Постанова № 15732680, 29.04.2011, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.04.2011
Номер справи
2270/3983/11
Номер документу
15732680
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Копія

Справа № 2270/3983/11

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 квітня 2011 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіБлонського В.К.,

при секретаріВарченко В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Шепетівської об'єднаної державної податкової інспекції Хмельницької області до приватного підприємства "Укрсировина" м. Шепетівка Хмельницької області про стягнення податкового боргу, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся в суд з позовом до відповідача в якому просить стягнути з відповідача кошти у рахунок погашення податкового боргу в розмірі 167106,31 грн., з рахунків відповідача, відкритих на момент ухвалення судового рішення та з тих, що будуть відкриті в обслуговуючих банках на момент виконання, та за рахунок готівки, що належить відповідачу.

Свій позов позивач мотивує тим, що відповідач як платник податків зобовязаний сплачувати їх своєчасно та в повному обсязі. Відповідач в порушення вимог закону допустив податковий борг в розмірі 167106,31 грн., в тому числі по податку на прибуток в розмірі 67588,02 грн., податку на додану вартість в розмірі 99502,99 грн., по комунальному податку в розмірі 15,30 грн., який необхідно стягнути з нього на користь позивача в примусовому порядку.

Представник позивача в судове засідання не зявився і подав в суд письмову заяву в якій просить справу розглянути за його відсутності, позовні вимоги підтримав повністю.

Представник відповідача в судове засідання не зявився повторно, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, заяви про розгляд справи за його відсутності в суд не подав.

Суд, дослідивши матеріали справи вважає, що позов підлягає задоволенню, з таких підстав.

В судовому засіданні встановлено, що відповідач зареєстрований як юридична особа виконавчим комітетом Шепетівської міської ради Хмельницької області та відповідно до ст. ст. 9, 14, 15 Закону України «Про систему оподаткування» який діяв до 01.01.2011 року та ст. ст. 15, 16 Податкового кодексу України є платником податків, зборів та обовязкових платежів і зобовязаний їх сплачувати в терміни передбачені чинним законодавством.

Преамбулою Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181-3, який діяв у період виникнення податкових правовідносин і втратив чинність з 01.01.2011 року, передбачено, що цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обовязкових платежів), нарахування і сплату пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.

Як зазначено у п. п. 4.1.1, 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку вказує у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом «г» п. п. 4.2.2 п. 4.2, а також п. 4.3 ст. 4, тобто визначення податкового зобовязання контролюючим органом та за непрямими методами, та зобовязаний подати податкові декларації за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Податковим боргом відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визнається податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня нарахована на суму такого зобовязання.

Сума податкового боргу відповідача вважається узгодженою відповідно із вимогами п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», так як податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або в судовому порядку. У разі коли у майбутніх податкових періодах платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, такий платник податків зобовязаний подати нову декларацію, що містить виправлені показники.

Згідно розрахунку позовних вимог з податку на прибуток загальна сума податкового боргу становить 67588,02 грн., в тому числі основний платіж в сумі 62345 грн., штрафні (фінансові) санкції в сумі 4315,87 грн., і пеня в сумі 927,15 грн.

Основний платіж в сумі 62345 грн., нарахований відповідачем по уточнюючому розрахунку № 46 від 14.01.2011 року та по декларації за 2010 рік № 36550 від 25.01.2011 року, але нарахований згідно декларацій податковий борг відповідач не сплатив.

Виходячи із викладеного суд приходить до висновку, що податкові зобовязання, самостійно визначені платником податків у податкових деклараціях, вважаються узгодженими з дня подання таких податкових декларацій, тобто є податковим боргом.

Крім того у загальну суму податкового боргу по податку на прибуток входять штрафні (фінансові) санкції в сумі 4315,87 грн., і нарахована пеня в сумі 927,15 грн.

Посадовими особами податкового органу була проведена невиїзна документальна перевірка відповідача з питань порушення граничного строку сплати узгодженого податкового зобовязання.

За результатами перевірок складений акт про результати невиїзної документальної перевірки від 31.12.2010 року № 2933/1501/32430096, в якому зазначено, що відповідачем в порушення п. п. 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» проводилась несвоєчасна сплата податкового боргу.

На підставі зазначеного акту перевірки позивачем було прийнято податкове повідомлення - рішення від 31 грудня 2010 року № 0001021501/0 про нарахування штрафних (фінансових) санкцій по податку прибуток в сумі 940,87 грн.

Також штрафні (фінансові) санкції по податку прибуток в сумі 3375 грн., і пеня в сумі 927,15 грн., нараховані самим відповідачем згідно уточнюючого розрахунку № 46 від 14.01.2011 року.

Згідно розрахунку позовних вимог з податку на додану вартість загальна сума податкового боргу становить 99502,99 грн., в тому числі основний платіж в сумі 94883 грн., штрафні (фінансові) санкції в сумі 4500 грн., і пеня в сумі 119,99 грн.

Податковий борг по основному платежу в сумі 94883 грн., виник в звязку з тим, що відповідач подав податкові декларації з податку на додану вартість за листопад 2010 року № 31440 від 14.12.2010 року, за грудень 2010 року № 33893 від 11.01.2011 року, уточнюючий розрахунок № 35 від 13.01.2011 року, але нарахований згідно декларацій та розрахунку податковий борг не сплатив.

Виходячи із викладеного суд приходить до висновку, що податкові зобовязання, самостійно визначені платником податків у податкових деклараціях, вважаються узгодженими з дня подання таких податкових декларацій, тобто є податковим боргом.

Крім того у загальну суму податкового боргу по податку на додану вартість входять штрафні (фінансові) санкції в сумі 4500 грн., і пеня в сумі 119,99 грн., нараховані самим відповідачем згідно уточнюючого розрахунку № 35 від 13.01.2011 року.

Згідно розрахунку позовних вимог з комунального податку загальна сума податкового боргу становить 15,30 грн., в тому числі основний платіж в сумі 15,30 грн.

Податковий борг по основному платежу в сумі 15,30 грн., виник в звязку з тим, що відповідач подав податковий розрахунок комунального податку за 2010 рік № 33895 від 11.01.2011 року на суму 15,30 грн., але не сплатив нарахований податок.

Виходячи із викладеного суд приходить до висновку, що податкові зобовязання самостійно визначені платником податків у податкових деклараціях, вважаються узгодженими з дня подання таких податкових декларацій, тобто є податковим боргом.

Згідно п. п. 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого у п. п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Виходячи із вказаних норм Закону суд приходить до висновку, що позивач зобовязаний був своєчасно сплатити узгоджену суму податкового зобовязання по податку на прибуток, податку на додану вартість, комунального податку, але не зробив цього.

У строки визначені ч. 1 п. п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідач в порушення своїх обовязків не сплатив суми нарахованого податкового зобовязання по податках, зазначені у поданих ним податкових деклараціях, тобто протягом десяти календарних днів, наступних за останнім календарним днем відповідного граничного строку, передбаченого п. п. 4.1.4 п. п. 4.1 ст. 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Узгоджена сума податкового зобовязання не сплачена платником податків у строки, визначені ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до п. п. 1.4 та 1.5 ст. 1 Закону України № 2181-3 встановлено, що штрафна санкція це плата у фіксованій сумі або у вигляді відсотків від суми податкового зобовязання (без урахування пені та штрафних санкцій), яка справляється з платника податків у звязку з порушенням ним правил оподаткування, визначених відповідними законами.

Пеня нараховується за правилами встановленими ст. 16 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Згідно п. п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобовязаний сплатити штраф в залежності від строку затримки.

Суми штрафних (фінансових) санкцій з податків являються також узгодженими, так як відповідач не оскаржив у судовому порядку прийняте податкове повідомлення рішення, хоча посадова особа відповідача отримала його особисто, про що свідчить копія податкового повідомлення-рішення із відповідним підписом.

Відповідно до п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» позивачем відповідачу направлені перша податкова вимога про сплату узгоджених сум податкових зобовязань і друга податкова вимога.

Пунктом 87.2 ст. 87 Податкового кодексу України встановлено, що джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Відповідно до п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі його недостатності-шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Згідно п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Також відповідно до п. 95.4 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.

Сума податкового боргу відповідача підтверджується копіями податкових декларацій, розрахунків, копією податкового повідомлення-рішення, копією акта перевірки, копіями особових рахунків платника податків, які додані до матеріалів справи.

Так як відповідачем не сплачена сума податкового боргу в розмірі 167106,31 грн., в тому числі по податку на прибуток в розмірі 67588,02 грн., податку на додану вартість в розмірі 99502,99 грн., по комунальному податку в розмірі 15,30 грн., суд вважає за необхідне стягнути його в примусовому порядку, задовольнивши позов повністю.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 9, 14, 15 Закону України «Про систему оподаткування», ст. ст. 1, 4, 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», ст. 95 Податкового кодексу України, ст.ст. 9, 11, 86, 159 163, 167 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити.

Стягнути із приватного підприємства «Укрсировина» м. Шепетівка Хмельницької області на користь Шепетівської обєднаної державної податкової інспекції Хмельницької області податковий борг в розмірі 167106,31 грн., (сто шістьдесят сім тисяч сто шість гривень тридцять одна копійка) в тому числі по податку на прибуток в розмірі 67588,02 грн., (шістьдесят сім тисяч пятьсот вісімдесят вісім гривень дві копійки), по податку на додану вартість в розмірі 99502,99 грн., (девяносто девять тисяч пятьсот дві гривні девяносто девять копійок), по комунальному податку в розмірі 15,30 грн., (пятнадцять гривень тридцять копійок) шляхом стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків і стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови виготовлено 04 травня 2011 року

Суддя/підпис/В.К. Блонський

"Згідно з оригіналом" СуддяВ.К. Блонський