ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД Луганської області 91016, м.Луганськ пл.Героїв ВВВ 3а тел.55-17-32
ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ СУД Луганской области 91016, г.Луганск пл.Героев ВОВ 3а тел.55-17-32
П О С Т А Н О В А
Іменем України
26.09.06 Справа № 14/426н-ад.
Суддя господарського суду Луганської області Лісовицький С.А.. розглянувши матеріали справи за позовом: Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозабезпечуючего підприємства "Луганськтеплокомуненерго", м. Луганськ
До Кіровської міської ради, м. Кіровськ, Луганської області
про скасування рішення Кіровської міської ради №56 від 14.07.06. "Про скасування рішення №21 від 25.01.06."
при секретарі Андрущенко Г.М.
в присутності представників:
від позивача: Рисістих І.А., дов. №15/42-17-457 від 24.10.05.
від відповідача: Зубарєва В.М., дов.№ 28 від 04.01.06
Суть спору: Позивачем заявлено вимоги про скасування рішення Кіровської міської ради №56 від 14.07.06. "Про скасування рішення виконавчого комітету Кіровської міської ради №21 від 25.01.06."
Відповідач заперечує проти позову.
Сторони не досягли примирення.
Розглянувши матеріали справи, суд, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач є комунальним підприємством, що створене органом місцевого самоврядування, для безперебійного теплопостачання та гарячого водопостачання, для задоволення потреб населення, підприємств, установ, організацій та інших суб'єктів в його послугах на території області.
Рішенням виконавчого комітету Кіровської міської ради № 420 від 24.05.05 розглянуто лист позивача про погодження тарифів та погоджено тарифи по оплаті послуг за централізоване опалення з 01.10.05 у розмірі 2 грн. 38 коп. за 1 кв.м опалюваної площі для населення і 221 грн. 78 коп. за 1 Гкал. для інших споживачів.
Рішенням виконавчого комітету Кіровської міської ради № 21 від 25.01.06 скасовано рішення виконавчого комітету Кіровської міської ради № 420 від 24.05.05 про погодження тарифів по оплаті послуг за централізоване опалення.
Постановою господарського суду Луганської області № 2/225 н-ад від 05.07.2006 року рішення виконавчого комітету Кіровської міської ради № 21 від 25.01.06 скасовано.
Кіровською міською радою прийнято рішення від 14.07.06 № 56, яким скасовано рішення виконавчого комітету Кіровської міської ради № 420 від 24.05.05 про погодження тарифів по оплаті послуг за централізоване опалення.
Позивач звернувся з позовом про скасування рішення Кіровської міської ради від 14.07.06 № 56.
Оцінивши матеріали справи суд дійшов висновку, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до п. 3 ст. 2 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», державна політика у сфері житлово-комунальних послуг базується на забезпеченні функціонування підприємств, що виробляють та надають житлово-комунальні послуги, на умовах самофінансування та досягнення рівня економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво.
Згідно ст.1 Закону України «Про теплопостачання», тариф на теплову енергію —грошовий вираз витрат на виробництво, транспортування, постачання одиниці теплової енергії (1 Гкал) з урахуванням рентабельності виробництва, інвестиційної та інших складових.
Виконавчий комітет Кіровської міської ради погодився з тим, що розрахунки позивача щодо плати за опалення є економічно обґрунтованими і рішенням № 420 від 24.05.05 затвердив їх.
Кіровська міська рада рішенням № 56 від 14.07.06 скасувала рішення виконкому № 420 від 24.05.05 та ввела у дію рішення виконавчого комітету Кіровської міської ради № 90 від 09.02.01 „Про встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги, що надаються населенню житлово-комунальними підприємствами міста”. Цим же рішенням відповідач зобов’язав позивача здійснити перерахунок за старими тарифами, але –з 01.01.06. Будь-яких відшкодувань втрат позивача у бюджеті Кіровської міської ради не передбачено і спірним рішенням не передбачалось.
Відповідно до ст. 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»органи місцевого самоврядування затверджують ціни/тарифи на житлово-комунальні послуги в розмірі економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво.
У разі затвердження цін/тарифів на житлово-комунальні послуги нижчими від розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво орган, що їх затвердив, зобов'язаний відшкодувати з відповідного місцевого бюджету виконавцям/виробникам різницю між затвердженим розміром цін/тарифів та економічно обґрунтованими витратами на виробництво цих послуг.
Видатки на відшкодування втрат підприємств, що пов'язані із затвердженням цін/тарифів на житлово-комунальні послуги нижчими від розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво, відповідна сільська, селищна, міська рада передбачає у відповідному місцевому бюджеті.
Затвердження цін/тарифів на житлово-комунальні послуги нижчими від розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво без відповідного відшкодування не допускається і може бути оскаржено в суді.
Статтею 26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання про скасування актів виконавчих органів ради, які не відповідають Конституції чи законам України, іншим актам законодавства, рішенням відповідної ради, прийнятим у межах її повноважень.
Скасовуючи рішення виконкому № 420 від 24.05.05 Кіровська міська рада у рішенні № 56 від 14.07.06 не зазначила, якому ж нормативному акту суперечить це рішення. Як підставу вказано лише, що позивач неякісно надає послуги населенню. Дана обставина не може бути підставою для скасування рішення виконавчого комітету. Крім того, взагалі без будь-яких законних підстав відповідач вимагає позивача провести перерахунок за минулий час (з 01.01.06), коли спірне рішення Кіровської міської ради ще не діяло.
Таким чином, відповідач, приймаючи рішення № 56 від 14.07.06, порушив вимоги ст.31 Закону України „Про житлово-комунальні послуги” і ст.26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”.
За таких підстав позовні вимоги обґрунтовані і підлягають задоволенню.
Судові витрати 3 грн. 40 коп. сплачені позивачем як судовий збір, стягуються з місцевого бюджету м.Кіровськ на його користь.
Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, в якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити.
2. Скасувати рішення Кіровської міської ради №56 від 14.07.06. "Про скасування рішення виконавчого комітету Кіровської міської ради №21 від 25.01.06."
3. Стягнути з місцевого бюджету м.Кіровська на користь Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозабезпечуючего підприємства "Луганськтеплокомуненерго", м. Луганськ, вул.К.Маркса, 54, ідентифікаційний код 03340529 витрати на сплачений судовий збір 3 грн. 40 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Постанову складено у повному обсязі та підписано 02.10.2006р.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Є.А.Лісовицький