Постанова № 15732449, 20.04.2011, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.04.2011
Номер справи
2270/3589/11
Номер документу
15732449
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Копія

Справа № 2270/3589/11

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 квітня 2011 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіБлонського В.К.,

при секретаріВарченко В.В.,

за участі:

представника позивача Куцоконь О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Летичівської міжрайонної державної податкової інспекції Хмельницької області в особі Старосинявського відділення до приватного підприємства "Подільська Агромарка" с. Адампіль Старосинявського району Хмельницької області про стягнення податкового боргу, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся в суд з позовом до відповідача в якому просить стягнути з відповідача кошти у рахунок погашення податкового боргу в розмірі 11279,04 грн., з рахунків відповідача, відкритих на момент ухвалення судового рішення та з тих, що будуть відкриті в обслуговуючих банках на момент виконання, та за рахунок готівки, що належить відповідачу.

Свій позов позивач мотивує тим, що відповідач як платник податків зобовязаний сплачувати їх своєчасно та в повному обсязі. Відповідач в порушення вимог закону допустив податковий борг в розмірі 11279,04 грн., в тому числі з податку на додану вартість в розмірі 68,12 грн., по орендній платі за землю в розмірі 9510,69 грн., по податку на прибуток в розмірі 1271,99 грн., по податку з власників транспортних засобів в розмірі 109,05 грн., і по комунальному податку в розмірі 319,19 грн., який необхідно стягнути з нього на користь позивача в примусовому порядку.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги повністю, пояснивши суду, що відповідач як платник податків внаслідок несвоєчасної сплати податків, допустив податковий борг в розмірі 11279,04 грн., в тому числі з податку на додану вартість в розмірі 68,12 грн., по орендній платі за землю в розмірі 9510,69 грн., по податку на прибуток в розмірі 1271,99 грн., по податку з власників транспортних засобів в розмірі 109,05 грн., і по комунальному податку в розмірі 319,19 грн.

Так як відповідач добровільно податковий борг не сплатив його необхідно стягнути в примусовому порядку, шляхом стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, і стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.

Представник відповідача в судове засідання не зявився повторно, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, заяви про розгляд справи за його відсутності в суд не подав. Відповідач був повідомлений за адресою, яка зазначена в останньому запису Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи вважає, що позов підлягає задоволенню, з таких підстав.

В судовому засіданні встановлено, що відповідач зареєстрований як юридична особа виконавчим комітетом Хмельницької міської ради Хмельницької області 20.08.2007 року за № 1 673 102 0000 005028 та відповідно до ст. ст. 9, 14, 15 Закону України «Про систему оподаткування» який діяв до 01.01.2011 року та ст. ст. 15, 16 Податкового кодексу України є платником податків, зборів та обовязкових платежів і зобовязаний їх сплачувати в терміни передбачені чинним законодавством.

Преамбулою Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», від 21.12.2000 року № 2181-3, який діяв у період виникнення податкових правовідносин і втратив чинність з 01.01.2011 року, передбачено, що цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обовязкових платежів), нарахування і сплату пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.

Як зазначено у п. п. 4.1.1, 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку вказує у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом «г» п. п. 4.2.2 п. 4.2, а також п. 4.3 ст. 4, тобто визначення податкового зобовязання контролюючим органом та за непрямими методами, та зобовязаний подати податкові декларації за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Податковим боргом відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визнається податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня нарахована на суму такого зобовязання.

Сума податкового боргу відповідача вважається узгодженою відповідно із вимогами п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», так як податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або в судовому порядку. У разі коли у майбутніх податкових періодах платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, такий платник податків зобовязаний подати нову декларацію, що містить виправлені показники.

Згідно розрахунку позовних вимог з податку на додану вартість загальна сума податкового боргу становить 68,12 грн., в тому числі основний платіж в сумі 57 грн., штрафні (фінансові) санкції в сумі 10,36 грн., і пеня в сумі 0,76 грн.

Податковий борг по основному платежу в сумі 57 грн., виник в звязку з тим, що відповідач подав податкові декларації з податку на додану вартість за жовтень, листопад 2010 року, але нарахований згідно декларацій податковий борг не сплатив.

Виходячи із викладеного суд приходить до висновку, що податкові зобовязання, самостійно визначені платником податків у податкових деклараціях, вважаються узгодженими з дня подання таких податкових декларацій, тобто є податковим боргом.

Крім того у загальну суму податкового боргу по податку на додану вартість входять штрафні (фінансові) санкції в сумі 10,36 грн., і нарахована пеня в сумі 0,76 грн.

Посадовими особами податкового органу була проведена невиїзна документальна перевірка відповідача з питань порушення граничного строку сплати узгодженого податкового зобовязання.

За результатами перевірок складений акт про результати невиїзної документальної перевірки від 15 листопада 2010 року № 000776/1500/35360928, в якому зазначено, що відповідачем в порушення п. п. 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» проводилась несвоєчасна сплата податкового боргу.

На підставі зазначеного акту перевірки позивачем було прийнято податкове повідомлення - рішення від 15 листопада 2010 року № 0006921500/0 про нарахування штрафних (фінансових) санкцій з податку на додану вартість в сумі 10,36 грн.

Згідно розрахунку позовних вимог по орендній платі за землю загальна сума податкового боргу становить 9510,59 грн., в тому числі основний платіж в сумі 8672,41 грн., штрафні (фінансові) санкції в сумі 756,32 грн., і нарахована пеня в сумі 81,96 грн.

Податковий борг по основному платежу в сумі 8672,41 грн., виник в звязку з тим, що відповідач подав податкову декларацію з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2010 рік № 536 від 29.01.2010 року на загальну суму 21970,48 грн., та уточнену податкову декларацію з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2010 рік № 1039 від 15.02.2010 року, де було нараховано до зменшення плату в сумі 6618,67 грн., але не сплатив основний платіж по податку частково в сумі в сумі 8672,41 грн.

Крім того у загальну суму податкового боргу з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності входять штрафні (фінансові) санкції в 756,32 грн., і нарахована пеня в сумі 81,96 грн.

Посадовою особою податкового органу були проведені невиїзні документальні перевірки відповідача з питань порушення граничного строку сплати узгодженого податкового зобовязання.

За результатами перевірок складені акти:

1. про результати невиїзної документальної перевірки від 28 жовтня 2010 року № 00749/1500/35360928, в якому зазначено, що відповідачем в порушення п. п. 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» проводилась несвоєчасна сплата податкового боргу.

На підставі зазначеного акту перевірки позивачем були прийняті податкові повідомлення рішення:

- від 28 жовтня 2010 року № 000661500/0 про нарахування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 70,24 грн.,

- від 28 жовтня 2010 року № 0006601500/0 про нарахування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 126,07 грн.,

- від 28 жовтня 2010 року № 0006591500/0 про нарахування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 9,28 грн.

2. про результати невиїзної документальної перевірки від 15 листопада 2010 року № 000776/1500/35360928, в якому зазначено, що відповідачем в порушення п. п. 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» проводилась несвоєчасна сплата податкового боргу.

На підставі зазначеного акту перевірки позивачем були прийняті податкові повідомлення рішення:

- від 15 листопада 2010 року № 0006931500/0 про нарахування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 126,07 грн.,

- від 31 грудня 2010 року № 0007921500/0 про нарахування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 109,48 грн.,

- від 31 грудня 2010 року № 0007931500/0 про нарахування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 315,18 грн.

Згідно розрахунку позовних вимог з податку на прибуток загальна сума податкового боргу становить 1271,99 грн., в тому числі основний платіж в сумі 1271 грн., нарахований відповідачем по декларації № 6733 від 05.11.2010 року і № 8707 від 04.02.2011 року.

Згідно розрахунку позовних вимог з податку з власників транспортних засобів загальна сума податкового боргу становить 109,05 грн., в тому числі основний платіж в сумі 109,05 грн., нарахований відповідачем по розрахунку суми № 1028 від 15.02.2010 року.

Згідно розрахунку позовних вимог з комунального податку загальна сума податкового боргу становить 319,19 грн., в тому числі основний платіж в сумі 283,90 грн., штрафні (фінансові) санкції в сумі 34,68 грн., і пеня в сумі 0,61 грн.

Податковий борг по основному платежу в сумі 283,90 грн., виник в звязку з тим, що відповідач подав податковий розрахунок комунального податку за 3- й квартал 2010 року № 6506 від 28.10.2010 року на суму 168,30 грн., і за 4-й квартал 2010 року № 8300 від 19.012011 року на суму 115,60 грн., але не сплатив нарахований податок.

Крім того у загальну суму податкового боргу з комунального податку входять штрафні (фінансові) санкції в 34,68 грн., і нарахована пеня в сумі 0,61 грн.

Посадовою особою податкового органу була проведена невиїзна документальна перевірка відповідача з питань порушення граничного строку сплати узгодженого податкового зобовязання.

За результатами перевірки складений акт про результати невиїзної документальної перевірки від 15 листопада 2010 року № 000776/1500/35360928, в якому зазначено, що відповідачем в порушення п. п. 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» проводилась несвоєчасна сплата податкового боргу.

На підставі зазначеного акту перевірки позивачем було прийнято податкове повідомлення рішення від 15 листопада 2010 року № 0006941500/0 про нарахування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 34,68 грн.

Згідно п. п. 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого у п. п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Виходячи із вказаних норм Закону суд приходить до висновку, що позивач зобовязаний був своєчасно сплатити узгоджену суму податкового зобовязання з податку на додану вартість, по орендній платі за земельні ділянки, податку на прибуток, податку з власників транспортних засобів, комунального податку, але не зробив цього.

У строки визначені ч. 1 п. п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідач в порушення своїх обовязків не сплатив суми нарахованого податкового зобовязання по податках, зазначені у поданих ним податкових деклараціях, тобто протягом десяти календарних днів, наступних за останнім календарним днем відповідного граничного строку, передбаченого п. п. 4.1.4 п. п. 4.1 ст. 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Узгоджена сума податкового зобовязання не сплачена платником податків у строки, визначені ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до п. п. 1.4 та 1.5 ст. 1 Закону України № 2181-3 встановлено, що штрафна санкція це плата у фіксованій сумі або у вигляді відсотків від суми податкового зобовязання (без урахування пені та штрафних санкцій), яка справляється з платника податків у звязку з порушенням ним правил оподаткування, визначених відповідними законами.

Пеня нараховується за правилами встановленими ст. 16 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Згідно п. п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобовязаний сплатити штраф в залежності від строку затримки.

Суми штрафних (фінансових) санкцій з податків являються також узгодженими, так як відповідач не оскаржив у судовому порядку прийняті податкові повідомлення рішення, хоча посадова особа відповідача отримала їх особисто, про що свідчать копії податкових повідомлень-рішень із відповідними підписами.

Відповідно до п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» позивачем відповідачу направлена перша податкова вимога про сплату узгоджених сум податкових зобовязань від 24 лютого 2010 року № 1/25 і друга податкова вимога від 31 березня 2010 року № 2/29.

Пунктом 87.2 ст. 87 Податкового кодексу України встановлено, що джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Відповідно до п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі його недостатності-шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Згідно п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Також відповідно до п. 95.4 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.

Сума податкового боргу відповідача підтверджується копіями податкових декларацій, розрахунків, копіями податкових повідомлень-рішень, копіями актів перевірок, копією договору оренди, копіями особових рахунків платника податків, які додані до матеріалів справи.

Так як відповідачем не сплачена сума податкового боргу в розмірі 11279,04 грн., в тому числі з податку на додану вартість в розмірі 68,12 грн., по орендній платі за землю в розмірі 9510,69 грн., по податку на прибуток в розмірі 1271,99 грн., по податку з власників транспортних засобів в розмірі 109,05 грн., і по комунальному податку в розмірі 319,19 грн., суд вважає за необхідне стягнути його в примусовому порядку, задовольнивши позов повністю.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 9, 14, 15 Закону України «Про систему оподаткування», ст. ст. 1, 4, 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», ст. 95 Податкового кодексу України, ст.ст. 9, 11, 86, 159 163, 167 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити.

Стягнути із приватного підприємства «Подільська Агромарка»с. Адампіль Старосинявського району Хмельницької області на користь Летичівської міжрайонної державної податкової інспекції Хмельницької області в особі Старосинявського відділення податковий борг в розмірі 11279,04 грн., (одинадцять тисяч двісті сімдесят девять тисяч чотири копійки) в тому числі по податку на додану вартість в розмірі 68,12 грн., (шістдесят вісім гривень дванадцять копійок), по орендній платі за землю в розмірі 9510,69 грн., ( девять тисяч пятсот десять гривень шістдесят девять копійок), по податку на прибуток в розмірі 1271,99 грн., (одну тисячу двісті сімдесят одна гривня девяносто девять копійок), по податку з власників транспортних засобів в розмірі 109,05 грн., (сто девять гривень пять копійок), по комунальному податку в розмірі 319,19 грн., (триста девятнадцять гривень девятнадцять копійок), шляхом стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків і стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови виготовлено 22 квітня 2011 року

Суддя/підпис/В.К. Блонський

"Згідно з оригіналом" СуддяВ.К. Блонський