Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 березня 2011 р. № 2а-3218/11/1370
у складі: головуючого судді Кузьмича С. М.
при секретарі Залуцькій І. І.
за участю представника позивача - Хмизя Р. Я.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції в Сокальському районі Львівської області до підприємства споживчої кооперації "Смерічка" Сокальської райспоживспілки про стягнення податкового боргу,
В С Т А Н О В И В :
Державна податкова інспекція в Сокальському районі Львівської області звернулась в суд із позовом до підприємства споживчої кооперації "Смерічка" Сокальської райспоживспілки про стягнення податкового боргу в сумі 509,94 грн.
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що відповідач станом на 10.03.2011 року заборгував державній податковій інспекції в Сокальському районі Львівської області сума 509,94 грн.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з мотивів, зазначених у позовній заяві та дав аналогічні пояснення по справі і просить суд стягнути з відповідача борг в сумі 509,94 грн.
Відповідач будучи належно повідомленим повторно в судове засідання не зявився, про причини своєї неявки суд не повідомив та не подав заяви про розгляд справи у його відсутності, тому справу розглянуто у відсутності відповідача, про що судом було винесено ухвалу.
Заслухавши пояснення представника позивача та дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, суд приходить до наступного висновку, що позов підлягає задоволенні в повному обсязі.
Як вбачається з припису норми ст.14.1.137 ст.14 Податкового кодексу України, орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом (ст. 15 Податкового кодексу україни).
Згідно п.1.2 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов?язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами»податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державний цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Відповідно до п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Податкового кодексу України, податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.
Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків) згідно з відповідним законом з питань оподаткування, така декларація подається у строки, визначені цим пунктом для такого базового податкового періоду. Для цілей підпункту 4.1.4 цього пункту під терміном "базовий податковий період" слід розуміти перший податковий період звітного року, визначений відповідним законом з питань оподаткування, зокрема календарний квартал для цілей оподаткування прибутку підприємств.
Як вбачається з припису норми п.п.5.2.1 ст.5 вищезазначеного Закону, податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до п.4.2 та 4.3 ст.4 зазначеного Закону, вважається узгодженою у день отримання платником податків податкового повідомлення. Пунктом 4.2.3 ст.4 Закону встановлено, що обовязок доведення того, що будь-яке нарахування, здійснене контролюючим органом є помилковим, покладається на платника податків. Якщо згідно з нормами Закону сума податкового зобовязання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність та повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне і повне погашення нарахованого податкового зобов'язання та має право на оскарження, суми у порядку, встановленому цим Законом (п.п4.2.1 ст.4 Закону).
Згідно положень пп.5.2.2 п.5.2 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов?язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами», у разі, коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати.
Відповідно до п.п.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону, узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, встановлені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Матеріалами справи підтверджено наявність боргу підприємства споживчої кооперації "Смерічка" Сокальської райспоживспілки, який виник внаслідок несплати відповідачем податкових зобовязань нарахованих податковими органами за результатами перевірки на загальну суму 509,94 грн., а саме: податок на прибуток, який визначений податковим повідомленням-рішенням: №0012301501/0 від 31.12.2010 року в сумі 509,94 грн.
Згідно пп. 6.2.1, п. 6.2, ст. 6 цього ж Закону України, податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
На виконання вимог ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами»державною податковою інспекцією в Сокальському районі Львівської області надіслано відповідачу податкову вимогу форми «Ю»№8 від 11.01.2011 року.
Згідно довідки №3399/10/24-0 від 10.03.2011 року державної податкової інспекції в Сокальському районі Львівської області, підприємство споживчої кооперації "Смерічка" Сокальської райспоживспілки станом на 01.03.2011 року має заборгованість в сумі 509,94 грн.
Станом на день розгляду справи у суді, сума податкового боргу, відповідачем є узгодженою та у встановлені строки до бюджету не сплаченою.
Тому на підставі наведеного, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог і вважає, що позов підлягає до задоволення.
Відповідно до вимог ст. 94 КАС України судові витрати у формі судового збору, з відповідача не підлягають стягнення.
Керуючись ст.ст. 7 - 14, 18, 19, 70, 71, 86, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 167 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити.
Стягнути з підприємства споживчої кооперації "Смерічка" Сокальської райспоживспілки (місце знаходження: Львівська область, Сокальський район, с. Перетоки, ЄДРПОУ 34107608) в користь державного бюджету податковий борг в сумі 509,94 грн.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови виготовлено 28.03.2011 року.
Головуючий С. М. Кузьмич