ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-а/1970/442/11
"17" березня 2011 р. м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд в складі
головуючого - судді Загорського О.О., при секретарі Костецькій Н.Т.,
за участю представників позивача ОСОБА_1, ОСОБА_2,
представник відповідача не з»явився,
розглянувши позовну заяву державної інспекції з контролю за цінами у Тернопільській області до комунального підприємства «Теребовлянського комбіната комунальних підприємств», про часткове виконання рішення №000085 від 06.09.10р про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін на суму 2705 грн.
В С Т А Н О В И В:
Державна інспекція з контролю за цінами у Тернопільській області звернулась з позовом до КП «Теребовлянського комбіната комунальних підприємств», про часткове виконання рішення №000085 від 06.09.10р про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін на суму 2705 грн.
Позов мотивовано тим, що плановою перевіркою проведеною Державно інспекцією з контролю за цінами в Тернопільській області встановлено, що підприємством у період з 01.05.2010р. по 14.05.2010р. неправомірно завищена плата за послуги з водопостачання для окремих бюджетних та господарських споживачів м.Теребовлі за рахунок застосування тарифів в розмірі 6,22грн. замість 4,98грн. для бюджетних організацій та 8,10грн. замість 5,42грн. для господарських організацій.
Тарифи 6,22грн. та 8,10грн. затверджені рішенням виконавчого комітету Теребовлянської міської ради від 27.04.2010р. №118 «Про розгляд відношень Теребовлянського ККП про підвищення тарифів на водопостачання та утримання житла», набули чинності з дня їх офіційного оприлюднення 14.05.2010р.. проте підприємством застосовувались з 01.05.2010р. Сума необґрунтовано нарахованої плати за період з 01.05.2010р. по 14.05.2010р. підтверджується розрахунком.
Представник відповідача повторно в суд не зявився, хоча про день, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином, у відповідності до вимог ст. 33, 35 КАС України: ухвалою суду від 17.02.2011р. про відкриття провадження в адміністративній справі, слухання справи призначено на 24.02.2011р., про що відповідач був повідомлений рекомендованим листом. У судове засідання 24.02.2010р. відповідач не зявився, жодних клопотань не подав. Судом було відкладено розгляд справи на 17.03.2011р., про що відповідач був повідомлений належним чином рекомендованим листом з повідомленням про вручення та був повідомлений представником позивача телефонограмою про що свідчить заява від 17.03.2011р.. Відповідач 17.03.2011р. вдруге в судове засідання не зявився.
В судовому засіданні представник позивача, надала пояснення аналогічні позовній заяві, та вказала, що відповідно до рішення № 000085 від 06.09.2010 р. відповідач добровільно сплатив тільки 400 грн., що підтверджується платіжним дорученням №2070 від 26.10.2010 р.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, проаналізувавши представлені документи, факти, докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення виходячи з наступного:
Згідно з ч. 1 ст. 13 Закону України „Про ціни і ціноутворення” державний контроль за цінами здійснюється при встановленні і застосуванні державних фіксованих та регульованих цін і тарифів. При цьому контролюється правомірність їх застосування та додержання вимог законодавства про захист економічної конкуренції.
Відповідно до п. 3 Положення про інспекцію з контролю за цінами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2000 року № 1819, основними завданнями Держцінінспекції є організація та здійснення контрольно-наглядових функцій з питань додержання центральними та місцевими органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, підприємствами, установами та організаціями вимог щодо формування, встановлення та застосування цін і тарифів.
Пунктом 5 вказаного Положення встановлено, що Держцінінспекція має право приймати рішення про вилучення до відповідного бюджету сум всієї необгрунтовано одержаної підприємством, установою, організацією виручки у результаті порушення державної дисципліни цін та штрафу у двократному її розмірі, а також звертатись з позовами до судів про стягнення з підприємств, установ та організацій зазначених сум у разі невиконання ними рішень державних інспекцій з контролю за цінами.
Ч. 1 ст. 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення»передбачено, що вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необгрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.
Як вбачається з матеріалів справи, Держінспекцією з контролю за цінами в Тернопільській області проведено перевірку КП «Теребовлянський комбінат комунальних підприємств»з питання дотримання державної дисципліни цін при формуванні, встановленні та застосуванні тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення.
За результатами перевірки складено акт від 31.08.2010 року за № 000312.
Під час проведення планової перевірки проведеної Державно інспекцією з контролю за цінами в Тернопільській області встановлено, що підприємством у період з 01.05.2010р. по 14.05.2010р. неправомірно завищена плата за послуги з водопостачання для окремих бюджетних та господарських споживачів м.Теребовлі за рахунок застосування тарифів в розмірі 6,22грн. замість 4,98грн. для бюджетних організацій та 8,10грн. замість 5,42грн. для господарських організацій.
На підставі акту перевірки та відповідно до ст. 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення»позивачем 06 вересня 2010 року прийнято рішення № 000085 про застосування до відповідача економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін в сумі 2705 грн.
З рішення № 000085 від 06.09.2010 року вбачається, що відповідачем порушено вимоги Закону України «Про ціни та ціноутворення», п.5 ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»; рішень виконавчого комітету Теребовлянської міської ради від 27.04.2010 р. №118, та від 29.06.2010 р. №162 «Про затвердження тарифів на житлово-комунальні послуги», прийнятих згідно вимог ст.7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»
Рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Тернопільській області області № 000085 від 06.09.2010р. відповідачем не оскаржено, заборгованість несплачених економічних санкцій згідно з даним рішенням складає 2705грн.
Дослідженими в судовому засіданні матеріалами справи встановлено застосування вільних тарифів на житлово-комунальні послуги за умови запровадження для них режиму державного регулювання.
Згідно вимог ст.ст. 69,70 КАСУ доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких окружний адміністративний суд у визначеному порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення спору. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
Враховуючи викладене, пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв"язок доказів у їх сукупності, повно, всебічно і об"єктивно з"ясувавши обставини справи, усунувши із судового розгляду все що не має значення для вирішення справи по суті, дослідивши докази в судовому засіданні, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення,
Керуючись ст.ст. 7, 11, 35, 70-72, 79, 86, 104, 128, 153, 158-163, 167, 186 КАСУ суд -
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги задовольнити.
Стягнути з комунального підприємства «Теребовлянського комбіната комунальних підприємств»м.Теребовля, вул.. Січових Стрільців, 63, код 03353294 в дохід Державного бюджету 2705 грн. код класифікації доходів бюджету 21081100, р/р 31116106700468, УДК у Теребовлянському районі, МФО 838012, код 23588154.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня постановлення постанови апеляційної скарги у порядок і строки, передбачені статтями 185-187 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
/ В повному обсязі постанова складена 21.03.11р./.
Головуючий суддяЗагорський О.О.
копія вірна
СуддяЗагорський О.О.