ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(за результатами скороченого провадження в порядку ст.183-2 КАС України)
17 травня 2011 р. м. Чернівці Справа № 2а/2470/678/11
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Бойко О.Я., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовомРегіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Чернівецькій областідоприватного підприємця ОСОБА_1про про стягнення санкцій,-
ВСТАНОВИВ :
В поданому до суду 23 березня 2011 року адміністративному позові позивач просив суд стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій в сумі 1700 грн.
Відповідач належним чином повідомлений про відкриття скороченого провадження даної справи та про вимогу надати у визначені ст.183-2 КАС України строки свої заперечення з необхідними документами. З наслідками неподання такого заперечення ознайомлений.
Заяву про визнання позову або заперечень на позов до суду не направив.
Оцінивши повідомлені позивачем обставини, суд вважає що наявні достатні підстави для прийняття судового рішення і приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю .
До вказаних правовідносин суд застосовує такі положення закону та робить висновки по суті спору.
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (ід.номер НОМЕР_1) здійснює господарську діяльність з 14 серпня 2003 року на підставі свідоцтва про державну реєстрацію Серії В02 за № НОМЕР_2
Проведеною 18 жовтня 2010 року працівниками РУ Департаменту САТ ДПА України в Чернівецькій області перевіркою магазину-бару відповідача встановлено порушення порядку маркування, реалізації алкогольних напоїв: зберігання пляшки горілки «Немиров» без марки акцизного збору України.
Відповідно до ч.4 ст.11 Закону України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995р. № 481 алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також ті, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного збору в порядку, визначеному законодавством.
Згідно із ст.1 Закону України "Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби" від 15.09.1995р. № 329/95, в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин та до прийняття і введення в дію Податкового кодексу України, марка акцизного збору - спеціальний знак, яким маркуються алкогольні напої та тютюнові вироби. Її наявність на цих товарах підтверджує сплату акцизного збору, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів. Марки акцизного збору для алкогольних напоїв та тютюнових виробів, вироблених в Україні, відрізняються від марок для імпортованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів дизайном та кольором відповідно до зразків, затверджених Кабінетом Міністрів України.
Наявність марки акцизного збору на пляшці (упаковці) алкогольних напоїв та пачці (упаковці) тютюнових виробів є однією з умов для ввезення на митну територію України і реалізації їх споживачам. Забороняється ввезення, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та реалізація на території України алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка. (ч.2 ст.7 Закону № 329).
Статтею 8 цього Закону передбачена відповідальність за недодержання порядку маркування, реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів, несвоєчасну сплату акцизного збору виробників, імпортерів, продавців цих товарів та їх посадових осіб у порядку, передбаченому чинним законодавством України.
Зокрема, до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень (абз.15 ч.2 ст.17 Закону № 481).
На підставі акту перевірки від 18.10.2010р. № 383/32/НОМЕР_1 рішенням РУ САТ ДПА України в Чернівецькій області від 22.10.2010р. № 241230 до відповідача застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу в сумі 1700 грн. Дане рішення відповідач отримав 04.11.2010р., про що свідчить копія зворотного поштового повідомлення, що міститься в матеріалах справи.
Відповідно до п.п. 10, 11 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст.17 Закону № 481, затвердженого постановою КМУ від 02.06.2003р. № 790, у разі невиконання субєктом господарської діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання, сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
На день розгляду справи в суді сума боргу в розмірі 1 700 грн. не погашена відповідачем у добровільному порядку, а тому суд вважає за доведені обставини, на які посилається позивач, а адміністративний позов як обґрунтований слід задовольнити повністю.
Відповідно до п. 15 ч. 1 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів "Про державне мито" від 21.01.1993р. № 7-93 позивач звільнений від сплати державного мита. Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Тому суд не стягує судові витрати з відповідача.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження, виконуються негайно.
Керуючись ст.ст. 71, 79, 86, 94, 158-163, 167, 183-2, ч.1 ст.256 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.
2. Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ід.номер НОМЕР_1) заборгованість по сплаті штрафної санкції в сумі 1 700 грн. до Державного бюджету України (р/р 311118106700254, ВДК у Хотинському районі Чернівецької області, ГУДКУ в Чернівецькій області, МФО 856135, код одержувача 23246241 код платежу 21081100).
3. Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Відповідно до частини першої статті 185, частини першої-другої, четвертої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, сторони які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку дану постанову повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Віниицького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд.
Скарга про апеляційне оскарження даної постанови подається протягом десяти днів з дня одержання її копії.
Суддя О.Я.Бойко