Єдиний державний реєстр судових рішень справа № 2а-774/10/0770
рядок статзвіту 6.6.4.
код - 08
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 грудня 2010 року 12 год. 30 хв. м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Іванчулинця Д.В.,
при секретарі судового засідання Семаль Т.М.,
за участю:
представника позивача державної податкової інспекції у Рахівському районі Закарпатської області Вередюк В.М.,
представник відповідача Рахівського міського комунального підприємства "Рахівкомунсервіс" повторно не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою державної податкової інспекції у Рахівському районі Закарпатської області до Рахівського міського комунального підприємства "Рахівкомунсервіс" про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 07 грудня 2010 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано протягом 10 грудня 2010 року.
Позивач державна податкова інспекція у Рахівському районі Закарпатської області звернулася у суд з позовом до Рахівського міського комунального підприємства "Рахівкомунсервіс", якою просить стягнути податкову заборгованість в сумі 38353,08 грн. за рахунок активів МКП" Рахівкомунсервіс".
Позовні вимоги мотивує тим, що 09 грудня 2002 року Рахівське міське комунальне підприємство „Рахівкомунсервіс" зареєстровано як субєкт підприємницької діяльності Рахівською районною державною адміністрацією, місцезнаходженням є: 90600, м. Рахів, вул. Шевченка,43, Рахівського району, Закарпатської області, внесено до ЄДРПУО 32240467. 06 серпня 2009 року державною податковою інспекцією у Рахівському районі Закарпатської області було подано позов до Закарпатського окружного адміністративного суду про стягнення з МКП «Рахівкомунсервіс»податкового боргу в сумі 58052,86 грн., який перебуває на розгляді- справа № 2а-3579/09/0770.
Станом на 25 лютого 2010 р. податковий борг підприємства збільшився і становить 96405,94 грн., в зв"язку з чим податкова інспекція просить стягнути з Рахівського МКП «Рахівкомунсервіс» 38353,08 грн.(96405,94 грн.-58052,86грн.) а саме:
1.По самостійно поданих деклараціях, розрахунках:
-по податку на додану вартість 17812,84 грн. податкові зобов'язання по податкових деклараціях : від 20 листопада 2009 року, від 21 грудня 2009 року, від 20 січня 2010 р.;
-по збору за забруднення навколишнього середовища 13782,20 грн. по розрахунках від 27 липня 2009 року, від 09 листопада 2009 року, від 05 лютого 2010 року.
2. По штрафних санкціях:
-по податку на додану вартість - 5926,98 грн.- податкові повідомлення-рішення від 22 вересня 2009 року, від 23 жовтня 2009 року, від 17 листопада 2009 року, від 27.11.2009 р., від 21 грудня 2009 року , від 20 січня 2010 року, від 03 лютого 2010 року.
З метою стягнення заборгованості у відповідності до ст.6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" надіслано першу податкову вимогу №1/136 від 06 травня 2009 р. на суму 10170,20 грн. , 10 червня 2009 р. надіслано другу податкову вимогу № 2/153 на суму 114147,65 грн.. 30 березня 2007 року начальником ДПІ прийнято рішення № 8 про стягнення коштів та продаж активів в рахунок погашення боргу. Після вжиття заходів передбачених законодавством МКП" Рахівкомунсервіс" не сплатив належні бюджету суми податків та платежів. А відтак, позивач просить стягнути податкову заборгованість у сумі 38353,08 грн. за рахунок активів МКП "Рахівкомунсервіс".
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з мотивів, що наведені в позовній заяві.
У судові засідання, що відбулись 07 жовтня 2010 року та 07 грудня 2010 року, представник відповідача не зявився, хоча судом вживалися заходи щодо виклику відповідача, що передбачені Главою 3 Розділу II КАС України. Заперечення проти позову відповідачем суду не надано. Оскільки суд не має відомостей про причину неявки відповідача, то розглядає справу на підставі наявних у ній даних та доказів.
Заслухавши представника позивача, розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов із наведених у ньому мотивів обґрунтований і його слід задовольнити з наступних підстав.
У судовому засіданні встановлено, що Рахівською районною державною адміністрацією Закарпатської області зареєстровано Рахівське міське комунальне підприємство "Рахівкомунсервіс" зареєстровано як субєкта підприємницької діяльності Рахівською районною державною адміністрацією, місцезнаходженням є: 90600, м. Рахів, вул. Шевченка,43, Рахівського району, Закарпатської області, ідентифікаційний код 32240467 (а.с. 6).
Згідно довідки АБ № 103650 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України від 24 квітня 2008 року, дані щодо Рахівського МКП "Рахівкомунсервіс" внесено до ЄДРПОУ 24 квітня 2008 року (а.с. 7).
Відповідач самостійно задекларував та не сплатив:
-по податку на додану вартість 17812,84 грн. податкових зобов'язань згідно до податкових декларацій : від 20 листопада 2009 року (а.с.а.с. 24-25), від 21 грудня 2009 року (а.с.а.с. 26-27), від 20 січня 2010 р. (а.с.а.с. 28-29);
-по збору за забруднення навколишнього середовища 13782,20 грн. згідно з розрахунками від 27 липня 2009 року (а.с. 30), від 09 листопада 2009 року (а.с. 31), від 05 лютого 2010 року (а.с. 32).
Державною податковою інспекцією у Рахівському районі Закарпатської області здійснено документальні невиїздні перевірки з питань своєчасності сплати податку на додану вартість про що:
-складено акт № 65/15-02 від 18 вересня 2009 року (а.с.а.с. 34-35), яким встановлено порушення п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181 від 21 грудня 2000 року. Відповідно до пп.17.1.7. п.17.1. ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" за результатами перевірки прийнято податкові повідомлення-рішення якими до підприємства застосовано штрафні санкції на суму 741,04 грн. (а.с.а.с. 33, 36);
-складено акт № 80/15-02 від 20 жовтня 2009 року (а.с.а.с. 37-38), яким встановлено порушення п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181 від 21 грудня 2000 року. Відповідно до пп.17.1.7. п.17.1. ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" за результатами перевірки прийнято податкові повідомлення-рішення якими до підприємства застосовано штрафні санкції;
-складено акт № 82/15-02 від 17 листопада 2009 року (а.с.а.с. 39-40), яким встановлено порушення п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181 від 21 грудня 2000 року. Відповідно до пп.17.1.7. п.17.1. ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" за результатами перевірки прийнято податкові повідомлення-рішення якими до підприємства застосовано штрафні санкції (а.с. 41);
-складено акт № 92/15-02 від 27 листопада 2009 року (а.с.а.с. 42-43), яким встановлено порушення п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181 від 21 грудня 2000 року. Відповідно до пп.17.1.7. п.17.1. ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" за результатами перевірки прийнято податкові повідомлення-рішення якими до підприємства застосовано штрафні санкції (а.с. 44);
-складено акт № 100/15-02 від 21 грудня 2009 року (а.с.а.с. 45-46), яким встановлено порушення п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181 від 21 грудня 2000 року. Відповідно до пп.17.1.7. п.17.1. ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" за результатами перевірки прийнято податкові повідомлення-рішення якими до підприємства застосовано штрафні санкції (а.с. 47);
-складено акт № 5/15-02 від 20 січня 2010 року (а.с.а.с. 48-49), яким встановлено порушення п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181 від 21 грудня 2000 року. Відповідно до пп.17.1.7. п.17.1. ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" за результатами перевірки прийнято податкові повідомлення-рішення якими до підприємства застосовано штрафні (а.с. 50);
-складено акт № 11/15-02 від 03 лютого 2010 року (а.с.а.с. 51-52), яким встановлено порушення п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181 від 21 грудня 2000 року. Відповідно до пп.17.1.7. п.17.1. ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" за результатами перевірки прийнято податкові повідомлення-рішення якими до підприємства застосовано штрафні (а.с. 53).
Станом на день подання позову підприємством вказані податкові повідомлення-рішення не оскаржувалися ні в апеляційному, ні в судовому порядку.
Оскільки відповідачем податкові зобовязання та суми штрафних санкцій за порушення податкового законодавства не було сплачено, на виконання вимог ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181 від 21 грудня 2000 року, йому було надіслано першу і другу податкові вимоги (а.с. 22).
Крім того, податковий борг відповідача стверджується обліковими картками платника (а.с.а.с.9-21).
30 березня 2007 року начальником ДПІ прийнято рішення № 8 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу (а.с. 23).
Податкові зобов'язання платника податків, нараховані контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" вважаються узгодженими у день тримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених ип.5.2.2 п.5.2 ст.5 цього закону. Станом на день подання позову підприємством вказане податкове повідомлення-рішення не оскаржувалось ні в апеляційному, ні в судовому порядку.
Крім того, відповідно до п.п.16.1.1 п.16.1 ст.16 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Згідно п.п.16.1.2 п.16.1 ст.16 вказаного Закону нарахування пені розпочинається: а) при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного цим Законом; б) при нарахуванні суми податкового зобов'язання контролюючими органами від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні згідно з нормами цього Закону. Пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Відповідно до пп.6.2.1 п.6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181 від 21 грудня 2000 року, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання у встановлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Вказана сума не сплачена відповідачем.
Враховуючи обставини встановлені у судовому засіданні, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства, і, зважаючи на це, такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов державної податкової інспекції у Рахівському районі Закарпатської області до Рахівського міського комунального підприємства "Рахівкомунсервіс" про стягнення заборгованості задовольнити.
Стягнути з Рахівського міського комунального підприємства "Рахівкомунсервіс" (90600, м. Рахів, вул. Шевченка,43, Рахівський район, Закарпатська область, ідентифікаційний код 32240467) в дохід державного (місцевого) бюджету податкову заборгованість у сумі 38353 (тридцять вісім тисяч триста пятдесят три) гривень 08 коп. за рахунок активів Рахівського міського комунального підприємства "Рахівкомунсервіс".
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 КАС України.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий Іванчулинець Д.В.