Єдиний державний реєстр судових рішень ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 травня 2011 р. Справа № 2-а-2161/11/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Анісімов О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м.Херсоні до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних механізмів у сумі 2972 грн.,
встановив:
Державна податкова інспекція у м. Херсоні (далі по тексту - позивач або ДПІ) звернулась до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1 (далі по тексту - відповідач) про стягнення заборгованості по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних механізмів у сумі 2972 грн. 00 коп.
У судове засідання сторони не з'явились. Позивач надав заяву, відповідно до змісту якої позовні вимоги підтримує у повному обсязі та просить розглянути справу у порядку письмового провадження. Відповідач про час та місце судового засідання повідомлений належним чином, у судове засідання викликався повторно. Виходячи з вищевикладеного та на підставі ч. 4, 6 ст. 128 КАС України суд визнав за можливе розглянути справу за наявними у ній матеріалами у порядку письмового провадження.
Відповідно до змісту позову, позивач обгрунтовує свої вимоги наступним. Згідно із інформацією, отриманою від ВДАІ м. Херсона УДАІ УМВС України в Херсонській області відповідач є власником автомобіля МАЗ 500, об’єм двигуна 14860 см.куб, 1982 року випуску, державний номер НОМЕР_1, який зареєстрований в органах УДАІ 13.11.2002 року на підставі договору купівлі-продажу. Згідно із ст.1 Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” від 11.12.1991 року, №1963-ХІІ (далі по тексту Закон №1963), який діяв на момент виникнення заборгованості, платниками податку з власників транспортних засобів, та інших самохідних машин, і механізмів є громадяни України, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього закону є об’єктами оподаткування.
Відповідно до ст.5 Закону №1963 податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується фізичними особами - перед реєстрацією, перереєстрацією транспортних засобів, а також перед технічним оглядом транспортних засобів щорічно або один раз на два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд, а відповідно до абз.6 ст.6 Закону №1963-ХІІ особи, які не сплачували податок з власників транспортних засобів, зобов’язані сплатити його не більш, як за три роки.
Однак, згідно даних облікової картки, за період 2009 р. відповідачем даний податок не сплачувався, внаслідок чого виник борг на загальну суму 2972 грн. 00 коп.
Відповідач заперечень проти позову не надав.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі, виходячи із наступного.
Так, відповідно до Закону України “Про державну податкову службу в Україні” контроль за повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов’язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством здійснюють органи державної податкової служби.
Крім цього, відповідно до п.41.5 ст.45 ПК України органи державної податкової служби є органами стягнення та уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а п.87.11 ст.87 ПК України органам державної податкової служби надано право звертатися до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку-фізичної особи.
Отже з викладеного слідує, що органи державної податкової служби уповноваженні здійснювати контроль за повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів податків та звертатись до суду у разі виникнення податкового боргу з позовом про його стягнення, в тому числі і по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних механізмів.
Спірні відносини, які виникли між сторонами процесу, регулюються Законом №1963-ХІІ, яким визначено податок з власників деяких наземних і водних транспортних засобів, самохідних машин і механізмів як джерело фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних шляхів загального користування та проведення природоохоронних заходів на водоймищах.
Відповідно до ст.1 Закону №1963 платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.
Судом встановлено, що згідно даних облікової картки власника автотранспортного засобу відповідач є власником транспортного засобу МАЗ 500 (зелений колір), об’єм двигуна 14860 см.куб, 1982 року випуску, державний номер НОМЕР_1.
Згідно із ст. 2 Закону №1963 вантажні автомобілі, яким є автомобіль відповідача, віднесені до об’єктів оподаткування податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів. Тобто відповідно до положень ст.1 Закону №1963 ОСОБА_1 є платником податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.
Відповідно до ст. 5 Закону № 1963-XII податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується фізичними особами перед технічним оглядом транспортних засобів щорічно або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд.
Згідно п.22 Порядку проведення державного технічного огляду колісних транспортних засобів, затвердженого постановою КМ України від 09.07.2008 року, №606 техогляд транспортних засобів незалежно від форми власності, призначених для перевезення вантажів з максимально дозволеною масою понад 3,5 т., проводиться один раз на рік.
Отже враховуючи те, що автомобіль МАЗ 500 (зелений колір), об’єм двигуна 14860 см.куб, 1982 року випуску, державний номер НОМЕР_1 є транспортним засобом, призначеним для перевезення вантажів з максимально дозволеною масою понад 3,5 т. слідує, що його технічний огляд мав проводитись щорічно і при цьому відповідачем мав сплачуватись податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.
Однак, відповідно до розрахунку податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів по фізичний особі-громадянину ОСОБА_1 слідує, що вона протягом 2009 року не сплачувала податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, внаслідок чого у неї утворився податковий борг у розмірі 2972 грн. 00 коп. (об’єм двигуна 14860 куб. см. х ставку податку на рік зі 100 куб.см. 20грн.= 2972 грн.)
Відповідно до абз.6 ст.6 Закону №1963-XII у разі виявлення юридичних чи фізичних осіб, які не сплачували податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вони зобов’язані сплатити податок не більш як за три попередні роки.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що у відповідача наявний податковий борг з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за 2009 р. у сумі 2972 грн. 00 коп.
Керуючись ст. ст. 158 - 163, 167 КАС України, суд-
постановив:
Позов державної податкової інспекції у м. Херсоні до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних механізмів у сумі 2972 грн. задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_1 (індивідуальний податковий номер НОМЕР_2) заборгованість по податку з власників транспортних засобів у сумі 2972 (дві тисячі дев'ятсот сімдесят дві) грн. 00 коп. до місцевого бюджету на р/р 33218808700002 Держказначейство у м. Херсоні, код ЗКПО 24104230, в установі банку УДК у Херсонській області, м. Херсон, МФО 852010.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Анісімов О.В.
кат. 8.1.5