Постанова № 15376516, 23.03.2011, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.03.2011
Номер справи
2а-1831/11/1370
Номер документу
15376516
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 березня 2011 р.                                                                                 № 2а-1831/11/1370

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого – судді Дем’яновського Г.С.,

з участю секретаря судового засідання Бугари Д.Р.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в Сколівському районі Львівської області до Сколівського дочірнього підприємства лісогосподарського підприємства «Галсільліс»про стягнення податкового боргу,

в с т а н о в и в :

Державна податкова інспекція в Сколівському районі Львівської області звернулася до суду з позовом до Сколівського дочірнього підприємства лісогосподарського підприємства «Галсільліс»про стягнення заборгованості перед бюджетом. В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що в ході проведення виїзної комплексної планової документальної перевірки Сколівського ДП ЛГП «Галсільліс»щодо дотримання податкового законодавства за період з 01.04.2008 року по 30.06.2010 року, було встановлено, що відповідачем за відповідний період нараховано та не сплачено суми податкових зобов’язань по податку з доходів фізичних осіб у розмірі 182605 грн. 76 коп. про що складено довідку № 19/17-2/31148149 від 19.11.2010 року.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з мотивів, викладених в позовній заяві, просив позов задовольнити.

Представники відповідача позов визнали,просять задоволити позов.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, з’ясувавши обставини, на які він посилається як на підставу своїх вимог, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, вважає, що позов підлягає до задоволення, мотивуючи це наступним.

          Відповідно дост. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов’язкових платежів) у встановлені законами терміни, а відповідно до ст. 20даного Закону контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов’язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими органами в межах повноважень, визначених законом.

          За результатами проведеної ДПІ у Сколівському районі Львівської області виїзної документальної перевірки щодо дотримання Сколівським ДП ЛГП «Галсільліс» податкового законодавства за період з 01.04.2008 року по 30.06.2010 року складено довідку № 19/17-2/31148149 від 19.11.2010 року.

          З довідки вбачається, що під час проведення перевірки встановлено неперерахування податку з доходу фізичних осіб за період з квітня 2008 року по червень 2010 року в сумі 182605 грн. 76 коп., чим порушено пп.8.1.2 п.8.1 ст.8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»№ 889-IV від 22.05.2003 року.

Відповідач –Сколівське дочірнє підприємство лісогосподарського підприємства «Галсільліс»є юридичною особою, як суб’єкт підприємницької діяльності зареєстрований Сколівською районною державною адміністрацією Львівської області з присвоєнням ідентифікаційного коду - 31148149 від 21.06.2006 року та перебуває на обліку платника податків в ДПІ в у Сколівському районі Львівської області з 15.02.2001 року за № 69.

          Спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов’язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов’язкових платежів), включаючи збір на обов’язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення є Закон України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ (в редакції, яка була чинна на момент виникнення спірних правовідносин).

          Податковим зобов’язанням відповідно до п.1.2 ст.1 Закону № 2181-ІІІ є зобов’язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

          Підпунктом 8.1.1 пункту 8.1 статті 8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»№ 889-IV від 22.05.2003 року (далі –Закон № 889-IV) обов’язок по нарахуванню, утриманню та сплати (перерахуванню) вказаного податку до бюджету покладено на податкового агента, який нараховує (виплачує) оподаткований дохід на користь платника податку, утримує податок від суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену у відповідних пунктах статті 7 цього Закону.

          Відповідно до пп. 8.1.2 п.8.1 ст.8 Закону № 889-IV податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.

          Порядок сплати (перерахування) податку до бюджету, який застосовується всіма юридичними особами, у тому числі такими, що мають філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, які розташовані на території іншої територіальної громади, ніж та юридична особа, а також відокремленими підрозділами юридичних осіб, яким в установленому порядку надано повноваження щодо нарахування, утримання і сплати (перерахування) до бюджету податку (далі - уповноважений підрозділ), визначений статтею 16 Закону № 889-IV від 22.05.2003 року.

          Відповідно до вимог пп.16.3.2. п.16.3 ст.16 Закону № 889-IV юридична особа за своїм місцезнаходженням та місцезнаходженням своїх підрозділів, а уповноважений підрозділ за своїм місцезнаходженням, одночасно з поданням документів на отримання коштів для виплати належних платникам податку доходів, сплачує (перераховує) суми утриманого податку на відповідні розподільчі рахунки, відкриті в територіальних управліннях Державного казначейства України.

          Особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів фізичних осіб у вигляді заробітної плати згідно п.17.1 ст.17 Закону № 889-IV є працедавець, який виплачує такі доходи на користь платника податку.

          Відповідно до пп. «а» п.19.2 ст.19 Закону № 889-IV особи, які відповідно до цього Закону мають статус податкових агентів, зобов’язані своєчасно та повно нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, який виплачується на користь платника податку та оподатковується під час такої виплати та за її рахунок.

          Відповідно до пп.20.3.2 п.20.3 ст.20 Закону № 889-IV у разі коли податковий агент до або під час виплати доходу на користь платника податку не здійснює нарахування, утримання або сплату (перерахування) цього податку, відповідальність за погашення суми податкового зобов’язання або податкового боргу, що виникає внаслідок таких дій покладається на такого податкового агента. При цьому платник податку –отримувач таких доходів звільняється від обов’язків погашення такої суми податкових зобов’язань або податкового боргу.

          Матеріалами справи підтверджено наявність боргу Сколівського ДП ЛГП «Галсільліс» по податку з доходів фізичних осіб, який виник внаслідок неперерахування податку з доходу фізичних осіб за період з квітня 2008 року по червень 2010 року, в сумі 182605 грн. 76 коп.

          Оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог.

          Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не стягуються.

          Керуючись ст.ст.7-14, 69-71, 86, 87, 94, 159, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

п о с т а н о в и в :

Позов задовольнити.

Стягнути з Сколівського дочірнього підприємства лісогосподарського підприємства «Галсільліс»(місцезнаходження: вул. Кн.Святослава, б.7/б, м.Сколе Сколівського району Львівської області 82600, код ЄДРПОУ 31148149) до Державного бюджету України 182 605 ( сто вісімдесят дві тисячі шістсот п’ять) грн. 76 коп. податкового боргу.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення.

У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.

          Суддя (підпис)

          З оригіналом згідно

Суддя Дем’яновський Г.С.