Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 квітня 2011 р. № 2а-1174/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого - судді Гулкевич І.З.,
за участю секретаря Галійчук А.В.,
за участю представника позивача Мусійчук А,О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова до Відкритого акціонерного товариства «Львівінтуртранс»про стягнення 60290,13 грн. заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Залізничному районі м. Львова (надалі-ДПІ) звернулася з адміністративним позовом у Львівський окружний адміністративний суд до Відкритого акціонерного товариства «Львівінтуртранс», просить стягнути до бюджету заборгованість з податку доходів фізичних осіб в розмірі 60 290,13 грн., яка виникла внаслідок порушення Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб».
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав, просить задовольнити з підстав, викладених у позовній заяві.
Відповідач в судове засідання явку повноважного представника не забезпечив, причини неявки не повідомив, належним чином повідомлений, проти заявленого позову заперечив з підстав викладених у запереченні, просить в задоволенні позову відмовити.
Справа розглядається за наявними в ній матеріалами справи, відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративні судочинства України (далі-КАСУ).
Заслухавши пояснення учасника процесу, перевіривши матеріали справи, зясувавши дійсні обставини справи, дослідивши зібрані по справі докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відкрите акціонерне товариство «Львівінтуртранс» зареєстроване Виконавчим комітетом Львівської міської ради 15.01.1997 року, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи, та у відповідності до довідки форми 4-ОПП взяте на облік платника податків 05.05.1997 року № 13829036.
Як вбачається з матеріалів справи, що в результаті проведення взаємозвірки між ВАТ «Львівінтуртранс»та ДПІ за період 01.01.2010 року по 01.12.2010 року складено акт звірки повноти та своєчасності перерахування до бюджету утриманих сум податку з доходів фізичних осіб. Даним актом встановлено порушення ВАТ «Львівінтуртранс» перерахування утриманого податку з доходів фізичних осіб, внаслідок чого у останнього станом на 01.12.2010 року виникла заборгованість перед бюджетом в розмірі 60290,13 грн.
Відповідно до п.п. 8.1.2. п. 8.1 ст. 8 Закону України»Про податок з доходів фізичних осіб»від 22 травня 2003 року № 889- IV із змінами та доповненнями (далі-Закон № 889) податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.
У відповідності до п. 17.1. ст. 17 Закону № 889 особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати, є працедавець (самозайнята особа), який виплачує такі доходи на користь платника податку (такої самозайнятої особи).
Згідно із п.п. «а»п. 19.2. ст. 19 цього ж Закону особи, які відповідно до цього Закону мають статус податкових агентів, зобов'язані своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, який виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати та за її рахунок.
Відповідно до п.п. 20.3.2. п. 20.3 ст. 20 Закону № 889 у разі коли податковий агент до або під час виплати доходу на користь платника податку не здійснює нарахування, утримання або сплату (перерахування) цього податку, відповідальність за погашення суми податкового зобов'язання або податкового боргу, що виникає внаслідок таких дій, покладається на такого податкового агента. При цьому платник податку - отримувач таких доходів звільняється від обов'язків погашення такої суми податкових зобов'язань або податкового боргу.
Згідно ст. 10 Декрету КМ України «Про прибутковий податок з громадян»підприємства, установи і організації усіх форм власності, фізичні особи субєкти підприємницької діяльності після закінченого кожного місяця, але не пізніше строку одержання в установах банків коштів на виплату належних громадянам сум зобовязані перераховувати до бюджету суми утриманого прибуткового податку за минулий місяць.
Отже податок з доходів фізичних осіб повинен нараховуватися та сплачуватися податковим агентом щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати, а розрахунок форми 1 ДФ подається щоквартально, незалежно від дати виплати зарплати (нарахування та/чи сплати податку з доходів фізичних осіб), не вважається податковою декларацією, а носить лише інформативний характер.
Як вбачається з матеріалів справи, дана сума заборгованості підтверджується актом перевірки від 05.04.2011 №22/23-9 (копія в матеріалах справи) та актом звірки розрахунків по податку з доходів фізичних осіб від17.12.2010 року № 3/17-3 за період з 01.01.2010 року по 01.12.2010 року підписаним між відповідачем ВАТ «Львівінтуртранс»та позивачем - ДПІ у Залізничному районі м. Львова (копія в матеріалах справи) та обліковою карткою платника.
Відповідно п.п. 5.4.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ (із змінами та доповненнями) узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у встановлені строки, визначається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п.п.3.1.1 п.3.1 ст.3 зазначеного Закону, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
У відповідності до вимог ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 4 грудня 1990 року N 509-XII Державні податкові інспекції подають до судів позови про стягнення заборгованості перед бюджетом.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку про обґрунтованість та підставність позовних вимог і вважає, що позов підлягає до задоволення в повному обсязі.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст. 94 КАС України, судові витрати у формі судового збору не належить стягувати з відповідача, оскільки позивачем не понесені.
Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 86, 94, 128, 159-163, 167 Кодексу адміністративні судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Львівінтуртранс» на користь державного бюджету податок з доходів фізичних осіб у розмірі 60290,13 грн. (шістдесять тисяч двісті девяносто гривень 13 коп.)
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено 18.04.2011 року.
Суддя Гулкевич І.З.