ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"10" квітня 2008 р.
Справа № 9/63
Господарський суд Кіровоградської області, м. Кіровоград, вул. Луначарського, 29, у складі судді Шевчук О.Б., при секретарі судового засідання Безчасній Н.Г., розглянув у відкритому судовому засіданні справу №9/63
за адміністративним позовом: управління Пенсійного фонду України в м. Світловодськ, Кіровоградська область, м. Світловодськ, вул. Леніна, 96 ,
до відповідача: відкритого акціонерного товариства "Олімп", Кіровоградська область, м. Світловодськ, вул. Заводська, 4,
про стягнення 792451,81 грн.
Представники сторін:
від позивача - головний спеціаліст-юрисконсульт Жеглата Т.В., довіреність №926/08-28 від 15.02.2008 р.;
від відповідача - Щербина С.В., довіреність №28-02/08 від 28.02.2008 р.
Час прийняття постанови: 14 год. 25 хв.
Управлінням Пенсійного фонду України в м. Світловодськ подано позов про стягнення з відкритого акціонерного товариства "Олімп" заборгованості по страхових внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 792451 грн. 81 коп., з яких фінансові санкції в розмірі 347671 грн. 88 коп. та пеня - 444779 грн. 93 коп.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Відповідач відзив на позовну заяву не подав, але представник відповідача позовні вимоги визнав повністю.
Оцінивши наявні в матеріалах справи докази та заслухавши пояснення учасників судового процесу, господарський суд
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах в містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.2002 р. № 8-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.05.2002 р. за № 442/6730 з наступними змінами, управління Пенсійного фонду України в м. Світловодськ є органом Фонду із статусом юридичної особи, що здійснює управління фінансами пенсійного забезпечення в межах району.
Згідно з вимогами п. 4 ст. 18 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон), страхові внески не включаються до складу податків, інших обов’язкових платежів, що складають систему оподаткування; на ці внески не поширюється податкове законодавство.
До страхових внесків, на підставі ст. 1 Закону, відносяться кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов’язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування відповідно до Закону.
Згідно п. п. 4, 6, 12 ст. 20 Закону, сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду; страхувальник зобов’язаний сплачувати страхові внески нараховані за відповідний базовий період (календарний місяць), не пізніше ніж через 20 календарних днів із закінчення цього періоду; страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Статтею 106 Закону передбачено, що суми страхових внесків своєчасно не перераховані та/або не сплачені страхувальником у визначені строки вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і сплачується з нарахуванням пені та застосуванням штрафних санкцій; територіальні органи Пенсійного фонду надсилають страхувальнику, який має недоїмку, вимогу про її сплату; протягом 10 робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов’язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
Відповідно до ч. 7 п. 3 ст. 106 Закону, у разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.
Підпунктом 7 пункту 5 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.01 № 121/2001 Пенсійний фонд України має право стягувати з платників страхових внесків несплачені суми страхових внесків.
Відкрите акціонерне товариство "Олімп" зареєстроване в управлінні Пенсійного фонду України в м. Світловодськ платником страхових внесків (а.с.6).
Як вбачається з матеріалів справи заборгованість відповідача по страхових внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування складає 792451 грн. 81 коп., з яких фінансові санкції в розмірі 347671 грн. 88 коп. та пеня - 444779 грн. 93 коп.
Наявність зазначеної заборгованості підтверджується рішенням управління Пенсійного фонду України в м. Світловодськ про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду №17 від 17.01.2008 року (а.с. 8).
Вищевказане рішення відповідач отримав 21.01.2008 року, про що свідчить копія повідомлення про вручення поштового відправлення.
Як вбачається із змісту листа управління Пенсійного фонду України в м. Світловодськ від 10.04.2008 року, рішення №17 від 17.01.2008 року на виконання до органів державної виконавчої служби не пред'являлось.
Доказів оскарження даного рішення чи сплати заборгованості по застосованих фінансових санкціях та нарахованої пені сторони суду не надали.
Відповідач в судовому засіданні адміністративний позов визнав в повному обсязі, несплату заборгованості пояснив тяжким матеріальним становищем товариства.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо визнання позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Згідно приписів ч. 3 ст. 136 Кодексу адміністративного судочинства України, судове рішення у зв'язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 цього Кодексу.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову та прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Враховуючи те, що визнання адміністративного позову відповідачем не суперечить закону та не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси, господарський суд вважає за можливе прийняти визнання відповідачем адміністративного позову та з огляду на наявні в матеріалах справи докази задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 71, 112, 136, 160, 162, 163, 167, 186, 254, пунктом 6 розділу 7 "Прикінцеві та перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства "Олімп" (27507, Кіровоградська область, м. Світловодськ, вул. Заводська, 4, ідентифікаційний код 22219880) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Світловодськ (27500, Кіровоградська область, м. Світловодськ, вул. Леніна, 96, ідентифікаційний код 20650208) - 792451 грн. 81 коп. заборгованості по страхових внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, з яких фінансові санкції в розмірі 347671 грн. 88 коп. та пеня - 444779 грн. 93 коп.
Після набрання постановою законної сили за заявою стягувача видати виконавчий лист.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.
Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції протягом десяти днів з дня її виготовлення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Копії постанови направити сторонам.
Суддя
О.Б. Шевчук
Дата виготовлення постанови
в повному обсязі: 14.04.2008 р., 15:00