Справа № 4511/10/1570
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 квітня 2011 року Одеський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Танцюри К.О.,
за участю секретаря Ільїна А.Н.,
за участю:
-представника прокуратури- Вербовщук С.Г. (посвідчення від 16.03.2010р. №35),
-представника позивача-ОСОБА_2. (довіреність від 10.03.2011р. №866),
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом прокурора Овідіопольського району Одеської області в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення 1700,00 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
З позовом до суду звернувся прокурор Овідіопольського району Одеської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до (з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог від 26.04.2011р.) фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення 1700,00грн., зазначивши в позові що 22.06.2009р. було встановлено факт використання відповідачем транспортного засобу КАМАЗ НОМЕР_2 для надання послуг з вантажних перевезень без оформлення ліцензійної картки, що є порушенням Закону України «Про автомобільний транспорт», про що складено акт №133643 від 22.06.2009р. За надання послуг з вантажних перевезень без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 48 Закону України „Про автомобільний транспорт” встановлено штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. На підставі цього постановою територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області № 084856 від 29.07.2009р. до ФОП ОСОБА_1 застосовано фінансові санкції у розмірі 1700,00 грн. Однак, в добровільному порядку штраф відповідачем не сплачено.
Представники прокуратури та позивача підтримали позовні вимоги викладені в позовній заяві, з урахуванням уточнень до адміністративного позову від 26.04.2011р. та просили задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідач належним чином повідомлявся про час та місце слухання справи, але його представник в судове засідання не з`явився, а тому, на підставі положень ст.128 КАС України справа розглядалась за його відсутності за наявними в справі доказами.
Заслухавши пояснення представників прокуратури та позивача, дослідивши наявні в справі письмові докази суд доходить висновку про необхідність задоволення позовних вимог з наступних підстав.
Відповідно ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції, зокрема, за надання послуг з перевезень вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно ст. 48 Закону України «По автомобільний транспорт»автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. Документами для фізичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є:
для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;
для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.
Статтею 2 Закону України "Про автомобільний транспорт" визначено, що законодавство про автомобільний транспорт складається із цього Закону, законів України "Про транспорт", "Про дорожній рух", чинних міжнародних договорів та інших нормативно-правових актів у сфері автомобільних перевезень.
Відповідно до ст.6 Закону України «Про автомобільний транспорт від 05 квітня 2001 року N2344-III та п.3 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006р. №1567 головна державна інспекція на автомобільному транспорті в Одеській області є територіальним підрозділом центрального органу виконавчої влади з питань контролю на автомобільному транспорті, забезпечення проведення державної політики на автомобільному транспорті, діє у складі Міністерства транспорту та звязку України і йому підпорядковується.
Згідно з ст. 60 «Про автомобільний транспорт»інспекція здійснює повноваження щодо притягнення до фінансової відповідальності перевізників за порушення законодавства про автомобільний транспорт, в тому числі й стягнення в судовому порядку сум адміністративно-господарських санкцій, добровільно не сплачених правопорушниками у звязку з чим ці позовні вимоги підвідомчі адміністративним судам та повинні розглядатись у порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до положень ст.60 Закону України N2344-III, право розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів надається посадовим особам урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. У звязку з тим, що постанова про застосування фінансових санкцій не є виконавчим документом, територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області для подальшої реалізації постанови щодо притягнення перевізників до відповідальності за порушення законодавства про автомобільний транспорт звертається до суду.
Судом встановлено, що 22.06.2009р. державними інспекторами ТУ ГАТІ у Львівській області Яцик Я.П. та Бірт І.В.було складено Акт № 133643 (а.с.13), яким зафіксовано факт використання транспортного засобу КАМАЗ номерний знак НОМЕР_2, свідоцтво про реєстрацію НОМЕР_3, що належить ФОП ОСОБА_1 для надання послуг з вантажних перевезень з порушенням діючого законодавства про автомобільний транспорт, а саме без наявності ліцензійної картки. Акт проведення перевірки підписаний водієм автомобілю ОСОБА_4
20.07.2009р. на адресу відповідача було направлено запрошення №5973/02 (а.с.14) про необхідність прибути до Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області для розгляду справи про застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт.
29.07.2009р. начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області Березуцьким В.О. винесено постанову про застосування фінансових санкцій до ОСОБА_1 №084856 за допущення порушення законодавства про автомобільний транспорті в розмірі 1700,00 грн., яка була направлена відповідачеві 30.07.2009р.(а.с.15,17).
У встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006р. №1567 пятнадцятиденний строк сума фінансової санкції відповідачем не сплачена. Доказів проведення оплати на час розгляду справи суду також надано не було.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи викладене, а також те, що позивачем доведено, що фізична особа-підприємець ОСОБА_1 має заборгованість по штрафним санкціям за допущення порушення законодавства на автомобільному транспорті у розмірі 1700,00грн., суд вважає, що позовні вимоги є законними і обґрунтованими, заснованими на діючому законодавстві, підтверджуються доданими до позову документами, та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 158-163, 167 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов прокурора Овідіопольського району Одеської області в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення 1700,00 грн.задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, заборгованість по штрафним санкціям у розмірі 1700,00 (одна тисяча сімсот гривень) грн. на р/р 31116106700360 Овідіопольський р. Банк: УДК в Одеській області, МФО 828011, код 22508650, код платежу 21081100.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний суддею 29 квітня 2011 року
Суддя К.О. Танцюра