Єдиний державний реєстр судових рішень Центральний районний суд м. Миколаєва
______________________________________________
Справа № 3-6/11 р.
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 січня 2011 року м. Миколаїв
Суддя Центрального районного суду м. Миколаєва Рудяк А.О., розглянувши адміністративну справу відносно ОСОБА_1, громадянка України, ІНФОРМАЦІЯ_1, народилась в м. Вознесенськ, мешкає: АДРЕСА_1,
про вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП,-
В С Т А Н О В ИВ:
29.10.2011 року провідним державним інспектором праці ОСОБА_2 було проведено перевірку Миколаївського учбово-виробничого підприємства Українського товариства глухих, щодо дотримання вимог чинного законодавства про працю.
В ході перевірки було встановлено, що книга обліку руху трудових книжок працівників Миколаївського УВП УТОГ не відповідає встановленій типовій формі № П-10. затвердженій наказом Мінстату України від 27.10.1995 року №277 «Про затвердження типових форм первинного обліку особового складу», «Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників»затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.93 р. №58 (далі - Інструкція). Так, зокрема, встановлені порушення п.7 Інструкції, а саме: в книзі обліку руху трудових книжок не зареєстровані всі трудові книжки, що прийняті від працівників при влаштуванні на роботу. Наприклад, немає запису про прийняття трудової книжки від ОСОБА_3 Хоча його трудова книжка знаходяться в сейфі на підприємстві. Дане порушення встановлено і щодо інших працівників. Також встановлено порушення ч. 1 ст. 47 КЗпП України та п.4.2. Інструкції щодо того, що власник або уповноважений ним орган зобов'язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку. Якщо ж працівник відсутній на роботі в день звільнення, то власник або уповноважений ним орган в цей день надсилає йому поштове повідомлення із вказівкою про необхідність отримання трудової книжки. Дане порушення виявлено щодо декількох звільнених працівників (напр., гр. ОСОБА_4.), тобто фактично вони не отримали свої основні документи про трудову діяльність - трудові книжки.
Під час перевірки особових карток працівників типової форми П-2, Т-2 встановлені порушеннями, 2.5 Інструкції, Так, зокрема, даним пунктом визначається, що з кожним записом, що заносяться до трудової книжки на підставі наказу про призначення на роботу, переведення і звільнення, власник або уповноважений ним орган зобов'язаний ознайомити працівника над розписку в особовій картці, в якій має утримувати відповідний запис з трудової книжки. В особових картках більшості працівників дані вимоги не виконуються. Крім того, особові картки, які ведуться практично на всіх працівників, не відповідають встановленій типовій формі, затвердженій наказом Держкомстату України та Міноборони № 495/656 від 25.12.2009 р.
Перевіркою було встановлено, що па підприємстві розроблений графік надання відпусток працівникам на 2010 рік, який затверджений заступником директора з кадрів ОСОБА_1 та відповідно до вимог законодавства погоджений з головою профспілкового комітету ОСОБА_5. Будь-яких фактів, підтверджуючих ознайомлення працівників підприємства з даним графіком, під час перевірки надано не було (наприклад, підписів працівників), що свідчить про їх відсутність. Це є порушенням вимог ч.10 ст.10 Закону України «Про відпустки».
Відповідно до п. 3 ст. 50 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами на поховання»від 18.01.2001 р. № 2240-3 (далі - Закон України № 2240-3) рішення про призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг приймається комісією із соціального страхування, що створюється на підприємстві.
Комісія із соціального страхування виконує свої функції відповідно до Положення про комісію із загальнообовязкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами зумовленими похованням, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування з. тимчасової втрати працездатності від 23.06.08 р. № 25 (далі Положення №25).
Відповідно до п. 3 ст. 50 Закону України № 2240-3 на підприємстві створена комісія із загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасової втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням (далі - комісія із соціального страхування) у складі комісії: голова комісії ОСОБА_1 та члени комісії ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 (наказ № 27 від 10.06.2009 р. про створення робочої комісії з соціального страхування). Згідно з п. 2.2 Положення про комісію з соціального страхуванню (Положення № 25), комісія з соціального страхування зобов'язана здійснювати контроль за правильним нарахуванням і своєчасною виплатою матеріального забезпечення застрахованим особам роботодавцем за рахунок коштів Фонду як за власною ініціативою, так і у зв'язку із зверненням застрахованих осіб.
Відповідно п. 1 ст. 51 Закону України № 2240-3, підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.
Пункт 1 ст. 52 ЗУ № 2240-3 передбачає 10-десятидений термін розгляду з дня надходження документів для призначення допомоги по тимчасовій втраті працездатності. У разі відмови в призначенні матеріального забезпечення, зокрема допомоги по тимчасовій непрацездатності, застрахованій особі не пізніше п'ята днів після винесення відповідного рішення видається або надсилається повідомлення про відмову із зазначенням причин відмови та порядку оскарження.
Вибірковою перевіркою протоколів засідання комісії із соціального страхування та листків непрацездатності встановлено наступне: працівником Миколаївського УВП УТОГ ОСОБА_8 на підприємство наданий листок непрацездатності (серія АБР № 541865) на період непрацездатності з 26.07.10 р. по 27.08.10 р., на зворотній стороні листка непрацездатності, який заповнюється за місцем роботи застрахованої особи, у графі «підпис та прізвище табельника або уповноваженої особи»зазначена дата 30.08.2010 р. Таким чином, листок непрацездатності ОСОБА_8 надійшов на підприємство 30.08.2010 р. Наданий ОСОБА_8 листок непрацездатності серія АБР № 541865 розглянутий комісією із соціального страхування - у серпні 2010 р. Рішення комісії оформлене протоколом № 8 (без дати). Взагалі, перевіркою всіх протоколів засідання комісії було встановлено, що конкретна дата розгляду лікарняних листків не зазначається. Це є неправильним, оскільки таким чином можуть бути ворушені права застрахованих осіб щодо своєчасного розгляду листків непрацездатності. Розмір матеріального забезпечення на період непрацездатності ОСОБА_8 нарахований, проте станом на 28.10.2010 р. не виплачений.
Наступний листок непрацездатності наданий ОСОБА_8 на підприємство (серія АБТ № 068267) на період непрацездатності з 06.09.10 р. по 03.10.2010 р., на зворотній стороні листка непрацездатності, у графі «підпис та прізвище табельника або уповноваженої особи»дата взагалі не стоїть. Цей листок непрацездатності розглянутий комісією із соціального страхування - у жовтні 2010 р. Рішення комісії оформлено протоколом № 9 (знову без дати). Таким чином, можно зробити висновок, що табельником та головою комісії із соціального страхування (ОСОБА_1) умисно не ставиться дата у лікарняному листку та протоколі з метою уникнення відповідальності щодо несвоєчасного його розгляду. Розмір матеріального забезпечення на період непрацездатності ОСОБА_8 з 06.09.09 по 03.10.10 року навіть не нарахований та відповідно не виплачений Відповідно до ч. 3 ст. 50 Закону України № 2240-3 комісія (уповноважений) із соціального страхування здійснює контроль за правильним нарахуванням і своєчасною виплатою матеріального забезпечення»
Аналізом наданої підприємством довідки про використання коштів підприємства за період з квітня 2010 р. по жовтень 2010 р. встановлено, що підприємство мало грошові кошти на рахунку, тобто мало змогу виплатити матеріальне забезпечення. Проте, на підприємстві оплата страхових випадків за загальнообовязковим соціальним страхуванням станом на момент перевірки 28.10.2010 р. не проведена, що є порушенням вимог п. 6.8 Інструкції № 16.
Вищевикладене свідчить про те, що призначена комісією із соціального страхування допомога з тимчасової втрати працездатності застрахованим особам не виплачується у найближчий після призначення допомоги строк виплати заробітної плати, чим порушено вимоги ч. 2 ст. 52 Закону України № 2240-3
В порушення додатку № 2 Положення про комісію з соціального страхування всі протоколи комісії з соціального страхування, оформлені на підприємстві, не відповідають встановленій формі.
У судове засідання ОСОБА_1 не зявилася, про час та дату слухання справи була повідомлена належним чином, про причини неявки суд не повідомила.
Обставини вчинення даного правопорушення підтверджено протоколом № 14-01-029/0436 від 29.10.2010 року про адміністративне правопорушення, актом перевірки від 29.10.2010 року, та іншими письмовими матеріалами справи.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що у діях ОСОБА_1 вбачається склад правопорушення, передбачений ч. 1 ст. 41 КУпАП, а саме: порушення вимог законодавства про працю.
При застосування стягнення суд, відповідно до ст.ст. 33-35 КУпАП, враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, обставини, що помякшують та обтяжують відповідальність.
Керуючись ч. 1 ст. 41, ст. ст. 283-285 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу, в доход держави, в сумі 510 грн.
Грошові кошти перерахувати на розрахунковий рахунок № 31412542700006 Управління державного казначейства, ОКПО 23626096, МФО 826013, КОД 23030300, одержувач державний бюджет Центрального району у особі ДПІ Центрального району м. Миколаєва.
На постанову протягом 10 днів з моменту її винесення може бути подано апеляційну скаргу.
Суддя А.О. Рудяк