ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к.
ПОСТАНОВА
Іменем України
08.04.2008
Справа №2-16/1011-2008А
За позовом – Контрольно – ревізійного управління в АРК (95006, м. Сімферополь, б. Леніна, 5/7, МФО 824026, ОКПО 20703979)
До відповідача - Масандрівської селищної ради (98600, с.м.т. Масандра, вул.. Стаханівська, 21)
Про надання дозволу на проведення ревізії
Суддя В.А.Омельченко
Секретар судового засідання Н.С.Хлебнікова
ПРЕДСТАВНИКИ:
Від позивача – Тагільцева А.В. – заст.. начальника правової роботи, дов. № 13-14/5626 від 02.08.2007 року
Від відповідача – не з’явився
Суть спору - Позивач Контрольно - ревізійне управління в АРК звернувся до господарського суду АРК з позовною заявою до відповідача Масандрівської селищної ради про надання дозволу Контрольно - ревізійному управлінню АРК Крим на проведення позапланової виїзної ревізії в Масандрівській селищній раді з вказаних з зверненні СБУ питань, та провести ревізію протягом 15 робочих днів з 02.06.2008 року по 20.06.2008 року ( з урахуванням уточнення позовних вимог).
Відповідач заперечення на позовну заяву не надав, в судове засідання не з’явився, про причини не явки суд не повідомив, про день та час судового засідання був повідомлений належним чином – рекомендованою кореспонденцією.
Суд керуючись принципом розумності строку вирішення справи, передбаченого ст.. 122 КАСУ, беручи до уваги повторну неявку відповідача без поважних причин, відповідно до п.4 ст. 128 КАСУ розглядає справу на підставі наявних в ній доказів.
Після вияснення усіх обставин справи, та перевірення доказів, суд перейшов до судових дебатів, які почалися в судовому засіданні, що відбулося 08.04.2008 року.
Після закінчення дебатів сторін, суд віддалявся для ухвалення рішення по даній справі до нарадчої кімнати.
Розглянувши матеріали справи та дослідивши письмові докази, а також заслухавши представника позивача, суд, -
В С Т А Н О В И В :
Згідно листа Головного Управління СБУ в АРК від 20.08.2007р. № 76/36/27/15, та у відповідності до вимог п. 1 ст. 8, п. 3 ст. 25 Закону України “Про службу безпеки України”, п.2.1 “Порядку взаємодії між органами Державної контрольно-ревізійної служби і органами прокуратури, внутрішніх справ, Служби безпеки України (сумісного наказу КРУ, МВС, СБУ, Генеральної прокуратури № 36102568553 від 19.10.2006р.), ст. 10, 11 Закону України “Про державну контрольно-ревізійну службу України”, Головне Управління СБУ в АРК повідомило КРУ в АРК про необхідність проведення позапланової виїзної ревізії в Масандрівській селищній раді
Як вбачається з матеріалів справи , а саме з листа СБУ в АРК від 27.11.2007 року № 76/4/5/1010 , що планову ревізію Масандрівської селищної ради щодо питань виділення коштів з місцевого бюджету на будівництво газопроводу в с.м.т. Нікіта було проведено Контрольно - ревізійним відділом в м. Ялті в період з 30.03.2007 року по 14.06.2007 року, однак, під час зазначеної ревізії не було проведено контрольні обміри відповідного газопроводу, а також розглянуто питання документального підтвердження об’ємів виконаних робіт підрядників ОП «Ялтамонолітбуд» та ПП «Буд дизайн» щодо будівництва газопроводу в с.м.т. Нікіта. У зв’язку з чим розгляд зазначених питань має суттєве значення для визначення цільового використання відповідачем бюджетних коштів щодо будівництва газопроводу, та перевірки питань дотримання замовником тендерного законодавства.
Суд вважає, що позов підлягає задоволенню по наступним підставам.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 10 вказаного Закону Головному контрольно-ревізійному управлінню України, контрольно-ревізійним управлінням в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійним підрозділам (відділам, групам) у районах, містах і районах у містах надається право безперешкодного доступу при проведенні ревізій на склади, у сховища, виробничі та інші приміщення, що належать підконтрольним установам, для їх обстеження і з'ясування питань, пов'язаних з ревізією.
Згідно ст. 11 Закону України “Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні” органи державної контрольно-ревізійної служби в межах своєї компетенції проводять планові та позапланові виїзні ревізії за місцезнаходженням об’єкту контролю. Крім того, позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державної контрольно-ревізійної служби і проводиться за наявності хоча б однієї з таких обставин, зокрема, у разі надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, державної податкової служби, Міністерства Внутрішніх справ України служби безпеки України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державної контрольно-ревізійної служби.
Постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006р. № 550 затверджений Порядок проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою (далі Порядок), яким визначено, що позапланова виїзна ревізія –ревізія, яка не передбачена в планах контрольно-ревізійної роботи органу служби і проводиться за наявності обставин, визначених ЗУ “Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні”.
Відповідно до п. 29 Порядку позапланова виїзна ревізія об’єкта контролю за зверненням правоохоронного органу проводиться у разі надання ним:
Постанови слідчого або прокурора про призначення позапланової виїзної ревізії та рішення суду про дозвіл на її проведення, в якому зазначаються підстави проведення, дати її початку та закінчення, а також номер, дата і підстави порушення кримінальної справи, орган що порушив кримінальну справу (для ревізії суб’єкта господарської діяльності, не віднесеного Законом (2939-12) до підконтрольних установ); постанови слідчого або прокурора про призначення позапланової виїзної ревізії, винесеної після порушення кримінальної справи проти посадових осіб об’єкта контролю –підконтрольної установи; інформації про факти, що свідчать про порушення об’єктом контролю –підконтрольною установою законів, та рішення суду про дозвіл на проведення ревізії, в якому зазначаються підстави проведення, дати початку та закінчення. У разі надходження зазначеної інформації без рішення суду Головне КРУ, контрольно-ревізійне управління в АРК, областях, м. Києве та Севастополі протягом 7 робочих днів самостійно подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії із зазначенням початку та закінчення. Про відмову суду у видачі дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії об’єкта контролю невідкладно інформується відповідний правоохоронний орган.
Однак суд вважає, що встановлений 7-денний строк звернення до суду не є таким, що позбавляє права звернення до суду, а тому суд не зважаючи на сплив такого строку розглядає заявлений позов.
Розглянувши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що оскільки згідно ст. 2 Закону України “Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні” контроль за використовуванням і збереженням державного майна і бюджетних засобів покладений на органи Державної контрольно - ревізійної служби, у зв’язку з виконанням вказаного звернення ГУ СБУ в АРК і відсутністю об’єкту в плані контрольно-ревізійної роботи, позивач –КРУ в АРК має усі підстави, відповідно до вимог чинного законодавства, для проведення позапланової виїзної ревізії в Масандрівський селищній раді по поставленим СБУ в АРК питанням, та в указаний період.
На підставі ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати, здійснені позивачем - суб’єктом владних повноважень, з відповідача не стягуються.
Вступна та резолютивна частина постанови оголошені в судовому засіданні - 08.04.2008 року
Постанова складена у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України – 14.04.2008 року.
На підставі вищевикладеного та керуючись ч.4 ст. 94, ст.150, ч.ч. 1-3 ст. 160, 162, 167 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити.
2. Надати дозвіл Контрольно - ревізійному управлінню АР Крим на проведення позапланової виїзної ревізії в Масандрівський селищній раді 98600, с.м.т. Масандра, вул.. Стаханівська, 21) з вказаних у зверненні СБУ питань, а саме:
· Перевірити факт вводу в експлуатацію газопроводу в с.м.т. Нікіта
· Провести контрольні обміри зовнішньої мережі газопостачання в с.м.т. Нікіта, побудованих ОП «Ялтамонолітбуд» ( генеральний підрядник) та ПП «Буд дизайн» (субпідрядник) в 2004 році за рахунок місцевого бюджету.
3. Позапланову виїзну ревізію в Масандрівський селищній раді (98600, с.м.т. Масандра, вул.. Стаханівська, 21) провести протягом 15 робочих днів з 02.06.2008 року по 20.06.208 року
Постанова може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного господарського суду через господарський суд АР Крим шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови в десятиденний строк з дня складання постанови в повному обсязі, з подальшим поданням апеляційної скарги на постанову протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження та в порядку передбаченому ч.5 ст. 186 КАС України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, у разі не подання відповідної заяви ( ст. 254 КАС України)
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Омельченко В.А.