статусу даної третьої особи) - Великолазівська сільська рада, с. Великі Лази Ужгородського району, у порядку ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Ухвалою господарського суду Закарпатської області від 05.05.2011р. порушено провадження у справі №5008/527/2011 про банкрутство Малого комунального підприємства „Комунальник Сервіс” (с. Великі Лази Ужгородського району, ідентифікаційний код 32737595) з призначенням судового засідання на 16.05.2011р.

У судовому засіданні 16.05.2011р. представником ініціюючого кредитора та третьої особи на стороні боржника без самостійних вимог було зазначено обставину щодо неможливості подання в повному обсязі витребуваних судом доказових матеріалів та зазначено, що такі доказові матеріали будуть подані у слідуюче судове засідання.

За наявності вищезазначених обставин, ухвалою господарського суду Закарпатської області від 16.05.2011р. було відкладено розгляд заяви по справі №5008/527/2011 на 30.05.2011р. з повторним зобов”язанням сторін подати в повному обсязі до матеріалів справи витребувані доказові матеріали.

Від третьої особи на стороні боржника без самостійних вимог Великолазівської сільської ради до матеріалів справи надійшов лист від 18.05.2011р. за №187/02-27, в якому зазначена інформація про те, що публікація у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації, з повідомленням про прийняте рішення щодо припинення юридичної особи - МКП „Комунальник Сервіс”, не проводилась.

У дане судове засідання представником ініціюючого кредитора заявою від 30.05.2011р. подано до матеріалів справи витяг з ЄДРЮО та ФОП, як доказ у підтвердження обставини перебування боржника МКП „Комунальник Сервіс” станом на 19.05.2011р. у ЄДРЮО та ФОП зі статусом юридичної особи та в якому у графі „стан юридичної особи” зазначено „порушено справу про банкрутство”. Також подано витяг з ЄДРПОУ, як доказ у підтвердження статусу боржника МКП „Комунальник Сервіс” , як юридичної особи станом на 16.05.2011р.

Боржник повторно письмовий відзив на заяву про порушення справи про банкрутство не подав та у дане судове засідання свого уповноваженого представника не забезпечив, хоча належним чином був повідомлений судом про час і місце розгляду заяви у даному судовому засіданні.

Відповідно до вимог чинного законодавства, суд зазначає те, що судом повідомляються учасники судового процесу про вчинення судом певних процесуальних дій на підставі процесуальних документів, шляхом їх надсилання рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення за поштовими реквізитами учасників судового процесу, наявними в матеріалах справи.

За вищенаведених обставин, судом вжито достатніх заходів щодо повідомлення учасників судового процесу (в тому числі і боржника) про вчинення вищезазначених процесуальних дій по даній справі, а тому заява по даній справі у даному судовому засіданні розглядається судом по суті.

Заслухавши пояснення представника ініціюючого кредитора, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про банкрутство боржника на підставі наступного:

У відповідності до ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.

Вимоги ініціюючого кредитора мотивовані тим, що боржник не сплатив до бюджету податкове зобовязання, внаслідок чого у нього виник податковий борг у сумі 1602,59грн. по податку на прибуток комунальних підприємств (з якої сума 1596грн. основний борг та сума 6,59грн. - пеня).

У підтвердження безспірності та наявності вказаного боргу ініціюючим кредитором подано наступні докази: засвідчену копію з виконавчого листа Закарпатського окружного адміністративного суду від 06.07.2010р. по адміністративній справі №2а-4715 2009р. р./0770 (а.с.28), засвідчену копію з постанови РВ ДВС Ужгородського МРУЮ від 18.03.2011р. ВП №22336249 про повернення виконавчого документа стягувачеві без виконання у зв”язку з відсутністю у боржника зареєстрованого майна, на яке згідно з законом може бути звернено стягнення в рахунок погашення боргу та вжиті державним виконавцем заходи щодо виявлення такого майна виявились безрезультатними (а.с.27) та облікові картки платника податку боржника по платежу „податок на прибуток комунальних підприємств” (а.с.22-26).

Отже, матеріалами справи підтверджено наявність та безспірність вимоги ініціюючого кредитора, а також неспроможність боржника виконати зобовязання перед ініціюючим кредитором.

Також ініціюючий кредитор посилається на ту обставину, що боржник з січня місяця 2006р. не подає до податкового органу податкову звітність, що підтверджується довідкою Ужгородської МДПІ від 20.04.2011р. №2200/10/15 (а.с.29).

Також, з урахуванням тієї обставини, що підприємство боржника є об”єктом права комунальної власності, то відповідно до отриманого листа Великолазівської сільської ради за №140 від 27.03.2009р., останньою надано згоду щодо застосування Ужгородською МДПІ до даного боржника процедури припинення його діяльності шляхом визнання банкрутом, оскільки прийняте Великолазівською сільською радою рішення від 09.11.2006р. на шостій сесії п”ятого скликання щодо ліквідації даного комунального підприємства, заснованого даною сільською радою, не реалізоване через ліквідацію такого підприємства, шляхом виключення з ЄДРЮО та ФОП, оскільки ліквідатором не можливо подати до державного реєстратора відомостей про внесення у даний реєстр даних щодо прийнятого рішення щодо припинення юридичної особи (а.с.30).

Також, доказом щодо нездійснення відповідних процедур ліквідації на підставі вищезазначеного прийнятого рішення Великолазівської сільської ради щодо ліквідації даного комунального підприємства, є лист Великолазівської сільської ради від 18.05.2011р. за №187/02-27 із зазначеною в ньому інформацією про те, що публікація у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації, з повідомленням про прийняте рішення щодо припинення юридичної особи - МКП „Комунальник Сервіс”, не проводилась (а.с.44).

Приймаючи до уваги відсутність вищезазначених відомостей про ліквідацію даного комунального підприємства, іншим шляхом, ніж через банкрутство, відсутність рішення Великолазівської сільської ради, яке може бути прийнято на пленарному засіданні даної ради щодо незастосування до даного комунального підприємства положень Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, що передбачено вимогами п.8 ст.5 даного Закону, та з урахуванням наявності ознак, що свідчать про відсутність підприємницької чи іншої діяльності боржника, а саме: не подання боржником з січня місяця 2006р. до податкової інспекції податкової звітності (декларацій), пов”язаної із здійсненням ним підприємницької діяльності, суд вважає, що вимоги ініціюючого кредитора документально обґрунтовані і підлягають задоволенню, шляхом визнання банкрутом Малого комунального підприємства „Комунальник Сервіс” (с. Великі Лази Ужгородського району, ідентифікаційний код 32737595), відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатора.

Ініціюючим кредитором у заяві заявлено клопотання щодо кандидатури ліквідатора Малого комунального підприємства „Комунальник Сервіс” (с. Великі Лази Ужгородського району, ідентифікаційний код 32737595), відповідно до вимог ч.2 ст.52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, яким просить призначити ліквідатором ініціюючого кредитора Ужгородську МДПІ, яке у даному судовому засіданні підтримано представником ініціюючого кредитора та яке підлягає судом до задоволення.

За таких обставин, відповідно до ч.2 ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, Мале комунальне підприємство „Комунальник Сервіс” (с. Великі Лази Ужгородського району, ідентифікаційний код 32737595) визнається банкрутом, відкривається ліквідаційна процедура та призначається ліквідатор.

Керуючись ст.ст. 5, 22-25, 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. ст. 4-1, 77, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Визнати безспірними грошові вимоги Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції, м. Ужгород на суму 1602,59грн. по податку на прибуток комунальних підприємств (з якої сума 1596грн. основний борг та сума 6,59грн. - пеня).

2. Визнати банкрутом Мале комунальне підприємство „Комунальник Сервіс” (с. Великі Лази Ужгородського району, ідентифікаційний код 32737595).

3. Відкрити ліквідаційну процедуру в межах строку, передбаченого Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

4. Призначити ліквідатором Малого комунального підприємства „Комунальник Сервіс” (с. Великі Лази Ужгородського району, ідентифікаційний код 32737595) ініціюючого кредитора - Ужгородську міжрайонну державну податкову інспекцію, якому (ініціюючому кредитору) приступити до виконання обовязків відповідно до ст.ст.25-34 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

5. Ліквідатору за результатами роботи подати суду письмові відомості щодо проведення ліквідаційної процедури та/або відповідний звіт та ліквідаційний баланс.

6. До завершення строку ліквідаційної процедури забезпечити виконання дій та заходів передбачених ст.ст. 25-32 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, прийняти від органів ДВС виконавчі документи, письмово повідомити усіх кредиторів про введення ліквідаційної процедури.

7. Копію постанови надіслати ініціюючому кредитору (ліквідатору), банкруту, третій особі на стороні боржника без самостійних вимог, державному органу з питань банкрутства, державному реєстратору та органу ДВС.

Суддя В.І. Карпинець