Постанова № 1542201, 01.04.2008, Господарський суд Київської області

Дата ухвалення
01.04.2008
Номер справи
а4/070-08
Номер документу
1542201
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Київської області

01032, м. Київ - 32, вул. Комінтерну, 16

тел. 230-31-77

ПОСТАНОВА

Іменем України

"01" квітня 2008 р. Справа № А4/070-08

Суддя господарського суду Київської області Попікова О.В, розглянувши справу

за позовом

Прокурора Білоцерківського району в інтересах держави в особі Білоцерківської об’єднаної державної податкової інспекції, м. Біла Церква

до

Комунального підприємства Київської обласної ради “Узинводоканал”,

м. Узин

про

стягнення 72810,09 грн.

секретар судового засідання: Холоденко Н.О.

за участю представників:

від позивача

Мельник Л.П., за дов. від 26.03.08р. №8681/10/25/10;

від відповідача

Ратушний К.М., директор (наказ від 16.08.07р. №252);

від прокуратури

Матвієць В.В., за посвідченням.

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 01.04.2008р. о 12 год. 30 хв. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 07.04.2008р., про що повідомлено сторін після проголошення вступної та резолютивної частини постанови.

Обставини справи:

До господарського суду Київської області 15.02.08р. надійшла позовна заява Прокурора Білоцерківського району в інтересах держави в особі Білоцерківської об’єднаної державної податкової інспекції до Комунального підприємства Київської обласної ради “Узинводоканал” про стягнення 72810,09 грн. податкової заборгованості. Позовні вимоги обґрунтовані приписами пункту 2.3 статті 2 та підпунктом 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України “Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181-ІІІ від 21.12.2000р. (надалі по тексту –Закон України № 2181-ІІІ) з огляду на те, що станом на 11.02.08р. загальна сума заборгованості Комунального підприємства Київської обласної ради “Узинводоканал” перед бюджетом становить 72810,09 грн., яка в добровільному порядку відповідачем не сплачена.

Ухвалою господарського суду Київської області від 18.02.08р. відкрито провадження у даній адміністративній справі, розгляд справи призначено на 29.02.08р.

Справа розглядається після відкладення

Ухвалою господарського суду Київської області від 01.04.08р. закрито провадження у даній справі в частині стягнення з Комунального підприємства Київської обласної ради “Узинводоканал” 45000,00 грн. податкової заборгованості.

Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін та прокуратури, суд,

встановив:

Комунальне підприємство Київської обласної ради “Узинводоканал” має заборгованість зі сплати податку на додану вартість на суму 27810,09 грн., з яких 27267,66 грн. основна заборгованість, 542,43 грн. пеня.

Згадана заборгованість підтверджується наявними у матеріалах справи: довідкою від 01.04.08р. №8957/10/240-10, копіями актів перевірок, копіями податкових повідомлень-рішень, копіями податкових декларацій та податкових вимог.

Відповідно до Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” ОДПІ направлено відповідачу першу податкову вимогу від 07.07.05р. № 1/233 на загальну суму податкового боргу за узгодженим податковим зобов'язанням в розмірі 5330,72 грн. - основна заборгованість (22.07.05р. вручене відповідачу); 22.08.05р. ОДПІ направила відповідачу другу податкову вимогу № 2/285 на загальну суму податкового боргу за узгодженим податковим зобов’язанням в розмірі 15727,32 грн., з яких 15694,32 грн. основна заборгованість, 33,00 грн. штрафні санкції (29.08.05р. вручене відповідачу).

Білоцерківською ОДПІ 16.11.07р. було проведено перевірку своєчасності сплати ПДВ відповідачем, в ході проведення перевірки працівниками ОДПІ встановлено факт порушення відповідачем п.п. 7.7.1 п. 7.7 статті 7 Закону України “Про податок на додану вартість”, а саме: сплачено податку на додану вартість в розмірі 52727,57 грн. з порушення терміну сплати, за результатами перевірки складено акт №621/15-3.

16.11.07р. Білоцерківською ОДПІ було винесено податкове повідомлення-рішення №15-3/468, яким відповідачу визначена сума штрафу на підставі п.п.17.1.7 п. 17.1 статті 17 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” в розмірі 20% суми узгодженої суми податкового зобов’язання з ПДВ сплаченого з затримкою і яка становить 7266,89 грн., податкове повідомлення-рішення №000004153/0, яким відповідачу визначена сума штрафу на підставі п.п.17.1.7 п. 17.1 статті 17 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” в розмірі 50% суми узгодженої суми податкового зобов’язання з ПДВ сплаченого з затримкою і яка становить 8196,59 грн. Згадані податкові повідомлення-рішення не було оскаржено відповідачем ні в судовому ні в адміністративному порядку.

Білоцерківською ОДПІ 17.12.07р. було проведено перевірку своєчасності сплати ПДВ відповідачем, в ході проведення перевірки працівниками ОДПІ встановлено факт порушення відповідачем п.п. 7.7.1 п. 7.7 статті 7 Закону України “Про податок на додану вартість”, а саме: сплачено податку на додану вартість в розмірі 16946,89 грн. з порушення терміну сплати, за результатами перевірки складено акт №15/3-726.

17.12.07р. Білоцерківською ОДПІ було винесено податкове повідомлення-рішення №559/15-3, яким відповідачу визначена сума штрафу на підставі п.п.17.1.7 п. 17.1 статті 17 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” в розмірі 50% суми узгодженої суми податкового зобов’язання з ПДВ сплаченого з затримкою і яка становить 2025,46 грн., податкове повідомлення-рішення №560/15-3, яким відповідачу визначена сума штрафу на підставі п.п.17.1.7 п. 17.1 статті 17 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” в розмірі 20% суми узгодженої суми податкового зобов’язання з ПДВ сплаченого з затримкою і яка становить 2579,19 грн. (17.12.07р. вручені відповідачу). Згадані податкові повідомлення-рішення не було оскаржено відповідачем ні в судовому ні в адміністративному порядку.

Білоцерківською ОДПІ 23.01.08р. було проведено перевірку своєчасності сплати ПДВ відповідачем, в ході проведення перевірки працівниками ОДПІ встановлено факт порушення відповідачем п.п. 7.7.1 п. 7.7 статті 7 Закону України “Про податок на додану вартість”, а саме: сплачено податку на додану вартість в розмірі 14647,50 грн. з порушення терміну сплати, за результатами перевірки складено акт №28/15-3.

23.01.08р. Білоцерківською ОДПІ було винесено податкове повідомлення-рішення №559/15-3, яким відповідачу визначена сума штрафу на підставі п.п.17.1.7 п. 17.1 статті 17 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” в розмірі 20% суми узгодженої суми податкового зобов’язання з ПДВ сплаченого з затримкою і яка становить 2929,50 грн. (23.01.08р. вручене відповідачу). Згадане податкове повідомлення-рішення не було оскаржено відповідачем ні в судовому ні в адміністративному порядку.

Станом на 01.04.08р. залишок несплаченої Комунальним підприємством Київської обласної ради “Узинводоканал” заборгованості з податку на додану вартість складає 27810,09 грн.

Відповідно до ввідної частини Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов’язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов’язкових платежів),включаючи збір на обов‘язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов‘язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення. Саме цим Законом і запроваджене поняття податкового зобов’язання, податкового боргу, як податкового зобов'язання узгодженого платником податків або встановленого судом, але не сплаченого у встановлений строк, а також пені, нарахованої на суму такого податкового зобов'язання.

Приписами підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов’язань забезпечення боргу. Відповідно до пункту 1.6 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” примусове стягнення - звернення стягнення на активи платника податків у рахунок погашення його податкового боргу, без попереднього узгодження його суми таким платником податків.

Також Законом України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” визначений і порядок погашення податкового боргу платника податків за узгодженим податковим зобов’язанням та порядок звернення стягнення на активи платника податків за узгодженим податковим зобов’язанням. Зокрема, приписами підпункту 10.1.1 пункту 10.1 статті 10 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення узгодженої суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків. Стягнення коштів здійснюється шляхом надіслання банку, обслуговуючому платника податків, платіжної вимоги на суму податкового боргу або його частини. Продаж інших активів здійснюється на підставі рішення податкового органу, підписаного його керівником та скріпленого гербовою печаткою податкового органу.

Відповідно до вимог частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Білоцерківська об’єднана державна податкова інспекція довела той факт, що проведені нею заходи, спрямовані на погашення податкового боргу Комунальним підприємством Київської обласної ради “Узинводоканал” не дали позитивного результату.

З огляду на викладене, господарський суд дійшов висновку про правомірність позовних вимог та можливість їх задоволення з огляду на вимоги підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.

Витрати по сплаті судового збору відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України покладаються на відповідача.

Враховуючи наведене, керуючись статтею 124 Конституції України, статтями 71, 94, 158 –163, Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд

постановив:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Комунального підприємства Київської обласної ради “Узинводоканал” (09161, Київська обл., Білоцерківський р-н, м. Узин, вул. Поповича, 9, код ЄДРОПУ 24890783) на користь Білоцерківської об’єднаної державної податкової інспекції (09117, Київська обл., м. Біла Церква, бульвар 50-р. Перемоги, 12, п/р 39214100201 банк УДК в Київській області, код 19421230, МФО 821018) –27810 (двадцять сім тисяч вісімсот десять гривень) 09 коп. податкової заборгованості.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.

Суддя Попікова О. В.

Дата складення та підписання постанови в повному обсязі –07.04.2008р.