Постанова № 15726270, 01.04.2011, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.04.2011
Номер справи
2а/1570/1447/2011
Номер документу
15726270
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 2а/1570/1447/2011

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 квітня 2011 року м.Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Вовченко О.А., розглянувши позовну заяву першого заступника прокурора Малиновського району м. Одеси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до ТОВ «Домстрой-Н»про стягнення з відповідача фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн., -

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява першого заступника прокурора Малиновського району м. Одеси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до ТОВ «Домстрой-Н»про стягнення з відповідача фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн.

Відповідач отримав надіслану йому копію ухвали про відкриття скороченого провадження у справі 11 березня 2011 року, але жодних заяв про визнання позовних вимог чи заперечень на адміністративний позов в десятиденний строк з дня одержання такої ухвали відповідач до суду не надала.

Суд, дослідивши матеріали справи та надані докази, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції, зокрема, за надання послуг з перевезень вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. Документами для фізичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є:

для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;

для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.

Відповідно до ст.6 Закону України «Про автомобільний транспорт від 05 квітня 2001 року N 2344-III та п.3 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 головна державна інспекція на автомобільному транспорті в Одеській області є територіальним підрозділом центрального органу виконавчої влади з питань контролю на автомобільному транспорті, забезпечення проведення державної політики на автомобільному транспорті, діє у складі Міністерства транспорту та звязку України і йому підпорядковується.

Згідно з ст. 60 «Про автомобільний транспорт»інспекція здійснює повноваження щодо притягнення до фінансової відповідальності перевізників за порушення законодавства про автомобільний транспорт, в тому числі й стягнення в судовому порядку сум адміністративно-господарських санкцій, добровільно не сплачених правопорушниками у звязку з чим ці позовні вимоги підвідомчі адміністративним судам та повинні розглядатись у порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до положень ст.60 Закону України від 05 квітня 2001 року N 2344-III, право розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів надається посадовим особам урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. В звязку з тим, що постанова про застосування фінансових санкцій не є виконавчим документом, територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області для подальшої реалізації постанови щодо притягнення перевізників до відповідальності за порушення законодавства про автомобільний транспорт звертається до суду.

Судом встановлено, що 06.07.2010 року державними інспекторами відділу державного контролю територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті було складено Акт, яким зафіксовано факт використання транспортного засобу марки «КАМАЗ», номерний знак НОМЕР_1 водієм ОСОБА_1, номер дорожнього листа б/н, виданий ТОВ «Домстрой-Н». Автомобіль використовувався для надання послуг з перевезення вантажів без оформлення необхідних документів відсутня ліцензійна картка. Водій з актом ознайомлений, від пояснень та підпису відмовився.

09.08.2010 року на адресу відповідача був направлений лист-запрошення на розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт.

01.09.2010 т.в.о. начальника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області Черноіваненком С.В. винесено постанову про застосування фінансових санкцій до відповідача за допущення порушення законодавства про автомобільний транспорті в розмірі 1700,00 грн.

Вказана постанова була отримана відповідачем 06.09.2010, що підтверджено поштовим повідомленням про вручення кореспонденції.

У встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року № 1567 пятнадцятиденний строк сума фінансової санкції відповідачем не сплачена. Доказів проведення оплати на час розгляду справи суду також надано не було.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи викладене, а також те, що позивачем доведено, що ТОВ «Домстрой-Н»має заборгованість по штрафним санкціям за допущення порушення законодавства на автомобільному транспорті у розмірі 1700,00 грн., суд вважає, що позовні вимоги є законними і обґрунтованими, заснованими на діючому законодавстві, підтверджуються доданими до позову документами, та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 158-163, 167 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов першого заступника прокурора Малиновського району м. Одеси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до ТОВ «Домстрой-Н» про стягнення з відповідача фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн. - задовольнити.

Стягнути з ТОВ «Домстрой-Н» фінансові санкції в сумі 1700,00 (тисяча сімсот гривень) грн. на користь держави в особі на рахунок 31117106700002, МФО 828011, отримувач: ГУДКУ в Одеській області, код 23213460, код платежу 21081100.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки.

У разі подання апеляційної скарги постанова набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ч. 3 статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови.

Суддя О.А. Вовченко

01 квітня 2011 року