Постанова № 1571087, 24.01.2008, Господарський суд Полтавської області

Дата ухвалення
24.01.2008
Номер справи
8/577
Номер документу
1571087
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

36000, м.Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ:

24.01.2008 Справа № 8/577

за позовом Полтавського обласного відділення Фонду України соціального захисту інвалідів, 36014 м.Полтава, вул.Зигіна, 1

до Філії "Ага-Миргород", 37600 м.Миргород, вул.Гоголя, 3 в особі Товариства з обмеженою відповідальністю "Альянс-ігри та розваги", м.Київ

про стягнення 2520,40 грн.

Суддя Плеханова Л.Б.

Представники:

від позивача: Фищук В.В., дор. № 04-1/1 від 08.01.08 р.

від відповідача: не з"явився

СУТЬ СПРАВИ: розглядається позовна заява Полтавського обласного відділення Фонду України соціального захисту інвалідів до Філії "Ага-Миргород", м.Миргород в особі Товариства з обмеженою відповідальністю "Альянс-ігри та розваги", м.Київ про стягнення 2520,40 грн.

Відповідач в судове засідання не з"явився, відзив на позов не надав. Відповідач був належним чином повідомлений про час та місце судового засідання, про що свідчить картка повідомлення про вручення поштового відправлення (в матеріалах справи), повноважного представника в судове засідання не направив. Проте, вказана обставина не перешкоджає розгляду справи по суті, справа розглядається за наявними в ній матеріалами.

Розглянувши матеріали справи, суд встановив:

Законом України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" зі змінами, внесеними згідно Законів від 06.10.2005 р. № 2602-ІУ, від 23.02.2006 р. № 3483 (стаття 19) для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

Роботодавці самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою ст.19 вищевказаного Закону, і забезпечують працевлаштування інвалідів. при розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення.

Згідно наданого відповідачем "Звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2006 рік" (форма № 10-Ш), середньооблікова кількість штатних працівників становить 11 ос. Норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів складає 1 ос.

Виконанням нормативу робочих місць у кількості, визначеній згідно з частиною першою ст.19 вищевказаного Закону, вважається працевлаштування роботодавцем інвалідів, для яких це місце роботи є основним.

Фактично в 2006 році на підприємстві інваліди не працювали.

Згідно зі ст.20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", підприємства, установи і організації, в тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом. передбаченим статтею 19 вищевказаного Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда, і не зайняте інвалідом. Для роботодавців, де працює від 8 до 15 осіб розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда, і не зайняте інвалідом , визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.

Середньорічна заробітна плата на підприємстві згідно Порядку сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, затвердженого постановою КМУ № 70 від 31.01.2007 р. та Інструкції щодо заповнення форми № 10-ПІ (річна) "Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів", затвердженої наказом Мінпраці 10.02.2007 року № 42, обчислюється діленням фонду оплати праці штатних працівників (51700 грн.) на середньооблікову чисельність штатних працівників облікового складу (11 ос.), (51700 грн. : 11 = 4700 грн.)., Отже, середньорічна заробітна плата в 2006 році складала 4700,00 грн., половина середньорічної заробітної плати -2350,00 грн. (4700,00 грн. : 2 = 2350,00 грн.).

Відповідач згідно з вимогами Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" повинен сплатити адміністративно-господарські санкції в розмірі 2350,00 грн. за незабезпечення працевлаштування інвалідів ( 1 робоче місце).

Ст.20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" та Порядком нарахуванням пені та її сплати, затвердженим наказом Мінпраці України від 15.05.2007 р. № 223 передбачено: порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Відповідач у визначений Законом термін, а саме до 16.04.2007 р. не сплатив добровільно адміністративно-господарські санкції. Таким чином, за порушення терміну сплати адміністративно-господарських санкцій відповідачу нарахована пеня, яка становить 170,40 грн.

Проаналізувавши матеріали справи, оцінивши надані докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню в повному обсязі.

На підставі матеріалів справи та керуючись ст.ст. 69-71, 86, 94, 158-163 та п.6 р.УП "Прикінцеві та перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України , суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Альянс-ігри та розваги", 01033, м.Київ, вул.Панківська, 25 в особі філії "Ага_Миргород" 37600 м.Миргород, вул.Гоголя, 3 (р/р 2600833247 в АППБ "Аваль" м.Київ, МФО 380805, код 33776142):

- на користь Полтавського обласного відділення Фонду України соціального захисту інвалідів, м.Полтава, вул.Зигіна,1 ( р/р 31219230700012. УДК в Полтавській області, МІФО 831019, код 34698720) -2520,40 грн.

- в доход Державного бюджету України по коду бюджетної класифікації 22090200, отримувач: УДК у м. Полтаві, р/р 31118095700002 в ГУДКУ у Полтавській області, м.Полтава, МФО 831019, ЗКПО 34698804 - 25,20 грн. судового збору.

Видати виконавчі листи після набрання цією постановою законної сили за наявності відповідної заявою сторони.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений КАСУ, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Плеханова Л.Б.