Постанова № 1571298, 29.01.2008, Господарський суд Полтавської області

Дата ухвалення
29.01.2008
Номер справи
13/119
Номер документу
1571298
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

36000, м. Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29.01.2008 Справа №13/119

за позовом Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м. Полтава

до Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробничого підприємства "Зонд", м. Полтава

про стягнення 77522,27 грн.

Суддя Босий В.П.

Секретар судового засідання Жорняк Т.С.

Представники:

від позивача: Дорошенко Л.Д., дов. від 16.01.2008р.

від відповідача: Безніщенко І.П., дов. від 23.02.2007р.

Обставини справи: Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом про стягнення з відповідача адміністративно-господарських санкцій в сумі 72033,33 грн. та 5489,94 грн. пені.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позовних вимог не заперечує, письмовий відзив на позов не надав.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши представників сторін, суд встановив: Статтею 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" (в редакції Закону № 2606-111 від 05.07.2001 р.) передбачено, що для підприємств (об’єднань), установ і організацій незалежно від форми власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 8 до 25 чоловік - у кількості одного робочого місця, якщо інше не передбачено законом.

Згідно "Звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2006 рік" відповідача середньооблікова чисельність штатних працівників на підприємстві відповідача в 2006 році становила 126 осіб.

Таким чином, норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів на підприємстві відповідача у 2006 році згідно проведеного розрахунку складає 5 робочих місць.

Фактично в 2006 році у відповідача середньооблікова кількість штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність - 2 ос. Тобто, у 2006 році відповідач не працевлаштував ще 3 інвалідів.

Згідно зі статтею 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" (в редакції Закону № 2606-14 від 05.07.2001 р.) підприємства (об’єднання), установи і організації незалежно від форми власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим частиною першою статті 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньорічної заробітної плати на відповідному підприємстві (в об’єднанні), в установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.

Виходячи із середньорічної заробітної плати на підприємстві відповідача, яка складає 24011,11 грн., відповідач повинен був перерахувати позивачу за незайняті інвалідами 3 робочі місця - 72033,33 грн.

Згідно ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" та Порядку нарахування пені та її сплати, затвердженим наказом Мінпраці України від 15.05.2007р. № 223, порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Позивачем нарахована пеня за період з 16.04.2007р. по 26.12.2007р. в розмірі 5489,94 грн.( розрахунки в матеріалах справи).

Суд дослідив, що Відповідачем не були прийняті міри стосовно працевлаштування потрібної кількості інвалідів, а саме: не повідомлено про потрібну кількість робочих місць для інвалідів органи працевлаштування (лист від Полтавського міського центру зайнятості від 21.05.2007р. за № 3887).

Відповідно до ч. 1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ст. 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Згідно ст. 71 КАС України позивач довів ті обставини, на яких грунтується його вимога.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги стосовно стягнення адміністративно-господарських санкцій в сумі 72033,33 грн. та 5489,94 грн. пені обгрунтовані, підтверджені наданими доказами та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 86, 94, 158-163 КАС України, суд,-

П О С Т А Н О В И В :

1. Задовольнити позов Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробничого підприємства "Зонд" про стягнення адміністративно-господарських санкцій в сумі 72033,33 грн. та 5489,94 грн. пені.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробничого підприємства "Зонд" (м. Полтава, вул. Харчовиків, 27, р/р 26006174503001 в ПРУ КБ "Приватбанк", МФО 331401, код 23557449) - на користь Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (м. Полтава, вул. Зигіна, 1, р/р 31218230700002, ГУДК в Полтавській області, МФО 831019, код 34698804)- адміністративно-господарських санкцій в сумі 72033,33 грн. та 5489,94 грн. пені.

Виконавчий лист видається після набрання постановою законної сили за заявою стягувача.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України –з дня складання в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Босий В.П.

Згідно з оригіналом.

Помічник судді Онищенко О.В.